Możesz je jeść do woli. Oto 10 owoców, które zawierają najwięcej wody

x-news
Temperatury rosną, a wraz z nimi zwiększa się nasze zapotrzebowanie na płyny. W okresie letnim warto więc wspomóc się owocami, które zawierają dużą ilość wody. Z okazji Międzynarodowego Dnia Owoców podpowiadamy, które z nich szczególnie warto wprowadzić do swojej diety.

Nawodnienie organizmu owocami

Odpowiednie nawodnienie organizmu zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie. Dietetycy jak mantrę powtarzają, że powinniśmy wypijać około 2-3 litry płynów dziennie. Gdy temperatury wzrastają, należy ich wypijać jeszcze więcej, ponieważ niedobór wody w organizmie może mieć katastrofalne skutki. Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, warto więc o tym pamiętać.

Jeśli nie jesteście miłośnikami zwykłej wody mineralnej, zamieńcie ją na gazowaną, dodajcie cytrynę i miętę. Oprócz tego spożywajcie produkty zawierające bardzo dużo wody. Zaliczają się do nich między innymi świeże owoce, które są niskokaloryczne, więc można zjeść ich więcej.

10 owoców, które zawierają najwięcej wody

Które owoce w dużej mierze składają się z wody?

 1. Arbuz - 92 proc.
  1. Melon - 91 proc.
   1. Truskawka - 91 proc.
    1. Grejpfrut - 91 proc.
     1. Cytryna - 89 proc.
      1. Pomarańcza - 87 proc.
       1. Ananas - 87 proc.
        1. Maliny - 87 proc.
         1. Jabłko - 85 proc.
          1. Gruszka - 85 proc.

           Wygląda na to, że mamy spory wybór. Nic, tylko zajadać, zwłaszcza teraz, gdy mamy tak upalne lato. Poza taki zwykłym zjadaniem owoców, polecamy robić z nich koktajle, sałatki, dodatki do owsianek, naleśników, itd. W naszej kuchni znajdziecie mnóstwo różnych przepisów. Obecnie królują tam te, które pomogą nam przetrwać lato.

           Zobacz także:

           Autor: Dominika Czerniszewska

           Źródło: x-news

           Źródło zdjęcia głównego: x-news

           podziel się:

           Pozostałe wiadomości