Horoskop

Astrolog o laniu wosku. Który symbol wróży powodzenie? 

Wróżby, świece

Fot. VeraPetruk/ Getty Images

Horoskop

Astrolog o laniu wosku. Który symbol wróży powodzenie? 

Wróżby, świece

Fot. VeraPetruk/ Getty Images

Lanie wosku to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Początkowo do tego celu używano ołowiu, który według wierzeń skutecznie prognozował przyszłość.  Wkrótce, rolę trudno dostępnego metalu zastąpił wosk. Obecnie wróżby z powodzeniem można wykonywać przy użyciu tuszu lub farby. Jak interpretować kształty uformowane z wylanego wosku? 

  • Lanie wosku - jak odczytywać kształty
  • Wróżby andrzejkowe - czym zastąpić wosk
  • Andrzejkowe lanie wosku - co oznaczają symbole 

Tradycją andrzejkowych wróżb jest lanie wosku. Niewiele osób wie, że na początku tego zwyczaju w grę wchodził nie wosk, ale stopiony ołów, który ponoć najskuteczniej prognozował przyszłość, gdy pochodził z ramek do kościelnych witraży. Z biegiem czasu coraz trudniej było o ten metal, a topienie ołowiu i bezpieczne wylewanie go na zimną wodę było pracochłonne i dość niebezpieczne. Dlatego rolę ołowiu przejął łatwiej dostępny i topiony w niższej temperaturze, przyjemny i doskonale pachnący wosk pszczeli! Pamiętajmy, że ołów jest szkodliwym metalem ciężkim, a wdychanie jego oparów i bezpośredni kontakt ze skórą może mieć opłakane skutki. Wręcz przeciwnie rzecz ma się z prawdziwym pszczelim woskiem, który jako owoc pracy dobroczynnego roju tych szanowanych powszechnie owadów, ma cudowne i lecznicze właściwości.

Dlatego warto pokusić się o zakupienie prawdziwej woskowej świecy i rozpuszczenie jej w wodnej kąpieli. Dodatkowe doznania aromaterapeutyczne gwarantowane.

Czym zastąpić wosk do wróżb andrzejkowych? 

Jednak w dobie poszukiwania ciągle szybszych i łatwiejszych rozwiązań, wosk zastąpiła stearyna i parafina, które z kolei powoli ustępują już miejsca nowej modzie! Zamiast wosku czy steryny podawanej na zimną wodę, wylewa się tusz lub farbę na kartki papieru i wróży z kształtów jakie nabrały.

Idea jest słuszna ponieważ tak naprawdę odgadywanie tego co przyniesie przyszłość z utrwalonych przez wodę zastygłych kształtów ołowiu, wosku, stearyny czy też barwnych plam, to nic innego jak swoisty test Rorschacha.

Co oznaczają wylane kształty z wosku?

To co widzimy, to co nasuwa się nam w skojarzeniach, kiedy patrzymy na pozornie bezładne i przypadkowe figury, to właśnie przekaz, który ma dla nas podświadomość i dotyczy najbardziej dla niej istotnych obecnie spraw, które z wielkim prawdopodobieństwem już wkrótce przybiorą realny wymiar. Wierzymy, nie wierzymy warto puścić wodze fantazji i poszukać w pojawiających się przed oczami kształtach znanych Nam figur. Koniecznie trzeba je zapamiętać, a jeszcze lepiej zapisać i sprawdzić za rok, czy aby na pewno jest to tylko żart.

Zobacz film: Wróżby andrzejkowe 


Interpretacje najczęściej widzianych figur wylanych z wosku 

PIÓRO

To symbol upragnionej wolności. Woskowe pióro mówi o tym, że odzyskasz swoją prywatną przestrzeń, zdobędziesz możliwości przejawiania siebie i uwolnisz się z ograniczeń. Ta wróżba przepowiada krach toksycznego związku. Zawodowo pióro przepowiada awans. W szkole i na uczelni lekkość w zdawaniu egzaminów. To również zapowiedź spotkania osoby, która będzie doskonałym partnerem intelektualnym o podobnych zainteresowaniach. Przestroga – uważaj, aby ktoś nie przypisał sobie Twoich zasług, szczególnie w miejscu pracy. Inni bardzo chętnie przystroją się w Twoje piórka.

WELON

Wosk, który przybrał kształt welonu to dobra wróżba, która oznacza, że nadszedł czas pozytywnych rozstrzygnięć. Dla wolnych przepowiada szybkie zaręczyny i ślub. Młodym kobietom spod znaku woskowy welon niesie perspektywę nieplanowanej, zaskakującej, ale radosnej ciąży. Mężczyznom zwiastuje spotkanie na swojej drodze kobiety, z którą nie będą chcieli się już rozstać. W sprawach zawodowych ta wróżba mówi o możliwościach awansu i osiągnięcia od dawna upragnionego celu. Welon przestrzega Cię przed zbytnią ufnością w intencje ludzi, którzy Cię otaczają.

JABŁKO

Przed Tobą wiele ekscytujących pokus! Woskowe jabłko to przepowiednia romansu. W Twoim otoczeniu pojawi się zmysłowa i kusząca osoba. Niestety z powodu tej znajomości czekają na Ciebie kłopoty i nieprzyjemności. Może warto się zastanowić, zanim dasz się skusić? W najbliższej przyszłości Twoja praca zostanie sowicie wynagrodzona. Osoby kończące etapy w szkole i na uczelni, zdadzą egzaminy bardzo dobrze, może nawet z wyróżnieniem. Przestroga – woskowe jabłko jest ostrzeżeniem przed lekkomyślnością, brawurą i nadmiernym optymizmem. Nie przeceniaj także zasobności Twojego portfela.

WĄŻ

Woskowa wróżba w kształcie węża, mówi o tym, że w Twoim otoczeniu dzieją się rzeczy, które nie do końca Ci sprzyjają. W sposób niejawny wielu ludzi wokół spiskuje na Twoją niekorzyść. Kształt węża mówi również o tym, żebyś zwrócił baczniejszą uwagę na stan Twojego zdrowia. Wróżba przewiduje dla Ciebie w najbliższym czasie również konflikty na tle miłosnym. Do głosu może dojść zazdrość i zaborczość. Możesz mieć ukrytego rywala w miłości, lub sam pokusić się o zdradę. Bacznie obserwuj zachowanie partnera, bądź partnerki.

WULKAN

W Twoim wnętrzu kłębią się sprzeczne emocje. W ostatnich miesiącach przeżywasz coś bardzo intensywnie i dłużej już nie będziesz mógł ukrywać swoich uczuć. Wosk w kształcie wulkanu, mówi o głębokiej potrzebie oczyszczenia się, którą w sobie nosisz. Tłumione od lat gniew, zazdrość, miłość i nienawiść, na kształt lawy, mogą przejąć nad Tobą kontrolę. Jeżeli nie chcesz gwałtownej erupcji uczuć, zastanów się co tak naprawdę czujesz. Ta wróżba przepowiada, że w najbliższych tygodniach czekają Cię gorące rozmowy, możliwe, że kłótnie.

KSIĄŻKA

Kształt księgi świadczy to o tym, że masz szansę na zdobycie w najbliższym czasie cennych informacji, które pomogą Ci w karierze zawodowej. Musisz wytężyć swoją uwagę, aby nie przegapić istotnych wiadomości, które będą od tej pory Twoim asem w rękawie. Księga przepowiada Ci również nowe szkolenia, poszerzanie swoich kompetencji, a nawet możliwość rozpoczęcia kolejnych studiów. W sprawach rodzinnych czekają Cię wizyty w urzędach, kwestie spadkowe i wizyty u notariusza. W kwestiach uczuciowych ta wróżba to zapowiedź nudy i stagnacji w Twoim związku.

