Psychologia

Jak patrzy facet na kobietę, która mu się podoba? O wzroku słów kilka

Psychologia

Aktualizacja:
Para siedząca na łące i wpatrująca się w siebie

Mężczyźni są wzrokowcami i właśnie dlatego warto przyjrzeć się temu bliżej i przeanalizować, jak patrzy facet na kobietę, która mu się podoba. Czy są jakieś różnice pomiędzy tym, jak patrzy zauroczony facet, a takim, który liczy tylko na intymne spotkanie?

Jeśli poznasz tajniki tego, jak mężczyzna patrzy na kobietę, dowiesz się jakie są jego zamiary. W łatwy sposób ocenisz sytuację nawet wtedy, kiedy nie padają żadne słowa. Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, szczególnie jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, a jego reakcje często są nieświadome i trudno nad nimi zapanować. Odgadnij, co siedzi mu w głowie i dowiedz się, jak mężczyzna patrzy na kobietę, która mu się podoba.

Jak patrzy facet na kobietę, która mu się podoba?

Przede wszystkim liczy się długość kontaktu wzrokowego. Jeśli podczas rozmowy wzrok faceta jest intensywny, nie błądzi dookoła, a rozmówca nie urywa tego kontaktu, oznacza, że narodziła się głęboka więź. Nie ma znaczenia odległość pomiędzy rozmówcami czy flirtującymi parami wykorzystującymi tylko zmysł wzroku do kontaktu. Co oznacza, jak mężczyzna patrzy w oczy dłużej niż kilka sekund, a wzrok jest głęboki i intensywny? Na pewno kobieta może liczyć na kolejną randkę, bo dzięki spotkaniu dwóch par oczu narodziła się potrzeba bliskości.

Podczas długiego spotkania wzroku kobiety i mężczyzny, organizm może zacząć produkować oksytocynę, czyli hormon odpowiedzialny za miłość i pozytywne uczucia do drugiej osoby. Oksytocyna sprawia, że pomiędzy dwojgiem ludzi zaczyna się rodzić bliskość i silne przywiązanie, także fizyczne. Właśnie dlatego rzekomo przypadkowe, ale intensywne i długie spojrzenie mężczyzny na kobietę, może oznaczać, że już o niej nie zapomni. Kto wie - może to już przywiązanie na wiele lat, które zakończy się przed ślubnym kobiercem?

O tym, jak patrzy mężczyzna na kobietę, która mu się podoba świadczą także źrenice. Jeśli spotkanie pomiędzy dwojgiem jest na tyle bliskie, że można ocenić ich wielkość, da się wyczytać z oczu coś więcej. Rozszerzone źrenice oznaczają wzrost zainteresowania. Jest to naturalna reakcja, nad którą mężczyzna nie jest w stanie samemu zapanować. Jeśli źrenice zwężają się lub nie dzieje się z nimi nic, nawet wtedy, kiedy kobieta stara się zainteresować mężczyznę swoim dowcipem, niezłym wyglądem czy nagłą zmianą tematu na bardziej intymny - może to oznaczać zupełny brak zainteresowania i brak potrzeby pogłębienia znajomości. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy w pomieszczeniu światło nie robi się jaśniejsze lub ciemniejsze - wtedy źrenice mogą zachowywać się odpowiednio do oświetlenia. Takie zbadanie wzroku mężczyzny można spokojnie wykonać podczas kolacji w zamkniętym pomieszczeniu.

Jak zakochany mężczyzna patrzy na kobietę?

Trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów, na które kieruje wzrok mężczyzna. Dzięki temu dowiesz się, jak patrzy zakochany facet i od razu będziesz wiedzieć, czy możesz liczyć na coś więcej. Jest to szczególnie istotne podczas pierwszych randek. Wiedząc o tym, co jest istotne, możesz się do nich przygotować.

Mężczyźni zwracają uwagę na twarz oraz fryzurę . Wielu z nich uważa, że naturalne i długie włosy są bardziej atrakcyjne niż krótkie. Na twarzy oprócz spojrzenia oko w oko, mężczyzna przygląda się także ustom . Im więcej się uśmiechasz - tym lepiej. Faceci szybko zrezygnują z dalszego flirtu, kiedy zobaczą niezadowolenie lub kapryśne reakcje na to, co się dzieje dookoła.

W relacjach damsko-męskich jest różnica pomiędzy tym, jak patrzy zakochany chłopak , a jak ten, który jest z kobietą w związku przez długi czas. Nadal wzrok, jak i inne zmysły są niezwykle istotne . Aby podkręcić atmosferę, kobieta może zastosować kilka trików. Przykujesz wzrok faceta, kiedy założysz szpilki i podkreślisz swoje atuty, a także zaczniesz się więcej uśmiechać. Warto zwrócić także uwagę na postawę: jeśli kobieca sylwetka będzie wyprostowana, doda jej to pewności siebie, co przełoży się także na przykucie wzroku mężczyzny, a ty szybko odkryjesz, jak patrzy zakochany facet. To szybsze metody niż np. przefarbowanie włosów lub nowy odcień cienia do powiek.

Jak patrzy zakochany mężczyzna na ciało kobiety?

Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co oznacza, jak facet patrzy głęboko w oczy, ale także na całe ciało kobiety . Nie ma nic złego w tym, że mężczyzna tuż po przywitaniu się ze swoją damską połówką, najpierw przeskanuje wzrokiem jej ciało . Jeśli po tym jego spojrzenie wróci w stronę twarzy, a na dodatek pojawi się uśmiech - oznacza to, że relacja jest bliska i głęboka. Zakochanie lub zauroczenie może przerodzić się w partnerstwo na lata.

Nie ma powodów do zmartwień, jeśli facet patrzy na kobietę na początku ich znajomości, kierując wzrok na intymne części ciała . Zdarza się, że płeć żeńska czuje się tym urażona i dochodzi do wniosku, że w tym momencie liczy się tylko pójście do łóżka. U mężczyzn wzrok jest niezwykle czuły na biust czy jędrne pośladki, to naturalna reakcja, szczególnie wtedy, kiedy kobieta wydaje im się atrakcyjna. Owszem, może to oznaczać pożądanie i ogromną chęć pójścia do łóżka, ale nie przekreśla przyszłego związku. Kiedy silna chemia skieruje oboje do sypialni, to jest szansa na bliskość, przywiązanie, a nawet zakochanie, które może przerodzić się w ogromną miłość na lata.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości