Sport i fitness

Wyjątkowa lekcja tańca w Dzień Dobry Wakacje. "Długi weekend możemy sobie trochę urozmaicić na parkiecie"

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Taniec to ruch, a ruch to zdrowie
Taniec to ruch, a ruch to zdrowieDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Beztroska zabawa na parkiecie niesie za sobą wiele korzyści. Taniec poprawia nastrój, wzmacnia ciało i uczy prawidłowej postawy. Z tej formy aktywności z powodzeniem mogą korzystać osoby w każdym wieku, nawet jeśli nie mogą poszczycić się idealnym poczuciem rytmu. W Dzień Dobry Wakacje przekonywała o tym uznana choreografka Jessica Ali.

Taniec - rozrywka dla każdego, triki dla początkujących

Dopracowana do perfekcji technika nie jest najważniejsza. Rytmiczna muzyka i odrobina chęci do zabawy wystarczą, by cieszyć się licznymi korzyściami płynącymi z tańca. Każdy, bez względu na wiek czy płeć, może spróbować swoich sił w tej formie aktywności, czerpiąc z tego wielką radość.

- Każdy może się nauczyć tańczyć (...). Długi weekend możemy sobie trochę urozmaicić na parkiecie - zapewniała w Dzień Dobry Wakacje tancerka Jessica Ali, zachęcając tym samym do wypróbowania prostej choreografii.

Lekcja tańca w Dzień Dobry Wakacje

Taniec to nie tylko doskonała forma treningu, ale i sprawdzony sposób wyrażania emocji. Jego nieprzeciętny potencjał można śmiało wykorzystywać na klubowym parkiecie, jak również w zaciszu własnego domu. Zdaniem doświadczonej choreografki, w każdym z tych miejsc warto zastosować się do kilku prostych wskazówek.

- Mały trik polega na tym, żeby mieć mięciutkie kolana. Cały czas je uginamy i nie prostujemy do końca (...). Otwarta postawa to jest trik numer dwa - podsumowała Jessica Ali.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości