zamki

  Michał Grzech zajmuje się awaryjnym otwieraniem zabezpieczonych zamkiem drzwi. Niemal każdego dnia pomaga ludziom, którzy nie mogą dostać się do własnego domu czy samochodu.

  Jura Krakowsko-Częstochowska to wyżyna, na której znajduje się wiele fantazyjnie wyżłobionych skał i ostańców oraz jaskiń. W czasach Kazimierza Wielkiego powstały tu zamki obronne nazywane Orlimi Gniazdami. Co warto zwiedzić? Gdzie znaleźć atrakcje dla dzieci?

  Położony w Anglii w hrabstwie Northumberland około 55 kilometrów na południe od Newcastle zamek Alnwick, to drugi, biorąc pod uwagę wielkość, zamieszkiwany zamek w Anglii.

  Orawa to historyczna kraina znajdująca się przy polskiej granicy ze Słowacją. Tutejsza oferta wypoczynkowa jest bardzo bogata. Coś interesującego dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy sportu, jak i obiektów historycznych.

  Już 8 maja, czyli w sobotę, właściciele hoteli czy zajazdów będą mogli - po długiej przerwie - otworzyć swoje obiekty. To dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców, ale i tych, którzy tęsknili za wyjazdami. Gdzie warto wybrać się na weekend? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim.

  Niemcy znane są z imponującej liczby zamków, fortec i warowni. Najwięcej budowli tego rodzaju powstało w średniowieczu i XIX wieku. Niemcy są krajem niezwykle atrakcyjnym turystycznie, a liczne szlaki pozwalają przemierzać kraj wszerz i wzdłuż samochodem, motorem, a nawet rowerem. Turyści mogą poznawać kraj, wędrując Szlakiem Zamków i Piwa, Szlakiem Zamków lub Szlakiem Hohenzollernów.

  Bartek Jędrzejak - prezenter pogody Dzień Dobry TVN pojawił się w ruinach zamku w Chęcinach. Jakie filmy tu nagrywano? Co zwiozła do zamku królowa Bona? Posłuchajcie o historii zamku chęcińskiego.

  Zamki, pałace i warowne grody - jest takie miejsce w Polsce, gdzie takie atrakcje są niemalże na każdym kroku. Gdzie dokładnie? O tym dziennikarz Kuba Porada w cyklu Pora na Polskę.