Czy powinniśmy się bać snów o wisielcu? Sennik odpowiada, co znaczy wisielec widziany w snach

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Sen o wisielcu nie należy do przyjemnych, a jednak może być dobrym znakiem. Sennik postrzega wisielca najczęściej jako symbol zmiany. Jak należy interpretować sen, w którym jest wisielec?

Sny mogą ukazywać nam przerażające obrazy. Koszmary senne, w których śni nam się śmierć są jednymi z najgorszych motywów. Niestety są też dość powszechne. Przeglądając sennik, możemy sprawdzić, co oznacza wisielec. Chociaż wspomnienie snu z jego udziałem nie należy do przyjemności, może się za nim kryć głębsze przesłanie, więc warto się nieco pochylić nad szczegółami i zweryfikować, jak wisielec będzie wytłumaczony przez sennik. Najważniejsze jest to, że wisielec występujący we śnie nie jest zwiastunem czyjejś śmierci i nie należy się go obawiać.

Sennik. Wisielec, który zwiastuje zmianę

Budząc się rano po nocy, w której mieliśmy sen o wisielcu, nie mamy raczej zbyt dobrego nastroju. Wisielec nie kojarzy nam się z niczym dobrym, a mimo to prawdopodobnie będzie pomyślnym dla nas znakiem. Wisielec według tego, co zawiera sennik, ma bardzo przewrotne znaczenie i często jest pozytywną wróżbą. Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach go zobaczyliśmy i kto nim był. Najbardziej ogólna interpretacja, jaką posiada sennik dotyczy tego, że wisielec symbolizuje rozpoczęcie nowego życiowego etapu lub większe zmiany, jakie czekają nas już wkrótce.

Tłumaczenie to bierze się stąd, że śmierć jest utożsamiana z zakończeniem jednego życia, by mogło rozpocząć się drugie. Sen o wisielcu może odzwierciedlać jakieś nowe doświadczenia i umiejętność rozwiązywania problemów. Jednocześnie sen, w którym obecny jest wisielec może symbolizować kogoś, komu nie ufamy albo uważamy, że jego intencje wobec nas są nieuczciwe.

Bliska osoba jako wisielec - sennik

Jeżeli widzimy, że w naszym śnie umiera ktoś dla nas ważny, możemy zbudzić się oblani zimnym potem. Co sennik mówi o tym, że wisielec to bliska osoba? Najczęściej interpretuje się to jako sygnał, że otaczamy tego kogoś nadmierną opieką. Jest to znak, że przesadzamy i nie dajemy bliskiemu swobody w podejmowaniu decyzji. Tak sennik opisuje sytuację, kiedy wisielec to nasz partner lub partnerka. Jednak możemy ujrzeć inną bliską osobę, z którą nie jesteśmy w związku. Wisielec w takim śnie staje się przestrogą, że czekają nas kłopoty finansowe i powinniśmy ostrożniej wydawać pieniądze.

Sen o wisielcu, którym jest dziecko

W senniku przeczytamy, że wisielcem może być dziecko. Motyw ten może przyśnić się nie tylko rodzicom i tym, którzy mają bliski kontakt z dziećmi. Jego symbolika nie jest związana z potomstwem, a osobistymi przeżyciami. Sen o wisielcu w tym przypadku ma znaczenie dla osób, które w swojej podświadomości skrywają lęki związane z przykrymi wydarzeniami z przeszłości. Sennik podkreśla, że wisielec ten przekazuje nam, że musimy skupić się na teraźniejszości i nie wracać do tego, co minęło.

Widzieć wisielca - sennik

Sny mogą zostać podzielone na dwie kategorie, w jednych jesteśmy biernymi obserwatorami, a w drugich czynnymi uczestnikami wydarzeń. Sennik podaje, że wisielec, który jest przez nas widziany z boku to zwiastun pomyślności, zwłaszcza kiedy czeka nas zamknięcie jakiejś trudnej sprawy. W senniku przeczytamy, że widzieć wisielca, który się dopiero wiesza, oznacza, że jesteśmy bez energii, tkwimy w martwym punkcie i życiowym zawieszeniu. W przypadku, kiedy sen dotyczy znajomego, interpretacja będzie odnosiła się do niego, a nie do nas.

Sen może się również skupiać nie na kimś konkretnym, a na drobnych szczegółach. W senniku czytamy, że większy akcent może dotyczyć tego, że wisielec jest na drzewie. Wtedy też jest to dla nas znak, że powinniśmy przyjrzeć się swojemu otoczeniu, ponieważ jest to symbol ludzi podstępnych, które chcą nam zaszkodzić.

Nasza rola w śnie o wisielcu - sennik

Sen o wisielcu może również dotyczyć tego, że go odcinamy. Motyw ten nie jest częsty, ale kiedy pojawia się w naszych snach, powinniśmy go potraktować jako przestrogę przed nadmierną rozrzutnością i stratami. Sennik mówi, że kiedy wisielec to ojciec, matka albo inna bliska osoba i jest przez nas odcinany, stanowi dla nas sygnał, że chcemy się oderwać od przeszłości.

Zdarzają się sny o wisielcu, kiedy to nas ktoś wiesza. Jest to interpretowane pozytywnie, oznacza bowiem pokonanie życiowych kłopotów. Jednak gdy sami się wieszamy, jest to znak, że mamy trudności z akceptacją tego, że coś rozgrywa się nie po naszej myśli i nie potrafimy prawidłowo oceniać rzeczywistości. Sny często mają wymiar symboliczny i pewne zdarzenia nie mogłyby mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przykładem jest opisany przez sennik wisielec żywy, który ma zasygnalizować, że nadal mamy czas na to, by naprawić swoje błędy. Natomiast uratowanie wisielca to wróżba radości i dobrego humoru.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fot. skaman306 / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości