W remont dziecięcego szpitala w Olsztynie zaangażowali się wszyscy. "Działo się!"
Zorganizowana przez Fundację TVN akcja "Zdrowie w głowie" pomogła w remoncie olsztyńskiego dziecięcego szpitala, w którym otworzono trzy gabinety psychologiczno-psychiatryczne. Jak podkreśliła w rozmowie z Magdaleną Bober kierowniczka poradni psychologicznej Marta Kosut, przeprowadzenie gruntownych zmian było niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania placówki.
- To jest wojewódzki specjalistyczny szpital dziecięcy, który zapewnia opiekę medyczną dzieciom z całego województwa. Mamy tutaj problemy zdrowotne, które są przewlekłymi chorobami, mamy sytuacje powypadkowe. Te dzieci, które do nas trafiają, czasami są tylko jeden dzień, ale i tak wymagają wsparcia psychologicznego, ponieważ świeża informacja o chorobie może być dramatem, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica - zaznaczyła Marta Kosut.
W remont szpitala zaangażowali się także jego pracownicy oraz rodzice chorych dzieci.
- Oj, działo się! Było to ogromne zaangażowanie. Zarówno fundacji, naszych pracowników, jak i pacjentów oraz ich rodzin. Remont trwał prawie trzy miesiące i - oprócz tego efektu wizualnego - on przede wszystkim obejmował wszystkie instalacje, które, ze względu na wiek, były nadgryzione zębem czasu - zaznaczyła Katarzyna Matulewicz, zastępczyni dyrektora ds. technicznych.
Pozostałe szpitale wojewódzkie także będą mogły liczyć na wsparcie fundacji TVN
Okazuje się, że szpital w Olsztynie to niejedyna placówka wymagająca pomocy. Jak podkreśliła Magdalena Bober, ponad połowa polskich uczniów ma dziś problemy ze zdrowiem psychicznym.
- Potrzeby są ogromne. Ponad 50 proc. uczniów ma, niestety, problemy natury psychologicznej - wspomniała nasza reporterka.
Na szczęście, kolejna tura programu fundacji TVN ruszy już w 2025 r.
- W każdym takim szpitalu wojewódzkim będą tego typu zmiany - podsumowała.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. "Czas na priorytet zdrowia psychicznego w miejscu pracy"
- Desensytyzacja to dobry sposób na uspokojenie nie tylko dziecka, ale również osób dorosłych
- Jaki wpływ na człowieka ma przytulanie? Dlaczego lubimy się przytulać?
Autor: Aleksandra Kokot
Źródło zdjęcia głównego: Fot. screen z instagram.com/fundacjatvn, HRAUN/Getty Images