gaz

  gaz

  Polska od tygodnia odcięta jest od dostaw rosyjskiego gazu. Poza tym, w odpowiedzi na rosyjskie zbrodnie wobec Ukrainy i jej mieszkańców, w Polsce wprowadzony został również zakaz importu rosyjskiego węgla.

  W kilku gminach w Polsce nie ma gazu. Czy to oznacza, że zacznie go brakować? Czy będzie jeszcze droższy?

  Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw gazu do Polski - przekazało PGNiG. Spółki monitorują sytuację i są przygotowane na różne scenariusze.

  Polska planuje odejść od importowania rosyjskiego węgla i gazu. Przyjęto projekt ustawy, który zakaże importu węgla z Rosji. Jakie surowce mają być w zamian? Premier Mateusz Morawiecki wzywa wszystkich w Europie do pójścia śladami polskiego rządu. 

  Czajnik to podstawowy sprzęt w każdej kuchni. Jednak w dobie galopujących cen prądu i gazu ważne jest, żeby był on energooszczędny. Zatem jaki wybrać: elektryczny czy gazowy? Który z nich najszybciej zagotowuje wodę? Na te pytania odpowiedział Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów.

  Polska Spółka Gazownictwa wstrzymała zawieranie umów na realizację przyłączy gazowych. Instalacje są rozprowadzone, ale nie można z nich korzystać. Co to oznacza dla polskich rodzin? Sprawie przyjrzeli się reporterzy "Uwagi!".

  "Bardziej opłaca się żyć w Tulum".

  Indywidualni odbiorcy gazu mogą wybrać pomiędzy jego ceną zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a stawkami wolnorynkowymi. Z zatwierdzanych taryf można korzystać również wtedy, gdy gaz kupuje zarządca lub właściciel budynku.

  W dalszym ciągu jedna trzecia Polaków ogrzewa swoje domy węglem. Według danych GUS najczęściej stosowane jest ogrzewanie z sieci – korzysta z niego 40 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest węgiel kamienny - 33 proc., a na trzecim - gaz ziemny. Jakie ogrzewanie opłaca się najbardziej?

  Ogłoszone z dnia na dzień drastyczne podwyżki cen gazu oznaczają dla wielu Polaków poważny dylemat: wykupić leki, opłacić czynsz, czy zapłacić rachunek za gaz. Skąd tak duża podwyżka? Dlaczego instytucje nadzorujące rynek energetyczny na nią pozwoliły? Sprawdzili to reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  Od 1 sierpnia mają być wyższe ceny gazu dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny. Firma uzasadniła wniosek o podwyżkę rosnącymi cenami zakupu gazu na rynku. O ile wzrosną rachunki?

  Rekuperator to nieodłączny element domów pasywnych. Ze względu na liczne właściwości rośnie zainteresowanie tym produktem. Jak działa rekuperacja?

  Warszawa. Strażacy otrzymali zgłoszenie o możliwej awarii rury doprowadzającej gaz. W związku z zagrożeniem wybuchu zostali ewakuowani uczniowie z XIII Liceum Ogólnokształcącego imienia Leopolda Lisa-Kuli na Targówku.

  700 osób trzeba było ewakuować na warszawskiej Saskiej Kępie po awarii rury z gazem, do której doszło w pobliżu jednej z podstawówek. Ewakuowani to uczniowie szkoły i mieszkańcy okolicznych domów. Ruch w tym rejonie jest utrudniony, tworzą się korki.

  To źle zabezpieczona butla z gazem była prawdopodobną przyczyną wybuchu w kamienicy przy ulicy Noakowskiego w Warszawie. To nie jedyny wybuch w ciągu ostatnich miesiącach. Gaz jest bezpieczny, ale tylko tedy, kiedy jest bezpiecznie eksploatowany. Które gazy nie mogą istnieć w jednym budynku mieszkalnym? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Paweł Frątczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  "Czym bardziej aktywny wulkan tym lepiej (...) nikt ze mną nie chce jeździć bo wiem, że to wariactwo"! O swojej niezwykłej pasji opowiedział nam podróżnik, który do tej pory wszedł już na 41 wulkanów, a w planach ma zdobycie 59 kolejnych wulkanicznych szczytów! Co sprawiło, że podjął to niebezpieczne wyzwanie, kto zaraził go "potrzebą podróży"?