Styl życia

Uczniowie szkoły podstawowej napisali podręcznik do fizyki. "Myślałam, że to będzie najtrudniejszy przedmiot"

Styl życia

Uczniowie klas siódmej i ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieprawiu napisali podręcznik do fizyki. Całość jest bogato ilustrowana zdjęciami i rysunkami, także samodzielnie wykonanymi przez dzieci. Część definicji ujęta jest w formie wierszyków ułatwiających zapamiętanie, a na końcu rozdziałów znajdują się ułożone przez uczniów quizy, sprawdzające wiedzę.

Uczniowie napisali podręcznik do fizyki

Podręcznik stworzyli uczniowie ze szkoły w Sieprawiu, którzy są laureatami 11. edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i średnich na najlepszy projekt edukacyjny "Projektanci edukacji". Zdobyli złoty grant (jedną z 6 głównych nagród) i łącznie 3 000 zł wsparcia finansowego od organizatora, które zostało przeznaczone m.in. na wydrukowanie podręcznika.

- Pomyślałam, że fajnie byłoby zrobić w szkole coś takiego ciekawego, co zainteresuje uczniów, ale da też frajdę. Kiedy zobaczyłam ten konkurs, zapytałam od razu uczniów, czy chcą wziąć udział - mówiła Dorota Kurek, nauczycielka fizyki, biologii i przyrody, która prowadziła uczniowską grupą projektową.

Fizyka dla najmłodszych

Uczniowie sami stworzyli wszystkie teksty do książki i wykonali w domach doświadczenia, które opisali potem w podręczniku. Książka ma 3 rozdziały i zawiera przede wszystkim treści dla klas siódmych.

- To samo wyszło, że polubiłam fizykę. Zanim zaczęliśmy się jej uczyć myślałam, że to będzie najtrudniejszy przedmiot i sobie z nim nie poradzę . Okazało się, że zaczęłam rozumieć fizykę, bo często przypominałam sobie sytuacje z życia codziennego - opowiadała Dominika Dobosz, 7-klasistka, jedna z autorek podręcznika.

- Prawie nikt nie wiedział, że tak rysuję. Może niektórzy uczniowie i pani od plastyki. Najtrudniejsza była ostatnia strona, gdzie musiałem narysować kilkadziesiąt osób - dodał Rafał Kwinta, 8-klasista, który także tworzył książkę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości