Sen o ranie. Co oznacza rana w senniku?

Aktualizacja:
Sennik dla dzieci

Rana w senniku to często symbol wewnętrznego bólu, który nie pozwala danej osobie normalnie funkcjonować. Problemy zawodowe, rodzinne i zdrowotne dają o sobie znać nawet podczas nocnego odpoczynku. Wykreowane przez podświadomość sny są cenną wskazówką lub przestrogą przed tym, co może się wydarzyć.

Sennik: rany i ich symbolika

W większości senników można przeczytać, że rana to symbol uczuć. Obrazuje ona zmartwienia i stres, które są obecne w życiu osoby śniącej. To symbol zranionej psychiki, cierpienia emocjonalnego oraz krzywd doznanych w wyniku jakichś nieprzyjemnych sytuacji.
Co ciekawe, bardzo często taki sen pojawia się u osób będących w związku, który przynosi jedynie smutek, rozczarowanie oraz uczucie bezradności. Sen o krwawiącej i bolesnej ranie pojawia się też wtedy, gdy śniący rozpamiętuje jakieś trudne chwile. Taki obraz stanowi potwierdzenie, że dana osoba nie do końca uporała się z przykrymi doświadczeniami. Bardzo podobną interpretację podaje sennik, jeśli rana jest otwarta, nie chce się zagoić lub otwiera się po wyleczeniu. Co więcej, jej pojawienie się w snach odczytuje się też jako zapowiedź nadciągającej choroby.
Taki obraz można również interpretować w odniesieniu do spraw zawodowych. Rana we śnie może być oznaką przeciwnika. Osoba ta najprawdopodobniej będzie próbowała przeszkodzić śniącemu w osiągnięciu sukcesu. Samą obecność rany sennik odczytuje też jako symbol rozczarowania. Być może ktoś, kogo osoba śniąca darzyła zaufaniem, nie był tego wart.
Leczenie ran we śnie wskazuje na szczęście w miłości, a także pozbycie się wszelkich problemów i pokonanie trudności. Z kolei opatrywanie ich wróży szczęście na polu zawodowym.
Śmiertelne rany w senniku są natomiast przestrogą. Ponoć takie wizje pojawiają się często w wyniku silnego stresu, stanowią więc wskazówkę, aby odpocząć i nieco zwolnić tempo. Warto zadbać o zasłużony relaks i wyciszenie umysłu. Krwawiąca rana w senniku arabskim wbrew pozorom jest bardzo dobrą wróżbą i zwiastuje bogactwo. Jeśli jednak ma ona czarny kolor, przepowiednia brzmi dość złowieszczo, taki sen jest bowiem zapowiedzią bardzo ciężkiej choroby.
Rany na ciele według sennika mogą także sugerować, że w realnym życiu istnieją przeciwnicy, którzy działają na szkodę śniącego. Powinien on więc zachować ostrożność w kontaktach towarzyskich i nie ufać za bardzo nowo poznanym osobom. Tego rodzaju iluzję traktuje się także jako podpowiedź, że dzięki staranności można uniknąć problemów.

Sen: rana i jej umiejscowienie

Rany na ciele mogą być zapowiedzią kłopotów w sferze osobistej i zawodowej, często też zwiastują kłótnię. Duże znaczenie dla właściwej interpretacji snu ma umiejscowienie rany. Co innego będzie zatem oznaczać ta, która pojawia się na głowie lub nodze, a co innego na ręce czy brzuchu. Wszystkie jednak symbolizują jakąś formę zaangażowania emocjonalnego. W senniku rana na nodze zapowiada trudności w osiągnięciu celu. Podobnie interpretuje się skaleczenie na stopie. To znak, że istnieje coś, co uniemożliwia podejmowanie właściwych decyzji i blokuje rozwój. Rana na ręce w senniku to wskazówka, że należy dołożyć wszelkich starań, aby zrealizować swoje plany. Skaleczona dłoń to także symbol rozczarowań.
Natomiast ranę na brzuchu w senniku interpretuje się jako wiarę w to, że wszystko się ułoży. To wezwanie, aby nie tracić nadziei na pomyślność. Rana na twarzy we śnie może wskazywać na kłopoty w miłości. Z kolei ta na głowie, jeśli płynie z niej krew, może być symbolem uciekającego życia, braku energii i motywacji do jakichkolwiek działań.

Sennik: rana, zostać rannym

Bycie rannym we śnie można odczytywać jako obrazę. Taki symbol pojawia się zwykle, jeśli ktoś doznaje niesprawiedliwości ze strony innych. To także znak rozczarowań jakąś relacją. Jeśli rana pojawia się w snach długo po rozstaniu z partnerem, można interpretować sen jako odzwierciedlenie uczuć, jakie nadal żywi się do tej osoby.
Zadawanie komuś ran według sennika oznacza zły uczynek. Jeśli atakowaną osobą jest znajomy, to śniący czuje do niego wyraźną niechęć. Takie zachowanie we śnie to przejaw negatywnych uczuć i agresji, która na jawie nie znajduje ujścia. Jednak zadawanie komuś ran może również oznaczać nieumyślne krzywdzenie danej osoby w rzeczywistości. Zadawanie ran sobie samemu może sugerować pojawienie się jakichś kompleksów i braku akceptacji własnej osoby. Może też wskazywać na poczucie winy wywołane jakimś wydarzeniem.
Co ciekawe, jeśli we śnie widać osobę, która ma rany, może ona być alter ego śniącego. Być może skrywa on lub tłumi w sobie wiele uczuć, które odzwierciedlają właśnie marzenia senne.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: TravelCouples/Getty Images

Pozostałe wiadomości