Sport i fitness

Finał Turnieju Czterech Skoczni. "Zapowiada się bardzo fajna walka"

Sport i fitness

Autor:
Adam
Barabasz
Jak radzą sobie Polacy w Turnieju Czterech Skoczni?
Jak radzą sobie Polacy w Turnieju Czterech Skoczni? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Ostatni z konkursu Turnieju Czterech Skoczni przed nami. Zawodnicy zmierzą się na obiekcie w Bischofshofen. Sebastian Szczęsny, komentator i dziennikarz sportowy podsumował zawody i zdradził, czy mamy szanse na wysokie lokaty w Pucharze Świata.

Finał 70. Turnieju Czterech Skoczni

W czwartkowym (6.01) konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen pojawi się czterech Polaków: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Jakub Wolny. Liderem 70. edycji zawodów jest Japończyk Ryoyu Kobayashi.

- Pewnie zmierza po zwycięstwo w ostatnim, czwartym konkursie - stwierdził Sebastian Szczęsny. - Ma szansę stać się pierwszym w historii zawodnikiem, który ma szansę dwa razy wygrać Turniej Czterech Skoczni, za każdym razem wygrywając po cztery konkursy, czyli zgarniając tzw. wielkiego szlema. Dziś zapowiada się bardzo fajna walka pomiędzy nim a Mariusem Lindvikiem, który już wczoraj próbował zaatakować pozycję Ryoyu Kobayashi i w pierwszej serii nawet mu się to udało, a w drugiej Japończyk był nie do pokonania - zaznaczył komentator.

Turniej Czterech Skoczni 2022. Jak radzą sobie Polacy?

Oczywiście najwięcej emocji wzbudza forma polskich zawodników, którzy przez lata rozpalili nadzieje kibiców na spektakularne sukcesy. Niestety w tym sezonie oczekiwania kibiców mocno rozmijają się z wynikami naszej reprezentacji.

- Przychodzi taki czas, że tej formy nie ma i trzeba ją znaleźć we współpracy z całym sztabem trenerskim - wyjaśnił Sebastian Szczęsny. - Tam naprawdę cała ekipa pracuje nad tym, żeby Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotrek Żyła, Kuba Wolny, Andrzej Stękała wrócili na te tory i do tego poziomu, na którym są w stanie skakać - dodał dziennikarz sportowy.

Z zawodów został wycofany Kamil Stoch, co nie przeszło bez echa w świecie kibiców. Znawcy skoków narciarskich zaznaczali, że choć sportowiec jest w świetniej formie fizycznej, to potrzebuje popracować nad psychiką.

- Zawodnicy w każdy weekend sezonu są poddawani ogromnej presji - podkreślił nasz rozmówca. - Tutaj chodzi o to, by troszeczkę wyczyścił głowę, czyli zregenerował mentalnie oraz miał parę spokojnych dni, co w sezonie jest niemożliwe, by pójść na skocznię i potrenować bez presji zawodów, wyników i kibiców - podsumował komentator.

Niezależnie od wyników Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie przygotowują się do igrzysk olimpijskich, mistrzostwa świata w lotach narciarskich oraz cykl Raw Air. Transmisje zarówno w TVN jak i Playerze.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości