Wycieńczona para utknęła na pustyni. W ostatniej chwili wezwała pomoc

Projekt bez nazwy
Najświeższe newsy w “Dzień Dobry TVN”
Źródło: Dzień Dobry TVN
Para turystów, która wybrała się na pieszą wycieczkę na kalifornijską pustynię, trafiła do szpitala. Wyczerpani i odwodnieni podróżnicy w ostatniej chwili wezwali pomoc.

Para wyruszyła na pustynię. Wycieczka zakończyła się w szpitalu

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 czerwca. Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Riverside, turyści wybrali się na wycieczkę do bezludnego, pustynnego regionu położonego na południe od Parku Narodowego Joshua Tree.

- Było o włos od tragedii. Niemal w ostatniej chwili zdołali wezwać pomoc. Temperatura sięgała tam 41 stopni. Para po pewnym czasie opadła z sił i skończyła im się woda. Gdy sytuacja się pogarszała, wezwali pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy. Na ratunek oczekiwali na dnie wyschniętego potoku, gdzie schronili się przed upałem. Ratownicy spuścili się na linach i wciągnęli turystów na pokład – opowiadała Marta Kuligowska.

Podróżni przetransportowani do szpitala

Biuro szeryfa przyznało, że turyści mieli dużo szczęścia. Groziła im śmierć. Podkreślono również, że wycieczki na pustynię o tej porze roku są niezwykle ryzykowne.

- Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Stan mężczyzny był nieco lepszy, ale tez wymagał hospitalizacji – przekazała dziennikarka TVN24.

Więcej przeczytasz w tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: James O'Neil/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości