Styl życia

Seniorzy podbijają taneczny świat hip hopu. "Są tu osoby ze służby zdrowia, prezesi firm i nauczyciele"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Mistrzowie seniorskiego hip-hopu

Zespół Caro Dance zdobył mistrzostwo Europy. Występują w nim rodzice, którzy zapragnęli poruszać się na parkiecie. I tak od kilkunastu lat zdobywają kolejne trofea.

Jak powstał zespół Caro Dance?

Hip hop to nie tylko środowisko dla młodych ludzi. Seniorzy także potrafią odnaleźć się na parkiecie, a nawet odnieść międzynarodowy sukces. - Nasza historia zaczęła się w 2005 r. Nasze dzieci tańczyły w Caro Dance. I myśleliśmy, że szkoda, że się tak wcześnie urodziliśmy, bo też chcielibyśmy tańczyć. Na początku tańczyli sami rodzice, a później zaczęliśmy zapraszać także znajomych - powiedziała Bożena Klimkowska, fizjoterapeutka, emerytka.

- Kiedy mówimy, że tańczymy hip hop, często nie jesteśmy traktowani poważnie - dodała Dorota Mońka, księgowa.

Caro Dance, czyli tańczyć każdy może

W Caro Dance każdy jest mile widziany. Tutaj pasja jest na pierwszym miejscu - a tej, jak zapewnia trener Marcin Mroziński, nie brakuje. - Ta grupa to jest przede wszystkim mieszanka niesamowitych osobowości. Mieszanka wiekowa. Poza tym są tu osoby, które zajmują się różnymi profesjami - od osób w służbie zdrowia, nauczycieli, prezesów firm... Ale wszystkich łączy pasja, jaką jest taniec. Możemy się poszczycić, że zdobyliśmy mistrzostwo Polski, mistrzostwo Europy oraz mistrzostwa świata w kategorii "Hip hop 31+" - mówił trener.

- Jestem pełen podziwu, że tu wiek nie gra roli. Czasem myślę, że osoby młode mogłyby mieć problem z tym, co oni wyczyniają na parkiecie. Życzę każdemu, żeby miał do czegoś w życiu pasję, jak ci niesamowici ludzie - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości