Profilaktyka zdrowia

Klapki fakirki - świetny sposób na domową refleksoterapię

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:
Klapki z masażem

Stres, zmęczenie, bóle nóg i kręgosłupa - to tylko kilka spośród wielu dolegliwości, z którymi doskonale radzi sobie akupresura i refleksologia, czyli leczenie wybranych obszarów stóp za pomocą masażu. Chcesz odkryć dobroczynne właściwości tej terapii? Przedstawiamy klapki fakirki - lecznicze obuwie do masażu stóp!

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach, a raczej... w stopach. Uciskanie odpowiednich punktów na stopach może sprawić, że pozbędziemy się wielu uciążliwych dolegliwości. Terapia polegająca na specjalnym masażu stóp to refleksologia. Po całej serii zabiegów refleksologicznych organizm nabywa zdolności do samodzielnej regeneracji. Zabiegi refleksologiczne przeprowadzają wyspecjalizowani w tej dziedzinie terapeuci, ale z dobroczynności tej metody leczniczej możesz skorzystać także w zaciszu domowym, nosząc klapki zdrowotne fakirki .

Refleksologia - co to takiego?

Refleksologia to metoda terapii holistycznej, której korzenie sięgają starożytnych Chin! Według chińskich medyków w stopach znajdują się receptory odpowiadające poszczególnym częściom ludzkiego ciała. Masaż polegający na uciskaniu tych miejsc ma zatem pomóc w zwalczaniu chorób, a także zapobiegać pojawieniu się innych dolegliwości. Ucisk na newralgiczne punkty w stopie uwalnia energię, dzięki której organizm jest w stanie sam się regenerować. Regularne masaże refleksologiczne sprawiają, że ciało zyskuje zdolność samoleczenia. Na fali popularności tej metody terapeutycznej powstało wiele wynalazków, które, dzięki odpowiedniej strukturze, umożliwiają ciągłą stymulację receptorów w stopach - masażery, specjalne piłki czy klapki z kolcami (fakirki) . Kto nie słyszał nigdy o słynnych leczniczych matach z kolcami? Chodzenie po macie działa podobnie jak masaż, ale jest dość nieprzyjemne, no i niestety wymaga systematyczności, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudne. Sportowcy stosują wałki masujące, które mają zregenerować i rozluźnić napięte mięśnie. Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest obuwie lecznicze, np. polecane przez ortopedów buty fakirki . Stosowanie tej metody refleksoterapii jest o tyle proste, że nie musimy pamiętać o regularnej czynności masażu. Doskonale spełniają tę funkcję oryginalne klapki fakirki włoskie .

Zdrowie w naszych stopach?

Na co dzień bardzo zaniedbujemy nasze stopy, nie zastanawiamy się jak wiele muszą codziennie znosić. Zupełnie inaczej jest u Azjatów - dzięki wiedzy z dziedziny filozofii holistycznej doskonale zdają sobie sprawę, jak istotna jest troska o stopy i ich regularny wypoczynek. W Azji wygodne obuwie to podstawa, a z zabiegów akupresury i refleksologii korzysta tam niemal każdy. Na kondycję naszych stóp wpływa styl życia - pośpiech, zmęczenie i brak odpoczynku. Kulturę Zachodu charakteryzuje szybkość i permanentny stres. Mimo że na rynku od dłuższego czasu dostępne są masażery, maty lecznicze i laczki fakirki , nie mamy czasu zatrzymać się na chwilę i poświęcić naszym stopom choć trochę uwagi. Ciągłe napięcie zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a to z kolei powoduje wiele schorzeń, nazywanych przez lekarzy “chorobami cywilizacyjnymi”. Życie w biegu uniemożliwia nam przeprowadzania regularnych zabiegów odprężających, które u Chińczyków są normą. Dyplomowani terapeuci specjalizujący się w medycynie holistycznej to wciąż rzadkość, a oddanie się w ręce niedoświadczonego masażysty może spowodować tylko pogorszenie naszego samopoczucia. Co zrobić, gdy stopy - a tym samym cały organizm - domagają się uwagi i troski, a brak czasu uniemożliwia regularne wizytu u masażysty? Z pomocą przychodzą fakirki, zdrowotne obuwie do refleksologii stóp.

Fakirki - lecznicze obuwie

Klapki fakirki mają całą masę zalet. Choć trudno w to uwierzyć, regularny masaż refleksologiczny łagodzi bóle, rozluźnia mięśnie, odpręża, poprawia krążenie, wzmacnia serce, przeciwdziała depresji, reguluje przemianę materii, zapobiega zaparciom, skutecznie zwalcza bezsenność i… odchudza! Nosząc fakirki , stymulujemy określone strefy refleksologiczne, co z kolei skutecznie wpływa na pracę całego organizmu.

Oryginalne klapki fakirki mają stabilną gumową podeszwę, a powierzchnia obuwia pokryta jest masującymi wypustkami, które usuwają dyskomfort i zmęczenie stóp. W sklepach bez problemu znajdziemy zarówno klapki fakirki męskie , jaki i klapki damskie. Fakirki regulowane są za pomocą rzepu albo pasków, zapewniających stabilizację i bezpieczeństwo podczas chodzenia. Fakirki damskie często mają wyższą platformę niż fakirki męskie . Te drugie charakteryzują się płaską, dużo szerszą podeszwą. Oba warianty są niezwykle wytrzymałe i elastyczne, a dzięki swojej unikalnej konstrukcji buty fakirki cechuje też dobra wentylacja i komfort suchych stóp.

Chyba nie ma wątpliwości, jak wiele zalet ma masaż refleksologiczny. Kiedy brak czasu i ciągłe zmęczenie zniechęca nas do szukania specjalistycznego gabinetu masażu, warto zaopatrzyć się w fakirki. Zdrowotne walory tych butów są nieocenione, a łatwa dostępność i prosty sposób masażu gwarantują szybkie efekty na długi czas.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości