Mroczna osobowość – co oznacza nietoperz we śnie? Poznaj analizę i interpretację

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Nietoperz jest stworzeniem często obecnym w kulturze masowej. Wampir hrabia Dracula polując na swoje ofiary, zamieniał się w tego ssaka. Z kolei amerykański superbohater Batman w stroju nietoperza ratował miasto przed przestępcami. A co oznacza, jeśli nietoperz pojawia się we śnie?

Nietoperz kojarzony jest powszechnie jako stworzenie przerażające, opresyjne, które zjawia się nagle nocą i sieje spustoszenie. Jego pojawienie się we śnie może być odbiciem obaw dręczących śniącego. Chodzić tu o lęki nieuświadomione, skrywane, dlatego warto przemyśleć swoje postępowanie i dowiedzieć się więcej na temat samego siebie. Co jeszcze sennik mówi o nietoperzach?

Co oznacza sen o nietoperzu?

Nietoperz to zwierzę, które doskonale funkcjonuje w nocy, dlatego sen o nim może być symbolem mrocznych aspektów osobowości śniącej osoby. Sennik zestawia go z innym nocnym zwierzęciem – sową, jednak w przeciwieństwie do niej, nietoperze nie są utożsamiane z mądrością i duchowością. To z kolei przekłada się na sennikową interpretację snu o nietoperzu. Symbolizuje on impulsywność i działanie pozbawione dłuższej perspektywy. Należy poważnie przemyśleć swoje postępowanie, jeśli pojawi się sen o nietoperzu. Tego rodzaju marzenia senne służą także za wyraźne ostrzeżenie przed nieprzemyślanym działaniem i zaślepieniem. Sennik zwraca też uwagę na związek pojawiającego się we śnie nietoperza ze śmiercią. Jeśli śniący widzi go obok osoby, o której zdrowie wciąż się martwi, można potraktować taki sen jako zapowiedź nieprzyjemnych wydarzeń w przyszłości, także takich jak utrata życia.
Nietoperze, które pojawiają się w snach, latają niezwykle rzadko. Jeśli więc śniący dojrzy przemieszczające się zwierzę, oznacza to nadchodzące, druzgocące kłopoty ze zdrowiem, pracą lub finansami. Latający nietoperz we śnie zwiastuje najpoważniejsze problemy, jakie można sobie wyobrazić.

Sennik: ugryzienie nietoperza i inne sny

Uciekanie przed nietoperzem we śnie oznacza próbę obrony przed własną mroczną stroną. Niestety, często zdarza się, że ludzie ukrywają swoje wady lub ciemne sprawki przed bliskimi. Czasami związane z tym wyrzuty sumienia są tak wielkie, że pojawiają się we śnie właśnie pod postacią nietoperza. Co zrobić, aby obronić się przed swoją ciemną stroną? To chyba pytanie do dobrego psychologa lub samego siebie.
Sennik podaje również znaczenie snu o ugryzieniu nietoperza. Atak tego stworzenia na osobę śniącą może sugerować, że w życiu rzeczywistym ktoś z bliskiego otoczenia osoby śniącej jest niezwykle zazdrosny o jej sukcesy i zrobi wszystko, by jej zaszkodzić. Najlepiej być wówczas ostrożnym i nie ufać nawet sprawdzonym osobom, przynajmniej przez jakiś czas, np. do zakończenia jakiegoś dobrze zapowiadającego się projektu. Według sennika nietoperz, który znienacka pojawia się w domu, może oznaczać również niepowodzenie w interesach. Wiele interpretacji snu o nietoperzach podsuwa także skojarzenia z agresją, przemocą oraz skłonnościami seksualnymi związanymi z wampiryzmem. Pojawienie się tego stworzenia we śnie należy wówczas potraktować jako ostrzeżenie i sugestię pracy nad sobą, która ma doprowadzić do wyeliminowania negatywnych cech.

Czarny nietoperz we śnie

Jako zwierzę nocy, kojarzące się z mrokiem, przemocą i brutalnym pożądaniem, nietoperz we śnie jest najczęściej w kolorze czarnym. To znak nadchodzącej klęski. Biały nietoperz to zwiastun śmierci, jeszcze mniej przyjemna wróżba. Jeśli jednak przyśni się martwy nietoperz, lęki i obawy osoby śniącej zostaną skutecznie pokonane. Również schwytanie go jest zapowiedzią szczęścia. Z kolei zobaczenie we śnie stada nietoperzy ma sugerować powodzenie w biznesie.
Wiele osób boi się, że nietoperz w ciemności może wkręcić się we włosy i zrobić krzywdę. Jednak takie przypadki nie są u nas spotykane, a te obdarzone wyjątkowymi zmysłami zwierzęta doskonale omijają przeszkody. We śnie natomiast nietoperz wplątujący się we włosy oznacza niepotrzebne zamartwianie się problemami. Najlepiej wówczas poczekać na spokojny rozwój wydarzeń i nie poddawać się impulsom. Bardzo ważne jest, jak podczas snu osoba śniąca odnosi się do nietoperza. Jeśli stworzenia te budzą przerażenie, wróży to kłopoty. Jeżeli do nietoperza we śnie osoba śniąca odnosi się bez strachu, może to wiązać się z otrzymaniem propozycji, która przyniesie w przyszłości korzyści.
Interpretacje snu o nietoperzach zawiera również sennik mistyczny. Sugeruje złą przepowiednię, kłótnie w związku, śmierć kogoś bliskiego w rodzinie, smutek oraz żal. W podobnym tonie do nietoperzy odnosi się sennik arabski.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: CreativeNature_nl/Getty Images

Pozostałe wiadomości