szpital

  szpital

  Kinga Burzyńska z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła plan setnego odcinka serialu "Szpital". Co wydarzyło się w ostatnich 100 odcinkach serialu i czego możemy spodziewac się dziś wieczorem?

  Jak reagują rodziny zmarłych na chęć pobrania od zmarłego narządów? Co jest w tej pracy najtrudniejsze? Dlaczego "oświadczenie woli" nie ma w Polsce mocy prawnej? Czym jest tzw. centralny rejestr sprzeciwów. O swojej pracy opowiedziała Magdalena Bagniuk, pielęgniarka i koordynator transplantacyjny ze Szpitala Praskiego w Warszawie.

  Pobyt dziecka w szpitalu to stres i przeżycie zarówno dla dziecka jak i rodziców. Ich obecność przy dziecku zazwyczaj przyspiesza powrót dziecka do zdrowia. Dlaczego zatem w szpitalu w Zdrojach obowiązuje zakaz przebywania rodziców z dziećmi? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa Magdalenę Bil, prezesa Fundacji Rodzicdziecko oraz Marylę Podemską z Centrum Zdrowia Dziecka.

  Co Radek Liszewski, lider zespołu "Weekend", robił w Krakowie na planie serialu "Szpital"? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Katarzyna Olubińska odwiedziła plan serialu „Szpital”. Jak wygląda atmosfera na planie serialu, ile czasu potrzeba, by nauczyć się robić USG? Zobaczcie, co wydarzy się w „Szpitalu” dziś o 16.50?

  Ale tylko na planie serialu „Szpital”. To serial, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, ukazujący historie pacjentów trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Czy do aktorów przychodzą obcy ludzie po receptę? Czy leczą także złamane serca? Od poniedziałku do piątku na antenie TVN o godz. 16:55!

  Szpital jest najbardziej niebezpiecznym miejscem na świecie. 90 tysięcy osób rocznie umiera w USA z powodu zakażeń szpitalnych. W szpitalu następuje spadek odporności pacjentów przybyłych jak i tych, którzy już tam przebywają. Jak mądrze postępować, by nie zakazić się wirusami opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN chirurg prof. Krzysztof Bielecki.

  Marta to najmłodsza Polka z przeszczepionymi płucami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Martą i jej mamą. Obie już są w domu. Opowiedziały naszej dziennikarce o przeszczepie, pobycie w szpitalu i dalszej rekonwalescencji.

  Klauzula sumienia pozwala lekarzowi na odmowę wykonania zabiegu bądź uczestniczenia w nim kiedy ten jest sprzeczny z jego przekonaniami moralnymi czy religijnymi. W Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie doszło do precedensu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był etyk prof. Paweł Łuków.

  Dziś o 17:00 zobaczymy premierowy odcinek serialu "Szpital", który będzie prezentował pracę szpitalnego oddziału ratunkowego. W pierwszym odcinku na oddział trafia pacjentka z bólami brzucha... Wspólnie z dr. Piotrem Gryglasem postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się problemowi przewlekłego bólu brzucha. Co może być jego przyczyną?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Dyrektorka Departamentu Spraw Świadczeniobiorców Izabela Trojanowska. O co pytali eksperta intenauci na naszym czacie?

  Jak wyglądają procedury w przypadku przeszczepu nerki? Dlaczego nie wszyscy mogą oddać swoje narządy oraz jak przebiega proces kwalifikacji, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Aleksandra Tomaszek – koordynator transplantacyjny ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.

  Jakich badań możemy się domagać trafiając do szpitala? O czym mówią podstawowe badania krwi? Na czym polega tzw. badanie podmiotowe i przedmiotowe? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy internistę dr. Piotra Gryglasa. Jakie zagrażające życiu choroby rozpoczynają się bardzo niewinne?

  Poronienie jest porównywane do resekcji zęba. Kobiety, które trącą ciążę nie są objęte żadną opieką psychologiczną. „To poleciało”, „To zaraz poleci”, „To już jest martwe” - to słyszy niejedna kobieta, która traci dziecko. Skąd takie psychopatyczne podejście do utracowych dzieci i ich matek?

  Wszystko zaczęło sie od zastrzyków, które robiła lalkom. Potem te niecodzienne praktyki przeniosła na swojego kolegę, który trafił do szpitala. Zawsze chciała zostać lekarzem i pojechać na misję w głąb Czarnego Lądu, choć jej rodzice mieli wobec niej inne plany. Prof. Elżbieta Starosławska postawiła na swoim i spełniła swoje marzenia. Dziś jest Szefową Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, królową onkologii, a pacjenci nazywają ją Aniołem. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była sama Pani prof. Elżbieta Starosławska.

  Choroba nowotworowa to najczęstsza przyczyna śmierci w Polsce. Z badań wynika, że w naszym kraju na 100 tysięcy kobiet 15. choruje z powodu raka szyjki macicy. To najwyższy wskaźnik w Europie. Na raka piersi umiera 30. kobiet na 100 tysięcy. Rak zazwyczaj wykrywany jest za późno. W myśl maksymy: "Lepiej zapobiegać niż leczyć" aktorka Ewa Gawryluk oraz aktorka Dorota Deląg zaangażowały się w akcję Rajd Polski Kobiet, która ma na celu walkę z nowotworami. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy je obie.

  Ida Karpińska usłyszała diagnozę, która brzmiała jak wyrok: rak szyjki macicy. W porę wykonane badanie uratowało jej życie. W podłoża niechęci do robienia regularnych badań leży zwykły ludzki strach. Pokonaj go i nie daj szansy nowotworowi!

  Znamy ją z takich filmów jak „Nigdy w życiu”, „Jeszcze raz”, „Katyń” czy „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Zachwyca nas swoim profesjonalizmem i oczywiście urodą. Już niebawem widzowie TVN będą mogli podziwiać ją w serialu „Szpital Alicji”. Jaka będzie jej nowa rola i kogo tam zagra? O tym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Paweł Małaszyński będzie lekarzem Maksem w nowym serialu medycznym "Szpital Alicji", który widzowie zobaczą wiosną przyszłego roku. Jakim lekarzem jest Maks? Czy Paweł Małaszyński ma problem z zapamiętaniem trudnych medycznych nazw? Czy zatrudniłby dziennikarkę Kingę Burzyńską w charakterze pielęgniarki?

  Jak pomóc rodzinie, gdy dziecko idzie do szpitala na dłużej? Jak ważna dla dzieci chorych na nowotwory jest obecność rodziców w szpitalu? Zapraszamy, w imieniu Anny Maruszeczko, na kolejny odcinek "Zielonych drzwi".

  Na wejściu do szpitala usłyszałam komentarz jednej z pielęgniarek: „po co to marnować pieniądze na salowe“. Wszyscy byli zdziwieni, że nie robimy materiału o lekarzach, o pielęgniarkach, tylko o sprzątaczkach - wspomina dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Machowska, autorka cyklu "Kobieta pracująca".