Sport i fitness

Wielki sukces Polki w Tour de France. "My, kobiety walczymy o własne prawa"

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Wielki sukces Polki w Tour de France
Wielki sukces Polki w Tour de FranceDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Katarzyna Niewiadoma zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France Femmes. Podczas wyścigu Polka mogła liczyć na wsparcie najbliższych, w tym swojego partnera - amerykańskiego kolarza Taylora Phinneya. Jak odbierane jest kolarstwo kobiece? Czy emocje po wyścigu już opadły?

Katarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France Femmes

27-letnia Katarzyna Niewiadoma to polska kolarka szosowa, która ma na swoim koncie liczne sukcesy. Zajmując trzecie miejsce w wyścigu Tour de France Femmes, osiągnęła kolejny cel. Podczas wyścigu zawodniczka mogła liczyć na swojego partnera Taylora Phinneya, utytułowanego kolarza.

- Byłem tam ostatnie kilka dni. Wspierałem ją jak najbardziej - przyznał sportowiec w Dzień Dobry Wakacje. - Tour de France Femmes to wyścig, który jest bardzo ciekawy, więc cieszę się, że wreszcie na wielkiej scenie wystąpiły kobiety. (...) Wszyscy widzieli, że to jest świetny wyścig - dodał.

Tour de France Femmes powraca

Tour de France Femmes to największy wieloetapowy wyścig świata, który powrócił po 33 latach. Dlaczego tak długo kobiety musiały czekać na to wydarzenie sportowe?

- Wydaje mi się, że tak naprawdę nikt z nas nie wie, dlaczego Tour de France Femmes zniknął. Być może był problem z organizacją i może brakowało ludzi, którzy byli pasjonatami kolarstwa kobiecego. (...) Przez ostatnie dwa lata kolarstwo kobiece bardzo poszło do góry. Stało się mocniejsze i też jest więcej publikacji. Nasze wyścigi są pokazywane bardzo często. Wydaje mi się, że jest też więcej sponsorów, którzy są zainteresowani naszym sportem - tłumaczyła Katarzyna Niewiadoma w Dzień Dobry Wakacje.

Jak dodała kolarka szosowa, każdy kolaż chciałby choć raz wystartować w Tour de France. - Jasne jest to, że my, kobiety walczymy o własne prawa i racje. Może niekoniecznie musimy podążać za tym, co faceci robią w swoim kolarstwie, tylko możemy po prostu kreować własną ścieżkę i być niezależne - podkreśliła.

Katarzyna Niewiadoma zauważyła, że coraz więcej osób jeździ na rowerze rekreacyjnie, co ją bardzo cieszy. - Ten środek transportu pozwala nam poczuć się wolnym, swobodnym i pewnym siebie przede wszystkim - podsumowała.

Jaka jest różnica finansowa pomiędzy kolarstwem kobiecym a męskim? Czy emocje po Tour de France Femmes już opadły? Posłuchaj całej rozmowy z naszymi gośćmi w materiale wideo.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości