szpital

  szpital

  Pierwsza Dama USA Jill Biden przeszła w szpitalu zabieg medyczny. Żona urzędującego prezydenta zraniła się w nogę podczas wizyty na Hawajach. Poleciała tam prosto po ceremonii otwarcia IO Tokio 2020.

  Głośnym echem odbił się wpis, który pojawił się na internetowym profilu szpitala w Oleśnicy.Dotyczył otyłości kobiet spodziewających się dziecka, która - jak wskazano - jest dużym utrudnieniem dla lekarzy w czasie opieki nad nimi. Za wzór dla innych pań postawiono jedną z pracownic placówki, która niewiele przytyła pomimo zaawansowanej ciąży. To wywołało dyskusję i lawinę komentarzy, bowiem wiele kobiet poczuło się dyskryminowanych.

  Lekarze Oddziału Klinicznego Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie każdego dnia pomagają najmłodszym pacjentom. Tym razem o pomoc zwrócili się do ludzi dobrej woli. Placówka potrzebuje pieniędzy na nowe USG, by dalej walczyć o zdrowie i życie noworodków. Na miejscu zjawił się Bartek Jędrzejak, który porozmawiał z pracownikami, a także mamą chorego Mikołaja.

  Monika Chwajoł przechodzi teraz wyjątkowo trudny czas. Gwiazda znana z "Królowych życia" pokazała zdjęcie ze szpitala, na którym pozuje z wbitym w rękę wenflonem. W opisie pod zdjęciem nie zabrakło kilku słów do fanów. Monika opisała swój stan zdrowia i powody, dla których trafiła do placówki. - Przyplątał mi się stan zapalny, który niestety nie ustępuje od ponad 2 tygodni - czytamy.

  W zalewie napawających stresem i niepewnością wiadomości dotyczących pandemii warto zwracać uwagę również na pozytywne informacje. Do nich zdecydowanie zalicza się historia 101-letniej pani Anieli, która pokonała COVID-19. Kobieta opuściła już poznański szpital.

  2-letnia Magda, jej 6-letni brat Antek oraz ich rodzice trafili do szpitala po zakażeniu koronawirusem. W wyniku ciężkiego przebiegu choroby, lekarze podjęli decyzję o rozdzieleniu rodziny. Rodzice trafili na oddział dla dorosłych, dzieci pozostały same. Pomocną dłoń wyciągnęli wolontariusze, którzy pod nieobecność bliskich zajmują się najmłodszymi pacjentami. Sprawie przyjrzeli się dziennikarze Uwagi! TVN.

  12 dzieci osierociło małżeństwo, które zmarło w jednym z kijowskich szpitali. Oboje mieli powikłania po COVID-19. Najpierw odszedł Wołodymyr Rodikow, a zaledwie tydzień później, z tego samego powodu, jego żona Diana. 7 lat temu rodzina uciekła przed wojną w Donbasie.