Związki i seks

Marzysz o szczęśliwym i udanym związku? Wypróbuj zasadę "5C"

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
Szczęśliwa para
Ivanko_Brnjakovic/Getty ImagesMarzysz o szczęśliwym i udanym związku? Wypróbuj zasadę "5C"

Początki w związkach zawsze bywają romantyczne i idealne. Z doświadczenie wiemy jednak, że im dalej w las, tym więcej problemów. Nagle po kilku miesiącach zaczynają się pierwsze schody, a my dostrzegamy coraz więcej wad naszej drugiej połówki. Co robić, by mimo małych turbulencji nasza relacja przetrwała, co więcej, była trwała i szczęśliwa? Rozwiązaniem jest zasada 5C.

Przepis na związek idealny

Każdy, kto choć raz w życiu był zakochany, wie, że przez pierwsze miesiące świat widzimy przez różowe okulary. Wtedy to snujemy wizje przyszłości, w głowach planujemy już ślub i nie dopuszczamy myśli, że coś może pójść nie tak. A jednak. Po czasie  okazuje się, że nasza druga połówka wcale nie jest tak idealna, jak nam się do tej pory wydawało. Dochodzi do pierwszych starć i kłótni. Zaczynacie wątpić, czy w ogóle do siebie pasujecie. Mimo wszystko uczucie sprawia, że chcecie o to zawalczyć. Jak? Pomóc może zasada 5C, o której wspomina portal yourtango.com. Na czym polega?

Gwiazdy o związkach

Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
wideo 2/6

Zasada "5 C" - sposób na udany związek 

Wystarczy pięć kroków, by poprawić jakość związku. Jeśli do tej pory nie słyszeliście o zasadzie 5C, pora to zmienić. David Schroeder, terapeuta, który pracował z wieloma parami przechodzącymi kryzys, zdradził sekret na udaną i szczęśliwą relację. By stworzyć prosperujący i przyszłościowy związek należy pamiętać o kilku zasadach.

"Chemistry" - chemia 

Punkt ten obejmuje kilka ważnych aspektów. Po pierwsze pociąg seksualny, namiętności i pożądanie, czyli tzw. chemia między partnerami. Po drugie, wzajemne zrozumienie i nadawanie na "tych samych falach". Po trzecie, chęć poznawania drugiej osoby, akceptowania jej wad i zalet oraz odmiennych decyzji. Krótko mówiąc, szczerość i akceptacja.

"Common goals" - wspólne cele 

Wspólne cele umacniają związek, sprawiają, że partnerzy zbliżają się do siebie i grają "do jednej bramki". Ważne jednak, aby w relacji dać sobie wzajemną przestrzec do spełniania osobistych ambicji.

"Commitment" - zaangażowanie 

Związek bez zaangażowania po prostu nie istnieje. Okazywanie uczyć to nie wszystko. Trzeba być gotowym również na szczere rozmowy i nieustanną pracę nad relacją i nad samym sobą.

"Communication" - komunikacja 

Brak komunikacji to pierwsza przyczyna rozstań. Gdy partnerzy - zamiast rozmawiać o problemach - zamiatają je pod dywan, pewnego dnia tworzy się góra nie do przeskoczenia. Zatem warto szczerze mówić o swoich uczuciach, przemyśleniach i zmartwieniach, a także być uważnym na niewerbalne sygnały drugiej strony.

"Consensus" - zgoda 

Czasami nie warto uparcie trwać przy swoim. Kompromisy to klucz do sukcesu. Zamiast się sprzeczać, pozwólcie od czasu do czasu, by wasza druga połówka przejęła inicjatywę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ivanko_Brnjakovic/Getty Images

Pozostałe wiadomości