szpital

  szpital

  Tego jeszcze nie było! Szpital w Zduńskiej Woli złożył akt oskarżenia przeciwko pacjentce, która urodziła w tym szpitalu martwe dziecko. Pacjentka obwinia lekarzy za to, że nie uratowali jej dziecka. Ta precedensowa sprawa będzie toczyć się w sądzie karnym, a nie cywilnym. Czy ten pozew może zachęcić inne placówki do pozywania pacjentów za pomówienia? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy eksperta - adwokata Lukę Szaranowicza.

  Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: szpital pozywa pacjenta - czy dobre imię instytucji zaufania publicznego jest ważniejsze niż poczucie bezpieczeństwa chorych? Jestem macochą, jestem ojczymem - Anita Grabowska, Maria Rotkiel i Rafał Rutkowski o odpowiedzialności i budowaniu relacji. Anja Rubik zdradzi skąd bierze pomysły na swoje stylizacje, a także zielony kącik Beaty Lipov, czyli co sadzić na wiosnę. Bądźcie z nami o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  Sześciu lekarzy, siedem USG, książkowe dziewięć miesięcy ciąży i nikt nie zauważył, że dziecko Anny i Kacpra urodzi się bez rączek i nóżek. Z rodzicami małego Oliwiera spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy jakiś lekarz sygnalizował, że coś jest nie tak z ciążą? Co powiedział lekarz prowadzący, kiedy okazało się, że Oliwier urodził się bez kończyn? Czy rodzice chłopczyka zamierzają wytoczyć proces lekarzom? Czy byłaby szansa na to, że Oliwer urodzi się zdrowy, gdyby tę wadę wykryto zanim przyszedł na świat?

  W polskim szpitalu istnieje podejrzenie, że przywieziony pacjentów jest zarażony wirusem ebola. Spokojnie, to tylko scenariusz jednego z odcinków serialu "Szpital". Dlaczego producenci zdecydowali się na nakręcenie odcinka o takiej tematyce? Czy pokazane procedury były konsultowane z ekspertami? Jak zakończy się ta historia? Reporter Dzień Dobry TVN był na planie serialu.

  Ta historia przywraca wiarę w cuda. Dwuletni Adaś trafił do prokocimskiego szpitala po nocy spędzonej na mrozie w samej tylko piżamce. Wydawało się, że szanse na przeżycie ma niewielkie, ale udało się. Adaś jest w pełni sił i dziś jedzie do domu. Ostatniego dnia pobytu w szpitalu odwiedziła go dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Rozmawiała również z prof. Januszem Skalskim, dr Anną Świerczyńską i mamą Adasia - Pauliną Ćwięczek. Czy Adaś robi szybkie postępy podczas rehabilitacji? Czy dom już jest przygotowany na powrót chłopca? Jak będą wyglądały dni Adasia po wyjściu ze szpitala?

  W tym roku oddziały ortopedyczne pękają w szwach. A to przez warunki pogodowe sprzyjające upadkom. Deszcz ze śniegiem oraz zerowe temperatury tworzą śliską nawierzchnię. Wtedy o upadek nietrudno. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ortopeda Adrian Rymarczyk. Jak, kiedy już się potkniemy, bezpiecznie upadać?

  Wiktoria ma 5 lat, z czego cztery spędziła w szpitalu. Urodziła się ze złożoną wadą serca i niestety po jakimś czasie rozwinęło się u niej nadciśnienie płucne. Mimo dwóch operacji, jej życie było zagrożone. Wszczepienie zastawki było jedyną szansą na uratowanie życia Wiktorii. Jak dokładnie wyglądał ten zabieg? Gdzie był wykonany? Czy Wiktoria jest zdrowa? Z rodzicami dziewczynki rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska.

  Iza Pawlaczyk urodziła się z sercem po prawej stronie. Teraz uczęszcza do gimnazjum. Mateusz Hładki odwiedził rodzinę Państwa Pawlaczyk. Jak przebiegał proces powrotu Izy do zdrowia? Komu zawdzięcza życie? Jak wyglądały poszukiwania lekarzy, którzy przeprowadzili ten skomplikowany zabieg? Okazuje się, że w Polsce nadal są lekarze na miarę Zbigniewa Religii. To im Iza zawdzięcza życie.

