Jak kochać się na jeźdźca? Pozycja na jeźdźca – wszystko, co warto wiedzieć

Zobacz film: Ile seksu potrzebuje związek. Źródło: Dzień Dobry TVN.
Pozycja na jeźdźca to jedna z tych pozycji kamasutry, które przypadną do gustu zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Chcesz poeksperymentować, ale nie wiesz, jak poruszać się w pozycji na jeźdźca?

Klasyczna pozycja na jeźdźca pozwala na utrzymanie kontaktu wzrokowego podczas trwania stosunku, co dodatkowo potęguje doznania partnerów. W tej pozycji mężczyzna ma obie ręce wolne, dzięki czemu może stymulować łechtaczkę kobiety lub pieścić jej piersi. To pozycja często wybierana przez te pary, w których dominuje kobieta. Jest to także świetna alternatywa dla par, które nie lubią eksperymentować z trudnymi i wymagającymi technikami. Pozycja na jeźdźca nie jest trudna do wykonania i nie trzeba mieć ponadprzeciętnej kondycji, żeby umieć się w niej kochać.

Jak wygląda pozycja na jeźdźca?

Chcesz wiedzieć, jak kochać się na jeźdźca ? W klasycznym wariancie tej pozycji mężczyzna ma wyprostowane nogi i leży na plecach. Kobieta z kolei siedzi na partnerze okrakiem, z ugiętymi nogami, obejmując jego biodra. Oboje partnerzy są zwróceni do siebie przodem. Kobieta może oprzeć ręce na klatce piersiowej mężczyzny lub na jego brzuchu, ma także możliwość samodzielnego stymulowania łechtaczki. To ona jest stroną aktywną i wykonuje ruchy miednicą w górę i w dół oraz w przód i w tył. Od niej zależy także głębokość i intensywność penetracji.

Warianty pozycji na jeźdźca

Jednym z pomysłów, jak się kochać na jeźdźca , pozwalającym na zwiększenie doznań u kobiet, które mają trudności z osiągnięciem orgazmu pochwowego, jest wypróbowanie pozycji odwróconej. Polega ona na tym, że mężczyzna nie widzi twarzy kobiety, tylko jej plecy. Kobieta siada na kroczu partnera, tyłem do niego. Podczas stosunku pochyla się lekko w przód i ociera się łechtaczką o podniesione udo partnera, aby w ten sposób zapewnić sobie orgazm.

Innym wariantem pozycji na jeźdźca jest modyfikacja, która pogłębia penetrację poprzez zmianę położenia tułowia. Kobieta zamiast siedzieć na partnerze i poruszać się w górę i w dół, może położyć się na klatce piersiowej mężczyzny. Czasem jest to opcja przyjemniejsza dla mężczyzny, który nie przepada za dominacją swojej partnerki. W ten sposób także on może ustalać głębokość i szybkość penetracji. To dobry sposób także dla początkujących par, które szukają technik i wskazówek, jak się nauczyć pozycji na jeźdźca . Taka modyfikacja pozwala na odciążenie nóg. W klasycznej pozycji cały ciężar ciała przenoszony jest na zgięte kolana, w tym wariancie taki problem już nie występuje, dlatego jest to pozycja znacznie łatwiejsza do wykonania przez osoby niedoświadczone.

Pozycja na jeźdźca – jakie ruchy można wykonywać?

Jak poruszać się w pozycji na jeźdźca ? Kobieta może wykonywać ruchy góra dół, przód tył, zataczać biodrami koła, stymulujące punkt G czy po prostu zaciskać mięśnie pochwy. Oprócz tego ma także możliwość stymulowania łechtaczki – samodzielnie lub z pomocą partnera. Mężczyzna z kolei również nie musi pozostawać bierny. Ma możliwość złapania partnerki za biodra i ustalania tempa penetracji.

Pozycja na jeźdźca – jakie są jej zalety?

Czym pozycja na jeźdźca wyróżnia się spośród innych pozycji kamasutry? Co może sprawić, że zechcesz jej wypróbować?

 • Największą zaletą pozycji na jeźdźca jest nieustanny kontakt wzrokowy partnerów. Dzięki możliwości obserwacji reakcji swojego partnera doznania są znacznie intensywniejsze. W ten sposób budowana jest także bliskość między kochankami.
  • Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, mają w tej pozycji wolne ręce, co pozwala na wykonywanie wzajemnych pieszczot. Partner może stymulować łechtaczkę, dotykać piersi partnerki, z kolei kobieta ma możliwość pieszczenia brzucha i jąder kochanka.
   • Wariant pozycji na jeźdźca, w którym kobieta leży na klatce piersiowej partnera, umożliwia pocałunki oraz pieszczenie szyi i karku.
    • To świetna pozycja dla osób, które mają trudności z osiągnięciem orgazmu pochwowego.
     • Jeśli partner ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, to dzięki tej pozycji można zajść w ciążę znacznie szybciej niż w przypadku innych wariantów z kamasutry. Pozycja na jeźdźca wpływa pozytywnie na przedłużenie stosunku.

      Zobacz też: Kandelabr, pozycja aktywnych kochanków – na czym polega?

      Wady pozycji na jeźdźca

      Główną wadą, która może zniechęcić partnerów do wypróbowania tej pozycji, jest możliwość wystąpienia kontuzji. Podczas stosunku kobieta energicznie porusza biodrami, często także wygina się do tyłu, co może wywołać uszkodzenia penisa. Z reguły nie są to drastyczne przypadki, ale w rzadkich sytuacjach może być wymagana natychmiastowa pomoc medyczna. Z drugiej strony, pozycja na jeźdźca może być również niewygodna dla kobiet, u których zbyt głęboka penetracja powoduje ból lub dyskomfort. Częstym powodem, który sprawia, że kobiety nie są gotowe na współżycie w tej pozycji, jest brak akceptacji własnego ciała . Jeśli partnerka ma kompleksy, prawdopodobnie nie będzie chciała jej wypróbować, właśnie ze względu na wyeksponowanie ciała, towarzyszące pozycji na jeźdźca.

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości