Morderstwo we śnie - co mówi sennik?

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Sny potrafią zaskakiwać swoją fabułą. Nieraz jest ona kompletnie niezrozumiała i pozbawiona sensu, czasami stanowi projekcję wydarzeń, które spotkały nas danego dnia, a jeszcze innym razem występują w niej różne symbole. Co może oznaczać sen o morderstwie?

Częstotliwość występowania snów jest różna w zależności od osoby. Niektórzy śnią codziennie, inni sporadycznie, a jeszcze inni prawie wcale. Wiele osób wierzy, że marzenia senne to subtelne wskazówki lub ostrzeżenia wysyłane przez podświadomość, które mają nam pomóc w codziennym życiu. W takich sytuacjach niezwykle przydatny okazuje się sennik, w którym możemy sprawdzić znaczenie poszczególnych motywów. Co oznacza sen, w którym dochodzi do morderstwa?

Co mogą oznaczać sny o morderstwie?

Motyw senny związany z zabójstwem nie należy do przyjemnych. Zazwyczaj nad ranem budzimy się zestresowani, odczuwamy lęk, a nieraz nawet wyrzuty sumienia, jeśli to my byliśmy oprawcami. Sen, w którym pojawia się morderstwo, może mieć jednak różne znaczenia. Wszystko zależy od tego, jaką rolę odgrywa osoba śniąca i kto stał się ofiarą zabójstwa. Z tego względu, chcąc prawidłowo zinterpretować fabułę, należy przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów, bo to właśnie one decydują o znaczeniu snu. Jeśli nie pamiętamy poszczególnych elementów, najlepiej odczekać kilka godzin (a czasami nawet kilka dni), aż się pojawią. Co oznacza sen o morderstwie?
  • W ogólnym znaczeniu morderstwo we śnie oznacza, że w życiu codziennym często nie okazujemy emocji, przez co możemy wydawać się zamknięci w sobie i niedostępni. Sen tego typu wskazuje również, że nie do końca ufamy samym sobie, gdyż drzemią w nas uczucia, nad którymi nie mamy kontroli. Często odnoszą się one do innych osób i pomimo tego, że na co dzień udaje się nam je maskować, objawiają się podczas snów.
  • Jeśli sami staliśmy się ofiarą morderstwa, oznacza to, że brakuje nam w życiu równowagi. Zbyt wiele zewnętrznych czynników nie pozwala nam jej z powrotem odzyskać. Osoba śniąca znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, z której nie widzi wyjścia. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest całkowite odcięcie się od dotychczasowych spraw i kompletna zmiana swojego życia.
  • Częstym motywem, którego interpretację podaje sennik, jest ucieczka przed mordercą. W tym przypadku nie musimy obawiać się, że ktoś czyha na nasze życie – sen dotyczy raczej naszego zachowania w sytuacjach kryzysowych. Najprawdopodobniej, zamiast zmierzyć się z problemami, uciekamy od nich z obawy przed konsekwencjami. Niestety zazwyczaj kończy się to negatywnie, gdyż nierozwiązane kłopoty się kumulują. Według sennika jest to metaforyczne ostrzeżenie, by, zamiast uciekać przed mordercą, skonfrontować się z nim.
  • Zdarza się również, że to śniący przyjmuje rolę oprawcy. Sny tego typu są najbardziej przejmujące, po przebudzeniu mogą nawet wywołać płacz i szok. Jakie jest w tym przypadku znaczenie snu o morderstwie? Według sennika jest to zwiastun radykalnych zmian w życiu, które wkrótce spotkają śniącego. O kierunku tych zmian decyduje osoba, która stała się naszą ofiarą. Należy więc zastanowić się, jakie emocje żywimy w stosunku do niej. Według kolejnej interpretacji sen o zamordowaniu kogoś jest zwiastunem szczęścia, które jest możliwe do osiągnięcia tylko przy jednoczesnym unieszczęśliwieniu drugiej osoby.

Morderstwo – inne znaczenie snu

Widzieć we śnie zastrzelenie kogoś to według sennika znak, że wkrótce będziemy mogli wyrównać rachunki z osobą, która niegdyś przysporzyła nam problemów lub mocno zraniła. To jednocześnie wskazówka, aby zastanowić się, czy zależy nam na zemście. Najprawdopodobniej nic ona nie zmieni, a jedynie przypomni negatywne uczucia, z którymi dawniej się zmagaliśmy. Inne znaczenie ma sen, w którym morderstwo zostało dokonane za pomocą ostrych narzędzi, np. noża. W takim przypadku musimy przygotować się na ostrą wymianę zdań z osobą z naszego otoczenia. Być może będzie to ktoś z pracy, z kim stosunki są od pewnego czasu napięte. W takim przypadku warto odpowiednio wcześniej przygotować sobie szereg argumentów.
Morderstwo dziecka to niewątpliwie straszny sen, który według sennika ma również negatywne znaczenie. Interpretuje się go bowiem jako znak, że wkrótce sami sobie wyrządzimy wielką krzywdę. Może być to związane z podejściem do pewnych spraw, które w końcu obróci się przeciwko nam. To przestroga, aby jak najszybciej zmienić swoje postępowanie.
Jeśli we śnie morderstwo zostało popełnione z miłości, może to oznaczać, że w realnym życiu osoba śniąca jest w toksycznym związku lub żywi do kogoś niezdrowe uczucia, które wyniszczają ją od środka. To znak, aby jak najszybciej zakończyć taką relację i pobyć przez pewien czas w odosobnieniu, aby wszystko przemyśleć.
Zobacz wideo: Dlaczego fascynują nas seryjni mordercy?
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: LEREXIS/Getty Images

Pozostałe wiadomości