rap

  "Inni ludzie" to złożony dramat i elektryzująca opowieść przypominająca teledysk. To również film jakiego jeszcze nie było – nie tylko w Polsce. W Dzień Dobry TVN o swoich rolach w tej produkcji opowiedzieli Sebastian Fabijański oraz Jacek Beler.

  Krzysztof "KNT" Kozak pracował z wieloma znanymi polskimi raperami. To on, dzięki swojej wytwórni, rozpromował ich w całym kraju. Jego kariera była naprawdę burzliwa. Jak ją wspomina? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Patryk uległ ciężkiemu wypadkowi, wskutek którego zapadł w śpiączkę. Czuwająca nad jego łóżkiem mama, puszczała mu jego ulubioną muzykę, czyli kawałki rapera Maty. To dzięki nim Patryk się wybudził.

  Do najważniejszych gatunków muzycznych zaliczyć można m.in. rock, pop, rap, reggae, blues. Jednak nie można mówić tu o ścisłym podziale, gdyż według niektórych muzykologów granica między gatunkami a podgatunkami czy stylami jest bardzo płynna. Które gatunki muzyczne są więc najpopularniejsze?

  Radosław "Rademenez" Blonkowski kilka dni temu, bo 21 listopada tego roku, pobił rekord świata i ustanowił rekord Guinnessa. B-boy rapował bowiem aż 36 godzin. O przygotowaniach do tego przedsięwzięcia opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Young Leosia już 19 listopada wyruszy w pierwszą solową trasę. Bilety na koncerty rozeszły się w ciągu kilku minut. Szybko zapowiedziano kolejne wydarzenia. Sandra Hajduk-Popińska przybliżyła postać współczesnej idolki.

  W Micha

  22-letni wrocławianin Rafał Wszołek, znany jako RAAW, w wielkim stylu wchodzi na polską scenę muzyczną. Młody wokalista na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentował swój debiutancki singiel "Do teraz".

  Zespół Caro Dance jest mistrzami Europy. Ich historia zaczęła się dzięki wspólnej mobilizacji. Rodzice, podobnie jak swoje pociechy, zapragnęli poruszać się na parkiecie. I tak od kilkunastu lat zdobywają kolejne trofea.

  Biz Markie, zwany "księciem klauna hip-hopu", nie żyje. Fani pamiętają go z wielkiego przeboju "Just A Friend". Raper, DJ, aktor, prezenter telewizyjny i komik od roku zmagał się z cukrzycą. Zmarł w wieku 57 lat.

  Bosski Roman to raper, który na scenie zaistniał 20 lat temu. Pierwsze muzyczne kroki poczynił z zespołem Firma, który mocno fascynował się ulicznym życiem. Dziś artysta pomaga młodzieży, kształci, motywuje i sprowadza dzieciaki na lepszą drogę. Co go do tego skłoniło?

  Gracjan Filip ma zaledwie 11 lat. Jego wielką pasją jest hip-hop. Chłopak rapuje i sam pisze swoje teksty. Jak na jego miłość do muzyki reagują rówieśnicy? Kto jest dla niego największym wsparciem?

  Ksiądz Adam Anuszkiewicz to człowiek, który w nietypowy sposób uczy kościoła i wiary. Chcąc dotrzeć do młodych ludzi, duchowny zaczął rapować. Dziś jego utwory usłyszeć możemy na YouTube. Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką?

  W zeszłym roku Jakub Freda wpadł na pomysł, by stworzyć stronę "Analizy i obliczenia w rapie". Dziś na Facebooku obserwuje ją blisko 67 tys. ludzi, natomiast na Instagramie ponad 10 tys. Nastolatek w niepowtarzalny sposób połączył matematykę ze sztuką i prezentuje internautom niezwykłe obliczenia. Teraz opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.

  Sebastian Fabijański to ceniony aktor filmowy i absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, który od pewnego czasu realizuje się także muzycznie. Kilka dni temu premierę miał jego nowy utwór. O czym jest "SONG"?

  Corey Sanders w college'u był jednym z najbardziej widowiskowych graczy. Otarł się o ligę NBA, a teraz gra w Polsce i rozwija tutaj nie tylko swoje koszykarskie pasje. Sportowiec znany jest także z rapowania. - Na początku robiłem to dla zabawy, a później się w tym zakochałem - powiedział Corey Sanders w Dzień Dobry TVN.

  Do najważniejszych gatunków muzycznych zaliczyć można m.in. rock, pop, rap, reggae, blues. Jednak nie można mówić tu o ścisłym podziale, gdyż według niektórych muzykologów granica między gatunkami a podgatunkami czy stylami jest bardzo płynna. Które gatunki muzyczne są więc najpopularniejsze?

