Mateusz Leszczyński odnawia stare i zniszczone buty i ubrania. Daje im drugie życie i pokazuje, jak wyczyścić czy naprawić to, co pozornie jest do wyrzucenia. Influencer chce edukować swoich obserwatorów, ale także uświadomić, że w lumpeksach znajdziemy wiele perełek, o których marzą kolekcjonerzy. Przełamuje także stereotyp, że po ubrania z drugiej ręki sięgają tylko kobiety.
Zosia Zochniak i Tomek Bocian postanowili zrobić rewolucję w branży mody i od kilku lat realizują projekt "Ubrania do oddania". Odzież w 100 proc. ekologiczna nie istnieje, ale w cyklu "Styl na wagę złota" Daria Pacańska spotka się osobami, które udowadniają, że każdy z nas może być częścią zrównoważonej mody.
Zwolenniczki kupowania ubranek dla dzieci w second handach uważają, że jest to przejaw przedsiębiorczości i troska o środowisko. Z kolei przeciwniczkom tego typu zakupów nie mieści się w głowie, by ich pociechy nosiły rzeczy po obcej osobie. Mamy podzieliły się z nami swoimi opiniami.
Zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki stale rośnie. Nadawanie rzeczom nowego życia stało się modne. Specjaliści podkreślają, że garderoba z lumpeksów to nie tylko niepowtarzalne egzemplarze, ale również wysoka jakość materiałów.
Obecnie ubrania vintage nie tylko doskonale wpisują się w trend zrównoważonej mody, ale także każdej stylizacji dodają oryginalności, bowiem często są wykonane tylko w jednym egzemplarzu. Dlaczego dziś, gdy światem rządzą znane marki i sieciówki, warto zainteresować się lumpeksami?
Świadomość konsumencka wzrasta, a co za tym idzie - coraz częściej podczas zakupów dokonujemy lepszych wyborów. Wybieramy jakość, a nie ilość, a także folgujemy zasadzie #zerowaste, kupując w lumpeksach. Tak jak Maciej, który od 6 lat zapełnia swoją garderobę rzeczami wyłącznie z drugiej ręki.
W ostatnich latach ubieranie się w lumpeksach nie jest już powodem do wstydu. To w second-handach można znaleźć prawdziwe perełki. Czy w second-handach można się ubrać modnie? Kasia Michowska udowadnia, że można. W studiu Dzień Dobry TVN stylistka podpowiedziała, jakimi zasadami kierować się w czasie zakupów.
O sprawdzenie oferty internetowych sklepów z używaną odzieżą poprosiliśmy Ewelinę Rydzyńską. Czy korzystając z ich oferty można ubrać się tanio i modnie bez wychodzenia z domu? Zobaczcie jakie stylizacje udało się jej skompletować.
Magdalena Bujas i Areta Szpura stworzyły butik, w którym można kupić lub wymienić używane ubrania. Ideę przywiozły z Nowego Jorku. Czym ich butik różni się od tradycyjnych lumpeksów? Z jakim odbiorem spotkał się ich pomysł? Czy mają dużo klientów? Dziewczyny o swoim projekcie opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.
Piotr Pielichowski zamierzał otworzyć studio-restaurację. Jednak mieszkańcy apartamentowca, w którym miał restaurator kupił lokal powiedzieli stanowcze "NIE!". W odpowiedzi na ich protest Pan Piotr zapowiedział, że w tej sytuacji nie będzie restauracji, za to będzie lumpeks. Skąd wziął ten pomysł? Jaka jest reakcja właścicieli apartamentów? Co restaurator szykuje w Wigilię? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.