  Alan Andersz w lutym 2012 roku uległ poważnemu wypadkowi. W czasie szarpaniny Alan został zepchnięty ze schodów w jednym z warszawskich klubów i uderzył głową o ciężką donicę. Doznał bardzo ciężkiego urazu głowy. Lekarze wieszczyli, że będzie warzywem. Okazuje się, że teraz nie może tylko pić alkoholu i... nurkować. Kiedyś lubił imprezować teraz jego życie przypomina życie buddyjskiego mnicha. W studiu Dzień Dobry TVN Alan opowiedział o odzyskiwaniu sprawności, walce o życie i przewartościowaniu rzeczywistości w obliczu śmierci.

  Kiedy wszyscy bawią się w najlepsze, oni z niecierpliwością oczekują. Odliczają minuty, trzymają kciuki. 31 stycznia to dla nich czas stresu, a nie zabawy. Dlaczego? Bo oczekują na swoje dziecko. Zobaczcie, jak "sylwestrowe mamy" obchodzą 31 stycznia oraz, jak świętują lekarze na sylwestrowym dyżurze?

  Fundacja TVN przekazała 144 tysiące na szpital dla dzieci. To efekt dobrej woli Was wszystkich. Ponad 3 tysiące dzieci rocznie trafia na oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Dziecięcym szpitalu w Lublinie. Postanowiliśmy sprawić, by żyło im się lepiej. W studiu Dzień Dobry TVN na ręce dr. n. med. Jerzego Szareckiego, dyrektora szpitala, Anna Maruszeczko złożyła czek.

  Chore dzieci są porzucane w szpitalnych łóżkach. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był profesor Janusz Książek z Centrum Zdrowia Dziecka. Jak skrócić ich proces adopcyjny? Czy rodzice w ogóle nie interesują się swoimi chorymi dziećmi? Dlaczego rodzice porzucają swoje dzieci? Zapraszamy, w imieniu Anny Maruszeczko, na kolejny odcinek "Zielonych Drzwi".

  Dziennikarka Katarzyna Szczerbowska – spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym na ul. Sobieskiego w Warszawie. Ma zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Wspólnie na oddziałach psychiatrycznych leżą pacjenci pasywni i aktywni. W studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka opowiedziała o warunkach jakie panują w tym warszawskim szpitalu.

  W szpitalu często widzimy oto taki obrazek: do obłożnie chorych pacjentów przychodzą rodziny z wypełnionymi po brzegi siatkami. Co w nich jest? Rosołek z makaronem, kurczaczek ugotowany na parze, kompocik od babuni i wiele innych pyszności. Bez tego domowego wsparcia, pacjenci, pozostawieni tylko na wikcie szpitala, mogliby szybko nie wrócić do zdrowia. Co szpitale serwują swoim pacjentom? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Mężczyźni, którzy odbierają poród to w Polsce rzadkość. To zawód, który wymaga opanowania i empatii. W studiu Dzień Dobry TVN byli położni: Radosław Niedźwiedź, Łukasz Michalski oraz Tomasz Rosiński. Dlaczego zdecydowali się zostać położnymi? Czy to było ich marzenie, imperatyw czy może alternatywa? Czy prywatnie są ojcami?

  Na 191 państw Birma pod względem jakości służby zdrowia znajduje się na 190 miejscu! Do tego większość jej mieszkańców nie stać na leczenie się we własnym kraju. Dlatego też decydują się na usługi kliniki Mae Tao w Tajlandii, która dziela bezpłatnej pomocy medycznej wszystkim potrzebującym uciekinierom i migrantom z Birmy. Dotarcie tam kosztuje ich wiele wysiłku...

  Pochodząca z Włocławka wokalistka awansowała do kolejnego etapu "X-Factor". Anna Hnatowicz, na scenie Dzień Dobry TVN, wykonała utwór Glory Box. Wiecie, kto w oryginale wykonuje tę piosenkę?

