sen

  sen

  Sypialnia i miejsce do pracy - w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu w ciągu całego naszego życia. Warto więc o nie zadbać. W studiu Dzień Dobry TVN prowadząca program „Pan i Pani House" i specjalistka od feng shui Natalia Nguyen zdradziła, jak za pomocą kilku ruchów polepszych sobie samopoczucie.

  Dziś w Dzień Dobry TVN dr Piotr Gryglas zajął się sprawą zaburzeń oddechowych! Jak leczy się chrapanie i bezdech? Czym mogą grozić i, czy rzeczywiście mają wpływ na zwiększenie zagrożenia zawałem?

  Niweluje stres, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa oraz zacieśnia więzy międzyludzkie. Przytulanie jest nam ludziom potrzebne jak powietrze. Jest też atawistycznym zachowaniem, którego nie brakuje również zwierzętom. W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog dr Andrzej Depko wyjaśnił, dlaczego niektóre pary śpią oddzielnie i nie ma to nic wspólnego z rozpadem ich związku.

  Aby być kontrolerem ruchu lotniczego trzeba mieć stalowe nerwy i serce jak dzwon. To jeden z najbardziej stresujących zawodów. Jeden z kontrolerów powiedział, że, częściej bywa na pogrzebach kolegów niż na przyjęciach z okazji ich przejścia na emeryturę. O tym, dlaczego coraz to młodsze osoby mają zawał mięśnia sercowego oraz jak zapobiegać chorobom układu krążenia, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z kardiologiem prof. Zbigniewem Gaciongiem.

  Sen człowieka dzieli się na dwie fazy: NREM, czyli sen głęboki, oraz tę, w której występują marzenia senne - REM. Wtedy to przemierzamy bezkresne krainy naszego umysłu; możemy latać, i wyśnić sobie wszystko to, czego nie możemy na jawie. Niedobór snu może powodować trudności z koncentracją, problemy ze wzrokiem, a nawet omamy i halucynacje. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy lek. med. Tadeusza Piotrowskiego z Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  a żyrafy do szafy! Aneta Kowalska jest wielbicielką rymowanek dla dzieci, ale także poszukiwaczką pięknych tkanin. Własnoręcznie robi i sprzedaje pościele dla dzieci. Z Frankiem i Zosią, w studiu Dzień Dobry TVN, zaprezentowała bogate wzornictwo produktów do spania.

  Agata próbuje wszystkiego, by jej parter podczas stosunku miał wytrysk, ale żadne, nawet bardzo wymyślne, metody nie skutkują. Może wina leży po stronie oziębłości seksualnej partnera, ale Agata obwinia siebie. Kamili często śni się, że kocha się z innymi mężczyznami i dostaje orgazmu! Ten orgazm jest mocniejszy niż ten, który odczuwa z mężem. Boi się, że jej seksualność nie jest standardowa. Nasz gość dr Andrzej Depko zajął się problemami, które trapią naszych widzów.

  Czy wczesne wstawanie jest zdrowsze niż wysypianie się do woli? Ile tak naprawdę potrzebujemy snu? Jaka jest zależność między lękiem i depresją a snem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy kierownika Poradni Leczenia Zaburzeń Snu Kliniki Psychiatrycznej doktora Michała Skalskiego.