TOBOŁEK

W najbliższych miesiącach będziesz sporo podróżował. Wylany wosk, który ułożył się w tobołek przepowiada nie tylko możliwość krótkich, służbowych wyjazdów, ale podróż z prawdziwego zdarzenia. Może to być od dawna odkładany urlop na tropikalnej plaży, bądź też długoterminowy wyjazd do upragnionej pracy poza granicami kraju. Trzeba solidnie przewietrzyć walizki i sprawdzić datę ważności paszportu. Wróżba mówi również o możliwości wygranej, zatem graj. Dla osób od dawna noszących się z zamiarem przeprowadzki, lub ulepszenia lokum, ten kształt przepowiada korzystny czas do wykonania tych kroków. Przestroga – nie trzymaj oszczędności w skarpecie, miej zawsze na oku ważne dokumenty, bo woskowy tobołek jest przestrogą przed tym, aby przez chwilę nieuwagi nie pójść z przysłowiowymi torbami ...

KIELICH

To bardzo dobra wróżba, która zapowiada spełnienie w miłości, sukcesy na gruncie zawodowym, oraz poczucie satysfakcji i realizację marzeń. Woskowy puchar przepowiada, że w najbliższych tygodniach możesz stać się osobą, którą ktoś będzie chciał wprowadzić do swoich interesów, zaproponuje spółkę lub udziały w firmie. Możesz również zbierać dobre owoce swojej pracy, które są wynikiem Twojego wcześniejszego wysiłku. Ta wróżba zapowiada również liczne imprezy, na które będziesz niebawem zaproszony, wśród nich czeka Cię wesele.

SZTYLET, MIECZ

Kształt sztyletu, świadczy to o tym, że powinieneś w najbliższym czasie mocno wytężyć swoją uwagę. Wokół Ciebie czają się osoby, które nie są do końca szczere, chociaż udają, że są Ci przychylne. Woskowy sztylet zapowiada Ci spotkanie się oko w oko z prawdą i odcięcie się od negatywnego towarzystwa. Mówi również o tym, że ostatnio nie poświęcasz wystarczająco dużo troski, aby Twoje potrzeby cielesnej bliskości były zaspokojone. Dla uczących się wróżba zapowiada ważny i ciężki egzamin, który na szczęście będzie zakończony pozytywnie. Przestroga – Uważaj na stany chorobowe, które zaniedbujesz już od wielu lat. Jeżeli poczekasz jeszcze trochę, Twoimi dolegliwościami zajmie się chirurg.

KOT

W najbliższym czasie masz wielką szansę na poznanie pewnej interesującej osoby, która zawładnie Twoimi myślami. Niestety nie będzie wchodził w grę stały związek z powodu różnych zobowiązań. Ta nietuzinkowa znajomość wniesie wiele świeżości do Twojego życia i będziesz ją z przyjemnością wspominać jeszcze przez długi czas. Ten kształt podpowiada Ci również, aby pamiętać o wszelkiego rodzaju terminach urzędowych. Dla młodzieży kot z wosku wieszczy ciągoty do wagarowania i nieodpowiednie towarzystwo. Przestroga – nie daj się skusić drogom na skróty.

PIES

To zapowiedź wiernego i solidnego towarzysza. Przepowiada możliwość poznania miłości życia. Kształt psa to bardzo dobra prognoza zapowiadająca trwały i uczciwy związek z odpowiedzialną osobą o szczerym sercu. To również zwiastun fantastycznych wieści dotyczących spełnienia obietnic i dotrzymania danego słowa. Możesz liczyć na życzliwość i serdeczność Twojego otoczenia. Masz wielu przyjaciół. Wejdziesz też w nowe kręgi i zawrzesz znajomości, które pomogą Ci w realizacji planów i marzeń zawodowych.

KWIAT

Ten kształt mówi o narastającej w Twoim życiu potrzebie doznawania piękna i miłości. Mówi o konieczności podjęcia dialogu ze swoim wnętrzem i pochylenia się nad wrażliwością Twej duszy. Zastanów się czy nie udajesz twardszego niż jesteś, bo otoczenie tego wymaga? Woskowy kwiat jest zapowiedzią lepszych chwil, urlopu na łonie natury, obcowania ze sztuką, muzyką, teatrem i filmem. Będziesz również mieć możliwość spotkania na swojej drodze bardzo pięknej zewnętrznie lub wewnętrznie osoby, która zainspiruje Cię do poszukiwania drogi do samorealizacji. To również sugestia, że świat mody i urody czeka na Ciebie jako miejsce pracy.

Astrolog Merkurja

>>> Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
62
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0