  Kiedy szef przekazał jej zatrważającą informację o wypadku męża i stanie, w jakim się znajduje, Ewa nawet nie przypuszczała, że po miesiącu śpiączki, w którą zapadł jej mąż, będzie z nim rozmawiać. Lekarze dawali mu tylko 1 procent szans na przeżycie. Zobaczcie historię pana Adriana, który "wykiwał" śmierć. W drodze do uzyskania pełnej sprawności pomaga Adrianowi Mieczysław Szcześniak.

  Rok temu, w jednym ze szpitali, miała odbyć się operacja umieszczenia balona w żołądku pana Pawła Adamusa. Mężczyzna zmarł na sali operacyjnej w momencie, kiedy anestezjolog podał mu pełne znieczulenie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Krystyna Barbara Kozłowska,rzecznik praw pacjenta, oraz Kamila Adamus - żona zmarłego Pawła Adamusa.

  Tłok, zamieszanie i zdenerwowani pacjenci. Tak w wielu szpitalach wyglądają szpitalne oddziały ratunkowe. Jak szpitale zdecydowały się temu zaradzić? Czym jest skala oceny segregacji? Jak mierzy się parametry krytyczne? I jakimi kolorami oznaczani są pacjenci? Zobaczcie nasz reportaż.

  Onkomapa to projekt, dzięki któremu można znaleźć przyjazny pacjentowi ośrodek onkologiczny. Na portalu onkomapa.pl można też zapoznać się z opiniami pacjentów na temat szpitali i lekarzy. O swoim projekcie, który wystartował 3 lutego opowiedzieli nam Agata Polińska i Bartosz Poliński z Fundacji Onkologicznej Osób Młodych.

  Jako jedyny przeżył wypadek śmigłowca ratowniczego, amputowano mu nogę. Nie poddał się , już w dwa miesiące po wyjściu ze szpitala wstał, a po intensywnej rehabilitacji wrócił do sprawności i pracy w pogotowiu ratunkowym. Poznajcie doktora Andrzeja Nabzdyka.

  6-latka po "leczeniu" przeziębienia u bioenergoterapeuty, m.in.: zbijaniu gorączki przez telefon i podawaniu jej sterydów, trafiła, w stanie ciężkim, do szpitala. Luka Szaranowicz powiedział w Dzień Dobry TVN, jak taka sytuacja wygląda z punktu widzenia prawa? Kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

  To był przełom w polskiej transplantologii. W kwietniu 2006 roku w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy przeprowadzono pierwszy w kraju przeszczep ręki. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy lek. med. Adama Chełmońskiego - chirurga z trzebnickiego szpitala i pana Leszka Opokę - pierwszego w Polsce pacjenta, któremu przeszczepiono rękę!

  Kinga Burzyńska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN za kulisy serialu "Lekarze". Jak wyglądają przygotowania do operacji i to czego nie widać w telewizji pokazali nam Magdalena Różczka, Wojciech Mecwaldowski i Paulina Kołomańska.

  Wyróżnia ich to, że od początku robią wszystko sami. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Alicja Komar, projektantka. Jak zaczęła się jej przygoda z modą?

  Czy na planie serialu można się zaprzyjaźnić? Z kim przyjaźni się Agnieszka Więdłocha, która w serialu "Lekarze" gra lekarza anestezjologa Beatę Jasieńską? Czy starsi koledzy na planie traktują ją protekcjonalnie? Czy Więdłocha boi się zastrzyków?

  Choroba dziecka dotyka całą rodzinę. Jak przygotować dziecko na dłuższą hospitalizację? Jak sprawić, by dziecko w szpitalu nie czuło się osamotnione? W jakich okolicznościach rodzice mogą nocować w szpitalu? O tym, gdy szpital zamienia się w dom rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ewą Gorzelak, aktorką oraz mamą Rysia, który przeszedł 2 operacje, 23 cykle chemii i i radioterapię. Naszym gościem była też Urszula Kowalczyk, psycholog z Instytutu Matki i Dziecka.

  W tym szpitalu pacjentami są lalki. Oddział chirurgiczny dla lalek zatrudnia lekarzy kilku specjalności. Jakich urazów najczęściej doznają zabawki? O tym lekarz dyżurny Szpitala dla Zabawek.