Zdrowe odżywianie

Sassy water na płaski brzuch hitem wśród celebrytów. Co to za napój? Jak go przygotować?

Zdrowe odżywianie

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
NaTemat
Przygotowanie sassy water

Sassy water to napój uwielbiany przez celebrytów. Jego picie wpływa pozytywnie na utrzymanie i osiągnięcie szczupłej sylwetki. Czy faktycznie działa? W jaki sposób go przygotować? Sprawdź przepis, jak go zrobić.

Sassy water - co to jest?

Sassy water to woda z imbierem, miętą, ogórkiem i cytryną. O jej cudownych własciwościach zapewnia Cynthia Sass, która jest autorką książki "Dieta płaskiego brzucha". Według niej napój nie tylko przyczynia się do tytułowego "płaskiego brzucha", ale również nawadnia, wspomaga metabolizm, zapobiega wzdęciom i zmniejsza apetyt.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Sassy water to część programu dietetycznego Cynthii - kluczowy podczas pierwszych 4 dni 30-dniowego planu. Dietetycy jednak ostrzegają, że napój może być szkodliwy w połączeniu z dietą. Zgodnie z zaleceniami autorki powinno się pić 2 litry tego napoju dziennie przez pierwsze cztery dni diety. Przez kolejne 26 dni zaleca ona mniejsze spożycie sassy water.

Sassy water - przepis krok po kroku

Wodę typu Sassy water bardzo łatwo przygotować. Będą potrzebne:

  • woda niegazowana - 2 litry,
  • świeży ogórek - 1 sztuka,
  • cytryna - 1 sztuka,
  • świeży korzeń imbiru - 4 cm,
  • liście mięty - około 4 gramów.

Sposób przygotowania sassy water

  1. 1Ogórka dokładnie umyć, ale nie obierać. Tak samo cytrynę.
  2. 2Cytrynę, ogórka i imbir pokroić na plastry.
  3. 3Połowę liści mięty zmiażdżyć w moździerzu i dodać do wody.
  4. 4Wodą zalać ogórka i cytrynę. Całość zostawić na około 12 godzin w lodówce. Po tym czasie pić regularnie w ciągu dnia.

Czy sassy Water działa? Efekty stosowania

Regularne picie sassy water w nie za dużych ilościach z pewnością będzie działać korzystnie ze względu na regularne nawadnianie i zdrowotne właściwości cytryny oraz imbiru. Korzeń ma za zadanie "uspokojenie" przewodu pokarmowego - od dawna jest on używany jako środek na nudności.

To sprawia, że napój jest swego rodzaju witaminową bombą i z pewnością będzie mieć zdrowotne działanie. Sama woda nie sprawi, że magicznie zaczniemy chudnąć. Jednak regularnie nawadnianie się wspomaga przeciwdziałanie zatrzymywaniu się wody w organizmie i uczuciu spuchnięcia.

Negatywne opinie dietetyków nie biorą się z samego napoju, a restrykcyji odnośnie jedzenia w diecie. Zarzucają, że pierwsze cztery dni, podczas których spożywa się jedynie 1 200 kalorii, jest szkodliwe dla organizmu. Co gorsza zbyt mała podaż kaloryczna może doprowadzić do spowolnienia metabolizmu, a nie jego przyspieszenia. Sama sassy water to bardzo dobry sposób na nawadnianie się, zwłaszcza w gorące dni.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: NaTemat

Źródło zdjęcia głównego: Alter_photo/Getty Images

Pozostałe wiadomości