rap

  rap

  Do najważniejszych gatunków muzycznych zaliczyć można m.in. rock, pop, rap, reggae, blues. Jednak nie można mówić tu o ścisłym podziale, gdyż według niektórych muzykologów granica między gatunkami a podgatunkami czy stylami jest bardzo płynna. Które gatunki muzyczne są więc najpopularniejsze?

  Leszek Torzecki i jego 7-letnia córka Michalina od dwóch lat razem rapują. Są zgranym duetem, o czym mogli się przekonać jurorzy i widzowie programu "Mam Talent". Jak doszło do tego, że zaczęli rapować? Kiedy pierwszy raz wystąpili razem? Czy Leszek sam tworzy teksty? Duet gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W środę w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rademeneza. Freestyler opowiedział nam wówczas o swoim projekcie 100DNINAFREE. Przez 99 dni Rademenez nagrywał freestyle rap z różnych miejsc w Polsce. W czwartek, w setny dzień projektu raper postanowił pobić rekord Polski. Rademenez rapował nieprzerwanie przez 4 godziny. Zobaczcie, czy mu się udało!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Radosława „Rademeneza” Blonkowskiego, freestylera. Rademenez od 18 lat uprawia improwizowany rap. Gdzie się tego nauczył? Co mu pomogło opanować tę profesję do perfekcji? Rademenez opowiedział nam o swoim projekcie 100DNINAFREE. Przez 99 dni Rademenez nagrywał freestyle rap z różnych miejsc w Polsce. Jutro finał akcji. Z tej okazji raper postanowił pobić rekord Polski. Będzie rapował nieprzerwanie przez 4 godziny. Trzymamy za niego kciuki!

  Hirek Wrona - "Dlaczego ludzie lubią Peję, dlaczego go szanują? Ryszard jest naturalny, a sztuka nie znosi fikcji"! Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Ryszard "Peja" Andrzejewski. Opowiedział nam o drodze jaką przeszedł i zmianach, które odmieniły jego życie: "Dbajmy o siebie i o swoje zdrowie. Lepiej posłuchać poparzonego niż się oparzyć".

  Z powodu choroby nowotworowej całkowicie stracił słuch. Po długim leczeniu otrzymał jednak nową szansę - wszczepiono mu implanty, dzięki którym znowu słyszy. Życie już nigdy nie będzie jednak takie samo. Szczególnie kiedy na chleb zarabia się przez tworzenie muzyki. Tu z pomocą przyszli przyjaciele. W Zielonych Drzwiach Karol "Pjus" Nowakowski opowiedział o swojej życiowej podróży od rapera do tekściarza i producenta muzycznego.

  Piotr "Tau" Kowalczyk jest muzykiem, który rapuje o wartościach chrześcijańskich. Dlaczego właśnie o tym? W jakim momencie się nawrócił? O tworzeniu swojej muzyki Piotr mówił w Dzień Dobry TVN. Obok niego na kanapie usiadł Bartek Krakowiak. W którym momencie jego życia pojawiła się muzyka Tau?

  Nowy Jork to mekka dla wszelakiej maści artystów, w tym dla muzyków, a w szczególności raperów. Dlaczego więc The Blu Mantic postanowił opuścić Wielkie Jabłko i osiedlić się na stałe w Warszawie, gdzie współpracuje z polskimi muzykami? Na scenie Dzień Dobry TVN razem z zespołem HAARPAGANS wykonał dwie piosenki: "Foundation" i "Rune". Kiedy będziemy mogli posłuchać ich nowej płyty?

  Na polskiej scenie hip-hopowej funkcjonuje od kilkunastu lat. Czym dla Bisza jest jego muzyka? Jak przygotowuje się do nagrań nowych płyt i tras koncertowych? Czy ciągle odczuwa stres przed występami? I co pisanie piosenek ma wspólnego z dbaniem o ogródek działkowy?

  Marzeniem Pawła Janusa z zespołu Panus było wystąpienie na scenie Dzień Dobry TVN. Dziś pojawił się u nas ze swoim utworem "Hej dziewczyno". Posłuchajcie niezwykłego połączenia muzyki góralskiej i rapu!

  Roman Paweł Lachowolski, znany również jako Bosski Roman, to raper, który zaangażowany jest w działalność społeczną. Pokazuje, jak przez muzykę można pomagać potrzebującym dzieciom. Gościliśmy go wraz z mamą Sonią Lachowolską. Powiedzieli, jak za pomocą pasji można wychowywać młodzież, a na naszej scenie wspólnie wykonali utwór "Mgła".

  Karol "Filmik" Paśnikowić urodził się w Wilnie, ale jego dziadkowie i rodzice są Polakami. Jest pierwszym i jedynym raperem na Litwie, który śpiewa w polskim języku i to z powodzeniem. Dlaczego wybrał nasz język? Koncertuje w Polsce?

  Zapraszamy na krótką wycieczkę po historii polskiego hip-hopu! Zobaczcie jak muzyka ewoluowała na przestrzeni lat. Wiecie, kto nagrał pierwszy polski "kawałek hip-hopowy?"