śmierć

  śmierć

  Wczoraj zmarł Roger Moore. Aktor miał 89 lat. Jak wspomina go świat? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Anita Szarlik.

  Gościem Dzień Dobry TVN był reporter "Superwizjera" - Wojciech Bojanowski, który zajmuje się sprawą śmierci Igora Stachowiaka. "Nie chodzi o to, że paralizatory są złe, tylko chodzi o to, w jaki sposób się ich używa. Jeśli policjant użyje paralizatora, to zaraz potem, jak sytuację udaje mu się opanować, powinien wezwać lekarza, udzielić pierwszej pomocy, a nie osobie, która jest do tego paralizatora podłączona grozić, że jeszcze raz tego paralizatora użyje". Dziś wieczorem, o 22.30, w "Superwizjerze" cały reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Zapraszamy!

  W maju 2016 roku Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję. Po przewiezieniu do komisariatu był wielokrotnie rażony paralizatorem. Tam zmarł. Do nagrań przedstawiających zdarzenie dotarł dziennikarz Superwizjera Wojciech Bojanowski. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokata Mikołaja Pietrzaka oraz byłego policjanta Macieja Karczyńskiego, aby zapytać, jak oni oceniają postępowanie policjantów wobec Igora. Kiedy policja może użyć paralizatora?

  "Jak prowadzić dialog z człowiekiem, który się boi, który jest pełen lęku"? Gościem Dzień Dobry TVN był terapeuta - Andrzej Komorowski. Jak postępować z osobą, która ma napad lęku? Jakie czynniki mogą wywoływać taki zachowania? "Rzucano ją na ziemię, zniewalano. Było to strasznie przykre. Ludzie sami, ze strachu, nie wiedzą co zrobić".

  W Dzień Dobry TVN dziennikarz "Uwagi" Tomasz Kubat opowiedział o swojej podnóży do Egiptu. Prowadził tam śledztwo dziennikarskie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Jak wyglądał szpital, w którym przebywała Polka? Czy rzeczywiście po przyjeździe do Egiptu zaczęła się dziwnie zachowywać? I czy miała za sobą leczenie psychiatryczne? Zobaczcie!

  Zabójstwo, samobójstwo, narkotyki, choroba psychiczna, skrzep w mózgu... Nie sposób zliczyć teorii dotyczących powodu śmierci Magdaleny Żuk. Czy szum wokół sprawy w końcu ucichnie, a śledczy będą mogli zająć się pracą? W Dzień Dobry TVN dziennikarka Uwagi Edyta Krześniak powiedziała, dlaczego śledztwo w sprawie tragedii w Egipcie jest tak skomplikowane.

  Śledztwo kryminalne w sprawie śmierci Magdaleny Żuk prowadzi cała Polska. Na temat tragicznego zdarzenia w Egipcie chętnie wypowiadają się nie tylko dziennikarze i detektywi, ale również internauci. Kto powinien zająć się sprawą? W Dzień Dobry TVN dziennikarka Uwagi Agnieszka Madejska powiedziała o swoim spotkaniu z chłopakiem Magdaleny - Marcusem. Czy miał związek z podobną sprawą zaginięcia sprzed paru lat?

  Wybitny neurobiolog, psychofarmakolog i biochemik, jeden z najbardziej znanych zwolenników legalizacji marihuany i badacz jej medycznych właściwości. 7 kwietnia zmarł prof. Jerzy Vetulani. W Dzień Dobry TVN wspominaliśmy profesora z jego wnukiem Franciszkiem i młodszym synem Tomaszem Vetulanim: "Był tak bardzo sobą, wyjątkową osobowością, że wszelkie próby powielenia go stałyby się karykaturą (...) nie musiał nikomu wejść na głowę, żeby stanąć wyżej".

  Niedawno minął rok od śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Katarzyna Olubińska spotkała się z ks. Damianem Jędrzejakiem, jego wychowankiem i przyjacielem, by opowiedział nam, jaki był ksiądz Kaczkowski. "Wszedł ksiądz, kulawy, ślepawy w wymiętolonej sutannie. Co taki gość może nas nauczyć? To się szybko zmieniło. Przez swój sposób bycia, przez to jaki był... pomagał innym" - wspomina ks. Jana Kaczkowskiego ks. Damian.

  W Zabrzu dwaj panowie założyli się o to, kto wypije więcej wódki. Jeden z nich nie żyje. Dlaczego męska rywalizacja przekracza czasem granice zdrowego rozsądku? Jak wygląda rywalizacja kobiet? A w czym rywalizują goście Dzień Dobry TVN: Michał Milowicz, dr Maja Polikowska-Herman i Norbi?

  Napisał ponad 2 tysiące tekstów piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Nie potrafił pisać do końca pesymistycznie. Wiedział za to jak w niezwykły sposób przedstawić szarą polską rzeczywistość. Wczoraj, po długiej chorobie, zmarł Wojciech Młynarski.

  2016 był dla Martyny Wojciechowskiej trudnym rokiem: zmagała się z ciężką chorobą i żałobą po śmierci partnera oraz ojca jej córki - Jerzego Błaszczyka. Mimo to ciągle odbiera kolejne nagrody takie jak Telekamery i kręci w Malezji kolejny sezon "Kobiety na krańcu świata". Skąd czerpie wewnętrzną siłę? Spytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Niedawno na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła młoda kobieta. Świadkiem tego zdarzenia był prezenter Conrado Moreno. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jakie były jego pierwsze myśli i co zrobił, kiedy doszło do wypadku. Naszym gościem była również psychoterapeutka Ewa Pragłowska. Powiedziała, jak reagują osoby, które doświadczyły traumy związanej z wypadkiem.

  Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość - w wieku 60 lat zmarła Carrie Fisher - aktorka znana m.in. z roli księżniczki Lei z Gwiezdnych wojen. Co było przyczyną jej śmierci? Czy to prawda, że na planie kultowego filmu miała romans z Harrisonem Fordem? Aktorkę wspominaliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Nie żyje Bohdan Smoleń, członek słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" i legenda polskiego kabaretu. Miał 69 lat. Razem z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman kłaniamy się z szacunkiem tej legendzie. Będzie nam Pana brakować, Panie Bohdanie!

  Podczas "Licealiady", zawodów organizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, doszło do tragedii. Zmarł jeden z nastoletnich zawodników. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Mizerę, dietetyka sportowego i fizjologa, który odpowiedział nam na pytania: co może być przyczyną takich nieszczęśliwych zdarzeń, czy młodzi sportowcy w Polsce przechodzą odpowiednie badania i, jak ta sytuacja wygląda w innych krajach.

  Wiemy, że śmierć jest nieunikniona, a mimo to rzadko jesteśmy gotowi na odejście bliskich. Jak zatem poradzić sobie ze stratą najbliższej osoby? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychologiem Anną Sokołowską i studentem Szkoły Filmowej w Łodzi Jędrzejem Michalakiem, który musiał zmierzyć się ze śmiercią swojej mamy. W jaki sposób to zrobił?

  Od śmierci ks. Jana Kaczkowskiego minęło pół roku. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z ojcem - Józefem Kaczkowskim i siostrą - Magdaleną Sekułą, aby porozmawiać o spuściźnie ks. Jana. Jak najbliżsi radzą sobie z tęsknotą za nim?

  W zeszłym tygodniu zmarł Andrzej Wajda. Dzisiaj w Krakowie odbędzie się pogrzeb reżysera. Na miejscu był prowadzący Dzień Dobry TVN Andrzej Sołtysik. Z producentem Michałem Kwiecińskim wspominali Wajdę. Jak go zapamiętają?

  Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i scenograf Andrzej Wajda był jednym z najwybitniejszych twórców w historii światowego kina. W 2000 roku otrzymał Oscara przyznanego za całokształt twórczości. W Dzień Dobry TVN - wraz z dziennikarką Grażyną Torbicką i menedżerem kultury Pawłem Potoroczynem - wspominaliśmy niedawno zmarłego reżysera. Jakie sceny z filmów Wajdy najbardziej zapadły w pamięć naszym gościom? Jaka jest szansa, aby ostatni film reżysera "Powidoki" został doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary?

  Wczoraj odszedł od nas aktor Andrzej Kopiczyński. Miał 82 lata. Zadebiutował na ekranie w 1957 w filmie Jerzego Kawalerowicza Prawdziwy koniec wielkiej wojny. Zagrał w bardzo wielu produkcjach, ale znany był przede wszystkim z kultowej roli inżyniera Karwowskiego z serialu Czterdziestolatek. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany. Wielka strata...

  Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Marii Czubaszek - polskiej pisarki, satyryczki, scenarzystki, felietonistki, dziennikarki i komentatorki. Słynęła ze szczerych i kontrowersyjnych wypowiedzi, które niejednokrotnie były szeroko komentowane. To ona kiedyś powiedziała, że im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej lubi zwierzęta. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lubianego przez Panią Marię Artura Andrusa, by powspominać jej postać. Opowiedział kilka anegdot z życia Pani Marii. Będzie nam jej bardzo brakować.

  Niedawno żegnaliśmy księdza Jana Kaczkowskiego - osobę niezwykle ciepłą i zaangażowaną w działalność charytatywną. A jaki był dla najbliższych? Katarzyna Olubińska spotkała się m.in. z siostrą i ojcem zmarłego księdza Jana. To trzeba zobaczyć!

  28 marca zmarł ksiądz Jan Kaczkowski, założyciel Hospicjum św. Ojca w Pucku. Od kilku lat zamagał się z chrorobą nowotworową, jednak choroby nie traktował jak wyroku, a o kapłaństwie mówił, że to "najpiękniejsze, co mu się mogło przydarzyć". W swojej kapłańskiej pracy ks. Jan poświęcił się pomocy chorym i ubogim. Przypominamy fragment rozmowy z ks. Janem Kaczkowskim o umieraniu i oswajaniu się ze śmiercią, wyemitowany w Dzień Dobry TVN w 2013 roku. Będzie nam brakowało ks. Jana...

  Po śmierci dziecka, zarażonego prawdopodobnie podczas tzw. ospa party, dyskusja o szczepieniach rozgorzała z nową siłą. W naszym studiu gościliśmy dr Alicję Karney, pediatrę z Centrum Matki i Dziecka oraz Justynę Sochę z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP". Co to jest "ospa party" i czy lekarze informują pacjentów o zagrożeniach związanych ze szczepieniami? Zobaczcie!

  Jakiś czas temu Michał Figurski z powodu problemów zdrowotnych niemalże otarł się o śmierć. Wciąż dochodzi do siebie, ale zdecydował się udzielić Dzień Dobry TVN pierwszego po wylewie wywiadu telewizyjnego. Naszej dziennikarce Katarzynie Olubińskiej opowiedział o dniu, w którym dostał wylewu, pobycie w szpitalu, planowanych zmianach w życiu i miłości, która go uratowała. Zdementował też kilka plotek, które pojawiły się w czasie jego pobytu w szpitalu. Michał, życzymy Ci powrotu do zdrowia i dużo siły.

  Krytyk i publicysta muzyczny oraz popularyzator muzyki poważnej Bogusław Kaczyński zmarł dziś w Warszawie w wieku 73 lat. My zawsze będziemy go wspominać takiego, jakim był podczas swojej ostatniej wizyty w naszym studiu, gdy opowiadał nam o tym, jak otrzymał Order Uśmiechu...

  Wiadomość o śmierci Davida Bowie zszowała wczoraj media. Piosenkarz zmarł w wieku 69 lat po 18-miesięcznej walce z rakiem. O jego chorobie nikt nie wiedział, a jego nieobecność tłumaczono zabiegiem marketingowym. O niezwykłej twóczosci artysty rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Piotrem Metzem.

  Po 18 miesiącach walki z rakiem zmarła jedna z największych muzycznych gwiazd - David Bowie. Jak twierdzi jego rodzina, muzyk był szczęśliwy, kiedy odchodził. Dlaczego? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o jego najnowszej, dwudziestej piątej płycie "Blackstar", która ukazała się klika dni temu.

  Wojna i śmierć to tematy budzące strach - nawet w dorosłych. A jak rozmawiać o tym z dziećmi? O oswajaniu dzieci z trudnymi tematami rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog Martą Żysko-Pałubą, dziennikarką Małgorzatą Montgomery Mongomery i Edytą Pazurą.