Styl życia

Sztuka fotografowania dzieci i przyszłych mam. "Moją misją jest pokazywać piękno"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Sylwia Repeła
Niezwykłe kadry, fotografia ciążowa i noworodkowa
Dzień Dobry TVNNiezwykłe kadry, fotografia ciążowa i noworodkowa

Monika Serek to jedna z najbardziej cenionych fotografek noworodkowych w Polsce. Tworzy niesamowite i wyjątkowe portrety maluchów, ale nie tylko, bo kobiece sesje przyszłych mam również są jej specjalnością.

Monika Serek fotografuje przyszłe mamy i ich dzieci

Monika Serek jest cenioną fotografką nowonarodzonych dzieci, ale także przyszłych mam. Jej sesje realizowane są w ciekawych przestrzeniach. Wykorzystuje piękne kreacje i tworzy na zdjęciach niesamowity klimat.

- Kobiety w ciąży często czują się nie do końca tak piękne, jak są. Zatem moją misją jest pokazywać im to piękno, wyciągać na światło dzienne ich siłę, ich dumę i sprawiać, żeby czuły się wyjątkowe - podkreśliła Monika Serek.

Jak dodała, sesje ciążowe stają się modne, bo kobiety chcą uwieczniać ten wyjątkowy czas w ich życiu. Przed rozpoczęciem zdjęć zaczynają się przygotowania, wspólne dobieranie kreacji, a także makijaż i fryzura.

- Przyszłe mamy są świadome, że to jest jedyny moment w ich życiu, taki wyjątkowy, który warto zachować. On bardzo szybko mija wbrew pozorom. Niby chodzimy w ciąży 9 miesięcy, ale czasami pochłaniają nas inne sprawy, inne obowiązki i gdzieś nam to po prostu wylatuje - tłumaczyła fotografka.

Profesjonalne podejście w trakcie sesji

Zdaniem Moniki Serek w trakcie sesji ważne jest, żeby umieć poprowadzić modelkę. Dlatego warto takie istotne momenty w życiu uwieczniać współpracując z profesjonalistą, który wie, jak pracować z ciałem kobiety. Umiejętność wydobycia na zdjęciu naturalnego piękna, siły i wyjątkowości jest niezwykle istotna.

- Każda kobieta powinna sobie zrobić taką sesję dla siebie przede wszystkim, żeby pamiętała, jaka jest silna. Jednak chodzenie w ciąży, poród to też jest jakiś wyczyn, tak że warto mieć taką pamiątkę - przyznała Sandra Sisko-Splocharska, uczestniczka sesji.

Oprócz profesjonalnego podejścia liczy się także profesjonalny sprzęt. Według Moniki Serek, telefon nie jest w stanie zrobić zdjęć tak dobrej jakości, by nadawały się do druku.

- Jeśli zrobimy zdjęcie aparatem, to od razu chcemy je włożyć w ramkę. I polecam, żeby tak robić, bo właśnie po to robimy zdjęcia, żeby one dumnie wisiały w naszym domu - zaznaczyła fotografka. - Na co dzień posiłkuję się sprzętem profesjonalnym, ale w domu też mam taki sprzęt półprofesjonalny, ponieważ łatwo mi za niego chwycić i zrobić zdjęcie moim dzieciom - wyznała Monika Serek.

Jak zapewniła, sprzęt profesjonalny daje niesamowitą jakość, a odpowiednie obiektywy wręcz malują ujęcia. Dobiera je w zależności od tego, w jakiej przestrzeni wykonuje sesję. Fotografka chętnie tworzy albumy ze zdjęć, które wykonuje swoim najbliższym i często drukuje je na domowej drukarce. To niesamowita pamiątka na długie lata.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości