Jakie znaczenie ma sen o schodach? Sennik odpowiada

Aktualizacja:
Schody

Schody są jednym z częstszych motywów sennych. Ich symbolika jest bardzo rozbudowana. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie płynie przesłanie ze snu o schodach, sprawdź, jak wyjaśnia go sennik.

Od zarania dziejów sny są owiane mgiełką tajemniczości. Po zamknięciu oczu wkraczamy do świata, którego nie rozumiemy. Często obserwujemy lub czynnie bierzemy udział w czymś, co wydaje się być abstrakcyjne. Najczęściej jednak właśnie takie sny niosą dla nas ważne przesłanie. Może ono dotyczyć nas i naszego życia lub naszych bliskich. Nie raz są zwiastunem pozytywnych zdarzeń, ale mogą też sygnalizować jakieś trudności, a nawet być ostrzeżeniem. Nie bierze się ich dosłownie, a patrzy na symbolikę. Według tego, co zawiera sennik, schody są jednym z częstszych motywów sennych. Jakie jest ich znaczenie? Jak możemy wytłumaczyć sen z ich udziałem? Oto jak schody są interpretowane przez sennik.

Ogólne znaczenie snu o schodach - sennik

Sen, w którym pojawiają się schody powinniśmy różnie odbierać, zależnie od jego kontekstu. Inne przesłanie płynie dla nas, kiedy widzimy schody drewniane, a inne, kiedy śnimy o wchodzeniu po nich. Bardzo często interpretacje, jakie zawiera sennik na temat schodów są związane z dwoma kierunkami. Pierwszy z nich będzie dotyczył tego, co wiąże się z działaniami, jakie muszą być przez nas podjęte, byśmy mogli osiągnąć sukces. Najczęściej dotyczy to sfery zawodowej albo duchowej. Inne podejście mówi o tym, że sen o schodach jest ściśle związany z naszymi lękami i strachem przed jakąś zmianą. Są to tłumaczenia zbyt ogólne, by można w pełni zrozumieć znaczenie tego, o czym śnimy. Dlatego analizuje się wszystko, co się we śnie pojawiło.

Sennik. Z czego wykonane są schody?

Już samo to, że mamy sen, w którym widzimy schody ma znaczenie. Zazwyczaj ich widok jest związany z tym, że ktoś zmieni o nas opinię na gorsze. Ale symbolika może być inna, kiedy weźmiemy pod uwagę szczegóły snu. Jeśli przesłanie ma być bardziej sprecyzowane, dobrze jest sobie przypomnieć, z jakiego materiału były wykonane schody. Sennik podaje, że kiedy widzimy schody drewniane , sen ma nam uzmysłowić, że nasze zamiary są złe i powinniśmy z nich zrezygnować. Dalej przeczytamy w senniku, że schody kamienne będą nam prognozowały dostatek, a marmurowe przypływ gotówki i bogactwo.
Warto sobie przypomnieć, czy schody we śnie były tradycyjne czy ruchome. W senniku przeczytamy, że ruchome schody są dla nas pomyślnym znakiem, bowiem symbolizują, że łatwo osiągniemy ważny dla nas cel, niewykluczone, że ktoś nam w tym pomoże.

Jak wyglądają schody – sennik

Schody mogą być niskie, wysokie, strome i kręcone. Każde z nich oznaczają coś innego. W senniku znajdziemy wzmiankę na temat kręconych schodów , które mogą symbolizować nasze postępy w nauce albo pracy, spiralne z kolei to znak odrodzenia. Według sennika , sen o stromych schodach jest zwiastunem trudów i wyrzeczeń, jakie pojawią się na naszej drodze, a sen o schodach łagodnych niesie przesłanie o łatwym osiągnięciu celów. Możemy również śnić o schodach bez poręczy, które odzwierciedlają osamotnienie w naszych dążeniach.

Sen o wchodzeniu i schodzeniu ze schodów

Przesłanie naszego snu możemy zrozumieć także poprzez określenie roli, jaką w nim pełniliśmy. Pierwszą interpretację w senniku znajdziemy na temat schodzenia w dół. Będzie to dla nas sygnał, że powracamy do przeszłości i starych spraw. Nie chodzi tu jednak o sentymentalizm, a raczej o to, że nasz rozwój przystopował, a być może nasza kariera robi krok w tył. Jeśli droga w dół prowadzi aż do piwnicy albo lochów, podświadomość daje nam sygnał, że trzeba stawić czoła męczącym myślom.
Inaczej sennik podchodzi do schodów w górę. Sen o tym motywie jest znakiem pozytywnym. Wiąże się z wielkimi możliwościami, jakie się przed nami otwierają. Pomimo tego, że droga do osiągnięcia zamierzonych celów nie będzie całkiem prosta, będą one wykonalne. Odrębnego wyjaśnienia snu mogą dopatrywać się kobiety. Jeżeli sen dotyczy wchodzenia po schodach, symbolika może odnosić się do sfery seksualnej. Trudności z dotarciem na szczyt schodów odzwierciedlają problemy z osiąganiem orgazmów.

Co jeszcze robimy we śnie o schodach?

W przypadku, kiedy w trakcie snu o schodach zatrzymaliśmy się w połowie drogi, jest to dla nas sygnał, żebyśmy nasze sprawy doprowadzili do końca. W senniku znajdziemy również wyjaśnienie snu, w którym biegamy po schodach. Jest to dla nas zwiastun, że dotrą do nas wiadomości, wpływające na pogorszenie naszego nastroju. Nie zawsze sen o schodach musi dotyczyć chodzenia, możemy się przewrócić lub spaść. Sennik mówi, że spadanie ze schodów jest przestrogą przed porażkami i upadkami w życiu realnym. Niewykluczone, że czekają nas problemy zdrowotne. Jednak kiedy nie spadamy przypadkiem, a celowo skaczemy, jest to znak pomyślności i możemy oczekiwać, że opuści nas jakieś zmartwienie.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: mooltfilm/Getty Images

Pozostałe wiadomości