Związki i seks

Denerwujące nawyki partnera. Czy warto je zmieniać?

Związki i seks

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Czy można zmienić nawyki partnera?
Czy można zmienić nawyki partnera? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jakich przyzwyczajeń najtrudniej się pozbyć? Jak stworzyć udany związek z osobą, której codzienna rutyna wygląda nieco inaczej niż nasza? Na ten temat rozmawiały w Dzień Dobry TVN psycholog Aleksandra Potykanowicz, dziennikarka Katarzyna Burzyńska-Sychowicz i aktorka Marieta Żukowska.

Drażniąca siła nawyków

Na początku związku mamy tendencję do idealizowania partnera i nie widzimy jego wad. Trwa to zazwyczaj kilka tygodni lub miesięcy. - Wydaje nam się, że druga osoba jest bogiem lub boginią. Przychodzi moment, kiedy ten lekki stan psychotyczny opada i nawiązujemy kontakt z rzeczywistością - powiedziała psycholog Aleksandra Żukowska.

Co zrobić, gdy przyzwyczajenia partnera wyjątkowo nas denerwują? Dziennikarka Katarzyna Burzyńska-Sychowicz zdradziła, że próbuje wychować swojego męża przez pokazywanie, co sprawia jej przyjemność. - Takim sposobem pokazywania można wiele zdziałać - stwierdziła gościni Dzień Dobry TVN.

Granice wpływu na partnera

Marieta Żakowska przekonywała, że jeżeli bierzemy tę osobę do swojego serca i ona jest z nami, to musimy ją zaakceptować taką, jaka jest. Jeżeli możemy ją nakłonić do zmiany, to tylko biorąc przykład z nas samych. - Myślę, że to jedyny sposób, aby ta druga osoba będzie się czuła wolna, będzie sobą, żeby nie była w tej presji zmieniania. Jestem fanką niezmieniania - podkreśliła aktorka.

Podobnego zdania była psycholog Aleksandra Żukowska. - W dojrzałej relacji fajnie by było, żebyśmy akceptowali wszystko to, z czym nasz partner wchodzi do naszej życia. Aczkolwiek pewnie pojawiają się pewne rzeczy, które zaczynają nam trochę przeszkadzać. Teraz pytanie: dlaczego mi to przeszkadza? Bardzo trudno zmienić nam nas samych - stwierdziła specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości