sen

  Znaczenie żaby w senniku często odnosi się do seksualności, ale może także mówić wiele o finansach, rozwoju, uczuciowości czy potrzebie zmian. Tego rodzaju iluzja w zależności od kontekstu może być bardzo pomyślnym znakiem lub informować o strachu przed utratą tego, co się posiada.

  Według sennika nagość pojawiająca się w wizjach sennych nie jest utożsamiana ze snami erotycznymi. Ma ona głębsze znaczenie i stanowić może przestrogę lub dobrą wróżbę. Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na kontekst snu oraz emocje, które mu towarzyszą.

  Zgodnie z myśleniem kulturowym wielu różnorodnych wspólnot sennik uznaje ptaki przede wszystkim za istoty pośredniczące między niebem a ziemią. Są one znakiem ludzkiego losu, wolności oraz ważnych zmian w życiu. Sposób odczytania snu o ptakach zależy głównie od kontekstu, w jakim się one pojawiają.

  Sny, w których pojawia się motyw napaści, potrafią podnieść poziom adrenaliny u każdego. Warto jednak zaznaczyć, że w senniku napad może mieć pozytywne znaczenie. Bardzo często bywa obietnicą uwolnienia się od zmartwień. Niestety sen ten może być zapowiedzią rychłej utraty czegoś ważnego.

  Drzemka to wspaniały sposób na regenerację organizmu. Wiedzą o tym Włosi, którzy w ciągu dnia preferują odpoczynek w formie sjesty. Jednak nie tylko w krajach południowych uroki drzemki zostały docenione. Od niedawna na całym świecie 14 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Jaka jest historia tego nietypowego święta? Jakie są zalety drzemki? 

  Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu. Przez wielu sen uważany jest za stratę cennego czasu, dlatego świadomie skracają oni swój odpoczynek lub rezygnują

  Naukowcy z Uniwersytetu Columbia przeanalizowali wpisy Donalda Trumpa na Twitterze. Chcieli na tej podstawie ustalić, czy amerykański prezydent cierpi na zaburzenia snu. Wyniki tych badań omówił w naszym programie Mateusz Majchrzak, ekspert snu. Wyjaśnił również, jak sprawdzić, o której godzinie nasz mózg funkcjonuje najlepiej.

  Niektórzy wierzą w ich ukryte znaczenie. Inni traktują je tylko jako symboliczny obraz podświadomości. Co mówią nam nasze sny? O tym rozmawialiśmy z Adą Edelman, blogerką i pisarką.

  Dzięki tunelom przemieszczamy się po trudnym terenie i pokonujemy z pozoru niedostępne i niebezpieczne miejsca. Wytyczają one drogę w górach lub pod miastem. Co symbolizuje tunel we śnie? Czy zwiastuje pełną trudności drogę do wyznaczonego celu? Jak drogę w tunelu interpretuje sennik mistyczny?

  W senniku kości rozpatrywane są dwóch aspektach – jako obraz psychiki śniącego oraz wróżba na przyszłość. Zgodnie z pierwszą interpretacją taki sen oznacza doświadczenia, wyznawane wartości i postawy, które swoim zachowaniem reprezentuje śniący. Mogą one stanowić bazę do dalszego rozwoju.

  Sen o byłym mężu interpretowany jest w różny sposób. Dla samotnych kobiet oznacza tęsknotę za bliskością i psychicznym wsparciem. Dla pań, które na nowo się ustatkowały, wieszczy niezapowiedzianą wizytę krewnych.

  Symbol wyrażany przez sen o sprzątaniu jest dosyć oczywisty. Sprzątanie to porządki, a najczęściej symbolika tego snu odnosi się do uporządkowania własnego życia. Może to stanowić zapowiedź oczyszczenia swojego wnętrza i uporządkowania pewnych spraw, co umożliwi nam wejście w nowy etap życia.

  Niezależnie od tego, czy ktoś śni o byciu robotnikiem lub szefem, o zwolnieniu z zajmowanego stanowiska albo o podjęciu nowego zatrudnienia, warto sprawdzić interpretację takich obrazów w senniku. Praca ma szeroką symbolikę, często łączy się z pieniędzmi lub jest zapowiedzią sukcesu.

  Według sennika mąż śniącej pojawiający się w wizji sennej jest zarówno dobrym, jak i złym omenem. Może zapowiadać miłe chwile, ale także ostrzegać przed kłopotami w małżeństwie, problemami finansowymi czy kłótniami z najbliższymi. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim małżonek pojawia się w śnie.

  Most to motyw często pojawiający się w przysłowiach, powiedzeniach i... snach. Prawie zawsze odnosi się do nowego etapu w życiu lub wyboru innej drogi postępowania. Sprawdźmy, jak sennik interpretuje sen o moście.

  Parasol noś i przy pogodzie, nie tylko gdy deszcz pada – mówi znane przysłowie. A co na temat parasola ma do powiedzenia sennik? Czy sen o parasolu powinniśmy interpretować jako ostrzeżenie przed załamaniem pogody?

  Morze, zwłaszcza wzburzone, w wielu z nas może wzbudzać niepokój i obawę. W senniku fale mają kilka znaczeń, jednak bardzo często symbolizują zmiany w różnych sferach. Są także wyrazem nadmiaru emocji, które targają śniącym, mówią o ich skali i intensywności.

  Według sennika sen o przyjacielu bądź przyjaciółce może mieć wiele znaczeń. Niekiedy zwiastuje on powodzenie, innym razem kłopoty, czasem może mieć związek rzeczywistym podejściem do przyjaźni osoby śniącej.

  Mimo że smok w Chinach stanowi bardzo pomyślny znak, to w sennikach bardzo często jest złą wróżbą zwiastującą kłopoty, konflikty i stratę. Może także świadczyć o wyrachowaniu śniącego w kontaktach z innymi. Smok w senniku symbolizuje też wewnętrzne rozterki lub potrzebę zmiany

  Bocian na Dalekim Wschodzie jest symbolem długowieczności. W chrześcijaństwie to symbol zmartwychwstania i odrodzenia. Podobną symbolikę mają sny o bocianie, które wieszczą nadejście pozytywnych wiadomości, zmian i spełnienie marze

  W senniku wiatr bardzo często jest odzwierciedleniem sił duchowych i psychicznych, które wpływają na życie. Co ciekawe, to siły skryte w podświadomości. Sny, w których występuje wiatr, mogą być zarówno wyczerpujące, jak i bardzo przyjemne.

  Sen o trumnie jest w stanie wywołać ciarki na plecach i skończyć się nieprzyjemną pobudką. Może też być inaczej – zgodnie z sennikiem może wieszczyć bardzo pozytywną przyszłość. Jak różni się znaczenie snu w zależności od tego, czy trumna jest zamknięta i od pozostałych szczegółów?

  Jeśli we śnie pojawiają się walizki, po przebudzeniu warto najpierw przypomnieć sobie, czy faktycznie nie planujemy jakiejś podróży. Wtedy interpretacja snu stanie się łatwa i oczywista. Co jednak znaczy to marzenie senne, jeśli nigdzie się nie wybieramy?

  Zgodnie z interpretacjami podanymi w senniku zamek w drzwiach stanowi przestrogę. Dotyczy ona najczęściej braku ostrożności z naszej strony. Jeżeli nie zmienimy naszego postępowania, to wkrótce możemy dużo stracić

  Sny były i nadal są dziedziną, która od zawsze fascynowała ludzkość. Już w starożytności przypisywano im szczególne znaczenie, doszukując się w nich ukrytych symboli. Niestety wciąż nie wiadomo, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, a inne sporadycznie lub wcale.

  W rzeczywistym świecie spotkanie oko w oko z tygrysem jest bardzo niebezpiecznym, wręcz przerażającym doświadczeniem. Dlatego również śniąc o tygrysie, odczuwamy strach. Po przebudzeniu warto zastanowić się, czemu śnił się nam ten drapieżnik.

  Ludzkie sny potrafią być zaskakujące. Nieraz dotyczą dziwnych i niezrozumiałych aspektów, które dopiero po zinterpretowaniu wszystkich szczegółów stają się bardziej jasne. Jakie znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się kaczka?

  Sen o wózku nierozerwalnie kojarzy się z dzieckiem, które powinno w nim być. Sennik interpretuje takie marzenia w sposób symboliczny – dziecko w wózku to najczęściej obraz nieco niedojrzałej postawy życiowej osoby, której się ono śni. Dobrze jest wtedy przemyśleć swoje postępowanie i dokonać pewnych zmian w życiu.

  Bezdomność jest jednym z motywów pojawiających się nie tylko w snach, ale także w literaturze. Sennik wskazuje, że bezdomny symbolizuje problemy w życiu zawodowym, osobistym i finansowym, a także może wiązać się z nadchodzącymi zmartwieniami.

  Nasz stosunek do śniegu zmienia się wraz z wiekiem. Dzieci śnieg uwielbiają, bo w zimie dzięki niemu mogą świetnie się bawić. Natomiast dla dorosłych to często powód utrapienia – trzeba odśnieżać posesję i uważać na drodze. Sennik o śniegu też często mówi w sposób negatywny.