W upalne dni, kiedy termometry pokazują więcej niż 30 stopni Celsjusza, szczególnie powinniśmy zadbać o właściwe nawodnienie organizmu. Jednak, po niektóre napoje w tym czasie w ogóle nie należy sięgać. Czy wśród nich są tzw. energetyki?
Zobacz, jak pomóc maluchowi przetrwać wysokie temperatury.
Szczególnie w upalne dni rodzice muszą pilnować, aby ich pociecha wypiła zalecaną dawkę płynów.
Czekamy na nie cały rok, a gdy przychodzą mamy ich serdecznie dość. Mowa o upałach, które w ostatnim czasie dają się we znaki. Jak uprzyjemnić sobie gorące dni? Idealny sposób wymyślili Hiszpanie. Woda jęczmienna - jeden napój, wiele korzyści. Orzeźwia, nawadnia i fantastycznie gasi pragnienie.
Temperatury rosną, a wraz z nimi zwiększa się nasze zapotrzebowanie na płyny. W okresie letnim warto więc wspomóc się owocami, które zawierają dużą ilość wody. Z okazji Międzynarodowego Dnia Owoców podpowiadamy, które z nich szczególnie warto wprowadzić do swojej diety.
Odwodnienie organizmu to stan chorobowy spowodowany zbyt małą ilością płynów w diecie. Największe ryzyko odwodnienia występuje u niemowląt, które nie są w stanie zasygnalizować pragnienia, i u osób starszych. Przyczyną odwodnienia może być np. upał, wypicie zbyt dużej ilości alkoholu czy przedawkowanie tabletek na odwodnienie. Jak je zwalczać?
„Woda powinna stanowić główne źródło płynów w diecie dziecka. Wiemy jednak, że dzieci w Polsce piją jej za mało. Powinniśmy pomagać dzieciom wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe, podając wodę do picia już od momentu rozszerzania diety o produkty inne niż mleko. Rodzice również powinni służyć przykładem. Ile wody dziennie powinny pić dzieci? Jak zachęcić kilkuletnie dziecko do picia wody? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewelinę Marszałek, nauczycielkę przedszkolną oraz Małgorzatę Strucińską, dietetyk, partnera programu "Mamo, tato, wolę wodę".”