Sport i fitness

Ma 150 cm wzrostu i waży 51 kg. Mistrzyni Europy w trójboju siłowym podniosła Marcina Prokopa

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Eliza Gerlach na pierwszy rzut oka jest drobną kobietą. Jednak drzemie w niej niesamowita siła i krzepa. Niedawno zdobyła mistrzostwo Europy w trójboju siłowym w kategorii do 52 kg. Potrafi podnosić ciężary, które są ważą trzy razy więcej od niej. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o sportowej pasji i dała popis swoich umiejętności.

Czym jest trójbój siłowy?

Eliza Gerlach jest mistrzynią Europy w trójboju siłowym. - Trójbój składa się z wyciskania sztangi, leżąc na ławeczce płaskiej. Tutaj wyniki oscylują w granicach 90 kg. Natomiast w przysiadzie ze sztangą jest to do granicy 150 kg i martwy ciąg, to w okolicach 170 kg - powiedziała Eliza.

Jak zaczęła się jej przygoda z ciężarami? - Kiedy miałam niespełna 16 lat podjęłam decyzję, że pójdę na siłownię, bo chcę coś zmienić. Jako dziewczynka, która miała niską samoocenę, chciałam zmienić swoją sylwetkę. (...) Z czasem chciałam dźwigać coraz większe ciężary. Od ponad trzech lat zajmuję się trójbojem siłowym - przyznała Gerlach.

Eliza Gerlach - mistrzyni Europy

Młoda siłaczka zajmuje się sportem zawodowo. Jakie ma plany na przyszłość? - Spełnieniem marzeń byłoby, jeśli wezmę pierwsze pół tony. Ale nie wybiegając zbyt daleko w przyszłość, za kilka tygodni mam kolejne zawody i w nich jest możliwość zdobycia może troszkę więcej niż 400 kg. Są możliwości do dalszego rozwoju. Mierzę najwyżej, jak się da, żeby zapisać się w historii - powiedziała Gerlach.

Eliza dała popis swoich umiejętności i podniosła Marcina Prokopa, który waży 106 kg. Jak prowadzący zareagował, gdy uniósł się nad ziemią? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości