Schudła 160 kg i wciąż czuła się gruba. Waga usuniętej skóry robi wrażenie

Autor:
Nastazja
Bloch
Schudła 160 kg

Melanie ma 29 lat i choć pozbyła się 162 kilogramów wciąż nie czuła się szczupła. Zwisająca skóra utrudniała jej funkcjonowanie, a także uniemożliwiała poznanie miłości życia i założenie rodziny. - Mam mnóstwo przyjaciół, ale unikam randek – przyznała kobieta.

Zwisająca skóra niszczy jej życie

Melanie przez ostatnie lata wiele przeszła. Po śmierci ojca wypełniała żal i smutek jedzeniem. Tym sposobem doprowadziła się do stanu, w którym w wieku 24 lat ważyła 240 kg. Gdy ciężar własnego ciała zaczął ograniczać jej funkcjonowanie, kobieta zdecydowała się na dwie operacje bariatryczne. Ciężko pracowała, by pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Liczyła, że metamorfoza odmieni jej życie i w końcu znajdzie sobie partnera.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

- Powinnam już wyjść za mąż i mieć dzieci. Liczyłam, że tak się stanie, gdy schudnę. Nic z tego nie wyszło. Mam mnóstwo przyjaciół, ale unikam randek. Kiedyś umówiłam się z facetem, wzdrygnął się, jak na drugiej randce dotknął mojej skóry na ramieniu. Więcej już nie zadzwonił. Nie mogę tak żyć, fałdy mnie ograniczają. Chcę się ich pozbyć i wyglądać jak normalna 29-latka – przyznała.

W tej chwili ważny 78 kg. Jednak to, co pozostało po nadmiernych kilogramach, to zwisająca, rozciągnięta skóra na całym ciele. Stanowiła ona ogromny ciężar dla kręgosłupa, a także nieestetycznie wyglądała.

- Gdy ją podnoszę waży dużo, fałdy ocierają się o siebie. Basen to jedyne miejsce, gdzie czuję się lekka. Codziennie muszę wbijać się w obciskającą bieliznę. Zakładam po dwie koszulki, bo jedna nie wystarczy. Moja skóra wygląda jak tania wędlina, gdy jej dotykam, czuję obrzydzenie – stwierdziła.

Usunięcie skóry – operacja, która odmieniła życie

Zrozpaczona Melanie zaczęła poszukiwać pomocy u specjalistów. Jeden z lekarzy - doktor Nowzaradan po wizycie kontrolnej zgodził się przeprowadzić operację. - Usuniemy przynajmniej 9 kg skóry. Przeprowadzimy aż 3 zabiegi. Najpierw usuniemy nadmiar tkanki z brzucha, potem górną część ciała, na koniec uda – powiedział lekarz.

Niestety w dniu zaplanowanej operacji Melanie przyjechała do szpitala po zjedzeniu śniadania, dlatego lekarze musieli wykonać jej płukanie żołądka. Gdy personel miał pewność, że życiu i zdrowiu pacjentki nic nie zagraża, wykonali operację.

- Kiedy patrzę w lustro, jestem szczęśliwa, bo nie mam zwisającego brzucha. Teraz mogę robić to, co robi normalna 29-latka stwierdziła kobieta.

Więcej historii z cyklu "Kilogramy zbędnej skóry" można obejrzeć na kanale Discovery Life oraz platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości