śmierć

    śmierć

    W środę resort zdrowia poinformował o najwyższej liczbie zakażeń i zgonów od początku epidemii. Minionej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 6526 osób, zmarło 116 pacjentów. Jak ocenił specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut, wysoka liczba zgonów to efekt wzrostu zachorowań sprzed dwóch tygodni. Podkreślił, że dalszy przebieg pandemii zależy od przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

    Dorota Kawęcka nie żyje. Aktorka zmarła po długiej chorobie w wieku 69 lat. Widzowie najbardziej pamiętają jej rolę Lidki Jasińskiej w popularnym serialu "Dom", grała też milicjantkę Elkę w kultowym "07 zgłoś się". Zajmowała się również dubbingiem - to ona użyczyła głosu Betty z "Flintstonów".

    Oliwia Bieniuk miała zaledwie 12 lat, gdy Anna Przybylska przegrała walkę z rakiem trzustki. Od tamtej pory była wychowywana przez ojca, jednocześnie stając się nieocenionym wsparciem dla dwóch młodszych braci. Już niebawem dziewczyna osiągnie pełnoletność. Z tej okazji znalazła się na okładce magazynu "Viva!", w którym opowiedziała o tęsknocie za mamą oraz ciężkim dorastaniu.

    Wybitny muzyk, bo tak mówią o nim ci, którzy chociaż raz słyszeli jak śpiewa, zmarł 9 września 2020 r. Gienek odszedł w domu swojej matki, na Białorusi. Artystę wspomina jego partnerka, Agnieszka Stawicka, przyjaciel Rafał Basista i reżyser programu "X-factor" – Wojciech Iwański.