W szpitalu usłyszała, że dziecko zmarło w łonie. Gdy kazała powtórzyć badania, okazało się, że żyje

Dziecko w inkubatorze
Fot. Photodisc / GettyImages.com
Wyczekana ciąża cieszy każdą przyszłą mamę. Nic dziwnego, że z każdym najmniejszym niepokojącym objawem kierują się do specjalistów. Gdy 27-letnia Hannah poczuła, że w 20 tygodniu ciąży odeszły jej wody, zgłosiła się po pomoc. Od lekarzy usłyszała, że jej syn nie żyje. Jak się później okazało, doszło do fatalnej pomyłki.

Lekarze stwierdzili, że dziecko zmarło. Mylili się

Pewnego dnia ciężarna Hannah poczuła, że coś jest nie tak. 27-latce nagle odeszły wody. Tak w 20. tygodniu ciąży trafiła do szpitala. Na miejscu lekarze przyznali, że nie mogą wykryć bicia serca, chwilę później stwierdzili zgon. Przyszła mama nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Poprosiła specjalistów o powtórzenie badań.  

Wtedy to okazało się, że doszło do fatalnej pomyłki, dziecko żyło. W październiku, w 24, tygodniu na świat przyszedł mały Oakley. Chłopiec ważył 780 g. Niestety, nie obyło się bez komplikacji zdrowotnych. Gdy miał 8 dni, przeszedł poważną operację jelita. Lekarze musieli wyłonić stomię i założyli chłopcu worek stomijny - czytamy na portalu poradnikzdrowie.pl.

Obecnie noworodek pozostał jeszcze w szpitalu i prawdopodobnie do domu wróci dopiero w połowie marca 2023 roku.

Pomyłka lekarzy – trwa postępowanie

Fatalna pomyłka lekarzy nie tylko naraziła kobietę na stres, ale i traumę. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie. Władze szpitala oraz personel chcą wyjaśnić, jak doszło do błędu i złej diagnozy.

Chcielibyśmy złożyć gratulacje rodzinie z okazji narodzin Oakleya i życzyć wszystkiego najlepszego podczas jego długiej noworodkowej podróży - powiedział rzecznik placówki Bradford Teaching Hospitals, cytowany przez portal poradnikzdrwie.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Photodisc / GettyImages.

podziel się:

Pozostałe wiadomości