Gwiazdy

"Czarownica 2". Rozmowa z Elle Fanning, czyli filmową księżniczką Aurorą

Gwiazdy

"Czarownica 2". Rozmowa z Elle Fanning, czyli filmową księżniczką Aurorą

"Czarownica 2" po raz kolejny przedstawia silne kobiece bohaterki - z całą ich niejednoznacznością. Diabolina, w którą znów wciela się Angelina Jolie, to baśniowa postać, która została w tym cyklu odczarowana! Anna Wendzikowska w Dzień Dobry TVN rozmawia z drugą z głównych bohaterek - Elle Fanning, czyli księżniczką Aurorą.

Pierwsza część filmu "Czarownica" ukazała nam fabułę znaną z baśni o Śpiącej Królewnie w zupełnie nowy sposób. Zarówno postać "złej czarownicy" Diaboliny, jak i jej relacja z księżniczką Aurorą, która pada ofiarą jej czarów ostały opowiedziane z nowej perspektywy i pozwoliły lepiej zrozumieć motywacje bohaterek. Role Angeliny Jolie oraz partnerującej jej Elle Fanning zyskały ogromne uznanie krytyków i widzów.

Rozmowa z Elle Fanning w DDTVN

W Dzień Dobry TVN Elle Fanning opowiadała o tym, jak dorastała wraz z postacią księżniczki Aurory.

W pierwszej części miałam 14 lat, teraz 21 - to ogromna przepaść.

- wyznała młoda aktorka Annie Wendzikowskiej.

Grałam pomiędzy Angeliną Jolie i Michelle Pfeiffer, które są dla mnie ikonami. Musiałam się każdego dnia szczypać, by upewnić się, że to się dzieje naprawdę. Choć obie aktorki zrobiły wiele, bym czuła się komfortowo.

- opowiedziała Elle Fanning.

Aktorka odniosła się też do płciowych stereotypów, które łamie fabuła "Czarownicy".

Cała historia rozgrywa się wokół trzech mocnych kobiet i każda z nich inaczej używa swojej siły. Podoba mi się, że ta historia łamie stereotypy. Uwielbiam to w swojej pracy. Ludzie za szybko oceniają innych, oceniają po pozorach. ten film pokazuje, że w ten sposób można się bardzo pomylić.

- tłumaczyła aktorka.

Czarownica 2 - już w kinach

Akcja filmu  "Czarownica 2" rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach "Czarownicy". Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.  Zbliża się ślub Filipa i Aurory, na który cieszą się wszyscy najbliżsi. Wszyscy, poza matką Filipa, królową Ingrith, w którą wciela się Michelle Pfeiffer.

"Czarownica 2" to prawdziwa uczta dla wszystkich kinomaniaków. W obsadzie filmu znaleźli się między innymi fenomenalna Angelina Jolie, Elle Fanning i Michelle Pfeiffer. Oprócz nich zagrali: Chiwetel Ejiofor, Sam Riley, Ed Skrein, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville, Harris Dickinson, Kae Alexander, David Gyasi, Miyavi, Robert Lindsay, Jenn Murray, Judith Shekoni.

Zobacz także: Kraina lodu 2. Jest nowy zwiastun. O czym będzie film?

Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0