4-latek trafił do szpitala z silnym bólem brzucha. Powód dolegliwości wprawił lekarzy w osłupienie

dziecko w szpitalu
4-latek połknął bransoletkę
Źródło: Cavan Images/Getty Images
Czterolatek z Wielkiej Brytanii trafił do szpitala z powodu wymiotów i silnego bóle brzucha. Lekarze początkowo podejrzewali, że za dolegliwości malca odpowiada zapalenie wyrostka robaczkowego. Niestety po zabiegu chłopczyk nie poczuł się lepiej. Dopiero prześwietlenie pokazało co tak, naprawdę dolegało małemu pacjentowi.

4-latek trafił do szpitala z powodu brzucha

Magazyn "The Sun" opisał historię 4-latka, który trafił do jednego z brytyjskich szpitali z powodu kolki. Ten specyficzny ból brzucha dotyka głównie bardzo małe dzieci i zazwyczaj ustępuje samoistnie. Niestety u chłopca dolegliwości nie mijały, do tego malec zaczął wymiotować, miał również zaparcia.

Co wpływa na rozwój dziecka?

dziecko
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?

W tej sytuacji lekarze zdecydowali się wykonać badania. Ich wyniki sugerowały, że przyczyną dolegliwości jest zapalenie wyrostka robaczkowego.

4-latka bolał brzuch. Zaskakująca diagnoza

Niestety po operacji stan chłopca wcale się nie poprawił i malec dalej uskarżał się na silne bóle brzucha. Lekarze zaczęli ponownie analizować ten przypadek, zlecono również dodatkowe badania, w tym RTG jamy brzusznej. To właśnie prześwietlenie uwidoczniło prawdziwą przyczynę problemu. Zdjęcie pokazało, że w brzuchu dziecka znajduje się metalowa bransoletka, której nie zauważono na poprzednim badaniu.

Biżuteria uszkodziła jelita chłopca i czterolatek potrzebował pilnej operacji. Na szczęcie zabieg się udał i jak informuje "The Sun", chłopiec wrócił już do domu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Cavan Images/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości