Spływy kajakowe w sezonie letnim to popularny sposób spędzania czasu wolnego. W Polsce mamy do dyspozycji wiele tras. Jedne z najciekawszych to te na rzece Wkra.
Kajakarstwo w sezonie wakacyjnym to popularny sposób spędzania wolnego czasu w Polsce. Pływają wszyscy: rodziny z dziećmi, grupki młodych osób, a także seniorzy. Podpowiadamy zatem, w jakie miejsca warto się wybrać, by aktywnie odpocząć na łonie natury.
Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.
Pływanie i sterowanie kajakiem dwuosobowym nie jest skomplikowane, jednak opanowanie techniki wymaga nieco czasu. Zasady można poznać zarówno na kursach, jak i studiując poradniki poświęcone temu sportowi. Najważniejsze umiejętności to wiosłowanie, manewrowanie, a także wsiadanie i wysiadanie.
W kolejnej odsłonie cyklu "Mikrowyprawy" Łukasz Długowski wybrał się nad Dunajec. Spływ rwącą, górską rzeką do najłatwiejszych nie należy. Swoim doświadczeniem podzielił się z Łukaszem Piotr Sikora, instruktor kajakarstwa górskiego. Jak poradził sobie Łukasz? I czym różni się kajak górski od kajaku nizinnego?
Łukasz Długowski udowadnia, że wcale nie potrzeba nam aż dwóch tygodni urlopu, by dobrze wypocząć. Tym razem na mikrowyprawę zaprosił prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Panowie wybrali się na spływ kajakowy w centrum miasta, ale nie tylko. Czy Robertowi spodobała się taka forma wypoczynku?
Ula Chincz zabrała swojego synka Rysia na wycieczkę za miasto. Wybrali gospodarstwo agroturystyczne leżące nieopodal Warszawy. Co ich ujęło w tym miejscu? Przewodnikiem tej wyprawy był Łukasz Długowski, który zabrał Ulę i Rysia na spływ kajakowy po Bugu, ale nie tylko. Czy poczuli ducha przygody?
Spływ kajakowy mazurską rzeką przyciągnął rekordową liczbę śmiałków. Zobaczcie, jak sobie radzili.