gaz

    gaz

    W dalszym ciągu jedna trzecia Polaków ogrzewa swoje domy węglem. Według danych GUS najczęściej stosowane jest ogrzewanie z sieci – korzysta z niego 40 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest węgiel kamienny - 33 proc., a na trzecim - gaz ziemny. Jakie ogrzewanie opłaca się najbardziej?

    700 osób trzeba było ewakuować na warszawskiej Saskiej Kępie po awarii rury z gazem, do której doszło w pobliżu jednej z podstawówek. Ewakuowani to uczniowie szkoły i mieszkańcy okolicznych domów. Ruch w tym rejonie jest utrudniony, tworzą się korki.

    To źle zabezpieczona butla z gazem była prawdopodobną przyczyną wybuchu w kamienicy przy ulicy Noakowskiego w Warszawie. To nie jedyny wybuch w ciągu ostatnich miesiącach. Gaz jest bezpieczny, ale tylko tedy, kiedy jest bezpiecznie eksploatowany. Które gazy nie mogą istnieć w jednym budynku mieszkalnym? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Paweł Frątczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

    "Czym bardziej aktywny wulkan tym lepiej (...) nikt ze mną nie chce jeździć bo wiem, że to wariactwo"! O swojej niezwykłej pasji opowiedział nam podróżnik, który do tej pory wszedł już na 41 wulkanów, a w planach ma zdobycie 59 kolejnych wulkanicznych szczytów! Co sprawiło, że podjął to niebezpieczne wyzwanie, kto zaraził go "potrzebą podróży"?