Złamał zakaz jazdy rowerem. Grozi mu więzienie

Grozi mu kara pozbawienia wolności za niedostosowanie się do wyroku sądu
Rowerzysta kierował jednośladem pomimo zakazu
Źródło: Pra Phasr Xaw Sakhr/Getty Images
Rowerzysta, pomimo zakazu, postanowił wsiąść na rower. Teraz młodemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. O losie 23-latka ponownie zadecyduje sąd.

Złamał zakaz, grozi mu więzienie

Rowerzysta poruszał się po ul. Bohaterów Getta w Głuszycy. To tam zauważyli go policjanci. Wiedzieli, że 23-latek ma zakaz podróżowania po drogach publicznych jednośladami, obowiązujący do sierpnia tego roku. Dlatego mężczyzna został zatrzymany. Musiał zsiąść z roweru i ostatecznie do domu wrócił pieszo.

Motoryzacja

Adam Kornacki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce

- Zakaz kierowania rowerami może zostać orzeczony przed sąd za wcześniejszą jazdę tym środkiem lokomocji pod wpływem alkoholu – informuje podkom. Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji. - 23-latek, łamiąc zakaz, popełnił już nie wykroczenie, a przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. O jego losie ponowie zadecyduje więc sąd - dodał.

Rowerzysta ponownie trafi pod sąd

Przepisy kodeksu karnego w odniesieniu do tego przestępstwa są jednoznaczne. Rowerzysta za nieprzestrzeganie zakazu poruszania się jednośladami ponownie zostanie postawiony przed sądem. Grozi mu za to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do aż 5 lat.

- Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - mówi jasno art. 244 Kodeksu karnego.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!