Styl życia

Zawodowy włamywacz odsłania kulisy swojej pracy. "Czasami wystarczą proste narzędzia z marketu"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Sylwia Witas
Zawodowy włamywacz
Zawodowy włamywacz Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Michał Grzech zajmuje się awaryjnym otwieraniem zabezpieczonych zamkiem drzwi. Niemal każdego dnia pomaga ludziom, którzy nie mogą dostać się do własnego domu czy samochodu. W Dzień Dobry TVN zawodowy włamywacz opowiedział o kulisach swojej pracy.

Na czym polega praca licencjonowanego włamywacza?

Nie każde włamanie musi kończyć się kradzieżą. Michał Grzech zawodowo zajmuje się otwieraniem mieszkań i samochodów, ale jego działalność wiąże się z niesieniem pomocy osobom, które znalazły się w opresji. Zatrzaśnięte w aucie kluczyki czy trudności z wejściem do domu to zaledwie część problemów, z którymi każdego dnia mierzy się ekspert.

- Jestem włamywaczem, gdyż była taka potrzeba rynku. Wspólnie z moim kolegą rozpoczęliśmy tę przygodę (...). Lubię moją pracę za różnorodność, tajemniczość, adrenalinę, trzymające w napięciu sytuacje. Za to, że codziennie stawia przede mną nowe wyzwania - stwierdził Michał Grzech.

Zawodowy włamywacz odsłania kulisy swojej pracy

Michał Grzech potrafi w zaledwie kilka sekund uporać się z otwarciem zabezpieczonych zamkiem drzwi mieszkania czy samochodu. Wykorzystuje do tego specjalne przyrządy, w tym także wytrychy. Ekspert nie narzeka na brak zleceń, dlatego w wykonywaniu obowiązków wspierają go najbliżsi.

- Pracuję z moją żoną, z moim szwagrem. Chodziło mi głównie o to, żeby wiedza, którą nabyłem przez lata, nie była źle wykorzystana. Po prostu żeby przekazać to osobie zaufanej, na której mogę polegać w 100% (...). Nie mogę zdradzić, jak dokładnie przebiega procedura (...). Czasami wystarczą proste narzędzia z marketu, żeby się włamać - podsumował zawodowy włamywacz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości