śmierć

    śmierć

    Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 16 lipca w godzinach wieczornych. Podróżujący z rówieśniczką 17-letni motocyklista wjechał jednośladem w siedzące na ławce nastolatki. W wyniku zdarzenia jedna z dziewcząt zmarła mimo podjętej reanimacji, druga trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

    Wymordowanie przez NKWD tysięcy polskich oficerów i inteligencji to jedna z najczarniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych kart w historii II wojny światowej. Dorota Pawlak badała sprawę Bykowni, gdzie również znajdują się groby zamordowanych Polaków. Z zebranych materiałów powstała książka "Bykownia. Czwarty cmentarz katyński. Ostatni świadkowie". O pracy nad nią rozmawialiśmy z reporterką Uwagi! TVN w Dzień Dobry Wakacje.

    Kiedy żar leje się z nieba, samochód stojący na słońcu staje się śmiertelną pułapką dla pozostawionych w nim dzieci i zwierząt. Ratownik medyczny Ariel Szczotok i reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger postanowili sprawdzić, jak szybko nagrzewa się auto w pełnym słońcu. Wynik był szokujący! Jak reagować, kiedy widzimy w nagrzanym samochodzie dziecko lub zwierzę?