  Podobno Quebo, czyli Kuba Grabowski i Daria Zawiałow piosenkę "Bubble tea" nagrali w 18 minut. "Od razu siadło" - powiedziała wokalistka w wywiadzie z Piotrem Grabarczykiem. Właśnie do sieci trafił oficjalny teledysk do tej piosenki. Czy wideo zapewni utworowi jeszcze większą popularność?

  Taco Hemingway po raz kolejny zaskoczył swoich fanów, wypuszczając do sieci niezapowiadany wcześniej singiel pt. "Polskie tango". Utwór zapowiada piąty studyjny album warszawskiego rapera.

  Do grona osób rapujących w ramach #hot16challenge12 dołączył 11-letni Szymon Prokop z zespołem Aspergera. Chłopiec przeczy mitom dotyczącym różnych form autyzmu i jest nastawiony na kontakt z drugą osobą. Marzy o tym, aby normalnie żyć.

  Leszek Torzecki i jego 7-letnia córka Michalina od dwóch lat razem rapują. Są zgranym duetem, o czym mogli się przekonać jurorzy i widzowie programu "Mam Talent". Jak doszło do tego, że zaczęli rapować? Kiedy pierwszy raz wystąpili razem? Czy Leszek sam tworzy teksty? Duet gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W środę w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rademeneza. Freestyler opowiedział nam wówczas o swoim projekcie 100DNINAFREE. Przez 99 dni Rademenez nagrywał freestyle rap z różnych miejsc w Polsce. W czwartek, w setny dzień projektu raper postanowił pobić rekord Polski. Rademenez rapował nieprzerwanie przez 4 godziny. Zobaczcie, czy mu się udało!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Radosława „Rademeneza” Blonkowskiego, freestylera. Rademenez od 18 lat uprawia improwizowany rap. Gdzie się tego nauczył? Co mu pomogło opanować tę profesję do perfekcji? Rademenez opowiedział nam o swoim projekcie 100DNINAFREE. Przez 99 dni Rademenez nagrywał freestyle rap z różnych miejsc w Polsce. Jutro finał akcji. Z tej okazji raper postanowił pobić rekord Polski. Będzie rapował nieprzerwanie przez 4 godziny. Trzymamy za niego kciuki!

  Hirek Wrona - "Dlaczego ludzie lubią Peję, dlaczego go szanują? Ryszard jest naturalny, a sztuka nie znosi fikcji"! Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Ryszard "Peja" Andrzejewski. Opowiedział nam o drodze jaką przeszedł i zmianach, które odmieniły jego życie: "Dbajmy o siebie i o swoje zdrowie. Lepiej posłuchać poparzonego niż się oparzyć".

  Marcin Prokop mówi o nich "dobre chłopaki". Dosłownie. Ich misją jest zniechęcanie dzieciaków do alkoholu i innych niebezpiecznych używek. Na scenie Dzień Dobry TVN raperzy Rymcerze wykonali piosenkę "Więcej Miłości". Posłuchajcie!

  Z powodu choroby nowotworowej całkowicie stracił słuch. Po długim leczeniu otrzymał jednak nową szansę - wszczepiono mu implanty, dzięki którym znowu słyszy. Życie już nigdy nie będzie jednak takie samo. Szczególnie kiedy na chleb zarabia się przez tworzenie muzyki. Tu z pomocą przyszli przyjaciele. W Zielonych Drzwiach Karol "Pjus" Nowakowski opowiedział o swojej życiowej podróży od rapera do tekściarza i producenta muzycznego.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił hiszpański zespół ZOO. Posłuchajcie ich przeboju "Estiu". Podoba się Wam ich muzyka?

  Piotr "Tau" Kowalczyk jest muzykiem, który rapuje o wartościach chrześcijańskich. Dlaczego właśnie o tym? W jakim momencie się nawrócił? O tworzeniu swojej muzyki Piotr mówił w Dzień Dobry TVN. Obok niego na kanapie usiadł Bartek Krakowiak. W którym momencie jego życia pojawiła się muzyka Tau?

  Nowy Jork to mekka dla wszelakiej maści artystów, w tym dla muzyków, a w szczególności raperów. Dlaczego więc The Blu Mantic postanowił opuścić Wielkie Jabłko i osiedlić się na stałe w Warszawie, gdzie współpracuje z polskimi muzykami? Na scenie Dzień Dobry TVN razem z zespołem HAARPAGANS wykonał dwie piosenki: "Foundation" i "Rune". Kiedy będziemy mogli posłuchać ich nowej płyty?

  Na polskiej scenie hip-hopowej funkcjonuje od kilkunastu lat. Czym dla Bisza jest jego muzyka? Jak przygotowuje się do nagrań nowych płyt i tras koncertowych? Czy ciągle odczuwa stres przed występami? I co pisanie piosenek ma wspólnego z dbaniem o ogródek działkowy?