Gwiazdy

Filip Chajzer o reakcji otoczenia na wyznanie dotyczące depresji. "Tego na pierwszy rzut oka po prostu nie widać"

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Glińska
Filip Chajzer wspiera Fundację TVN

Filip Chajzer znalazł w sobie siłę, aby publicznie przyznać się do tego, że zmagał się z depresją. Jak sam przyznaje, to wyznanie sprawiło, że wielu innych ludzi otworzyło się przed nim w kwestii zdrowia psychicznego. Prowadzący Dzień Dobry TVN podkreśla teraz, jak ważne jest to, aby zwracać na nie szczególną uwagę.

Filip Chajzer o depresji

- Wydaje mi się, że po pandemii koronawirusa, kolejną będzie pandemia depresji i chorób psychicznych. Dobrze, że wreszcie zaczęliśmy zwracać na to uwagę, bo ten obecny stan nie może dłużej się utrzymywać. To nie jest kwestia do zrobienia w ciągu kilku lat, tylko bardziej w ciągu kilku miesięcy - zauważył Filip Chajzer w rozmowie z Kamilą Glińską dla serwisu dziendobry.tvn.pl.

Dziennikarz i prowadzący Dzień Dobry TVN wspiera wszystkich, którzy mierzą się z problemami na tle zdrowia psychicznego, bo on sam musiał stawić im czoła. - Najważniejsze w tej całej historii jest to, aby przełamać barierę wstydu i przyznać się najpierw przed samym sobą, że jest problem i to już taki wyczuwalny, a potem umieć opowiedzieć o tym najbliższym, komuś zaufanemu, rodzinie. A potem lekarz. Od tego są lekarze, to jest choroba, a chorobę się leczy - podkreślił.

Miałem taką myśl w głowie, że zaraz ktoś powie: "Czy on oszalał? Jaka depresja?!". Kariera, rodzina, teoretycznie wszystko super, więc co to jest za marna próba usprawiedliwiania się i to też - w czym? Trzeba przez to przebrnąć, trzeba się przez to przebić, bo to jest taka szyba, którą trzeba zbić i potem podążać - jak bardzo górnolotnie by to nie zabrzmiało - w stronę światła, chociaż ono bardzo często będzie jeszcze po drodze się załamywać, ale od tego są specjaliści i to im trzeba powierzyć swoje zdrowie

- przyznał Filip Chajzer i dodał, że wokół nas jest wiele osób, które potrzebują pomocy, a dowodem na to są m.in. wiadomości, które otrzymał po tym, jak opowiedział swoją historię. - Kiedy opublikowałem na Facebooku post o depresji, to nie były setki, to były tysiące maili od ludzi, którzy piszą: "To jest niesamowite, ale pan opisał dokładnie to, co ja teraz czuję, czego sam albo sama nie potrafiłbym/potrafiłabym opisać". Pisali do mnie przeróżni ludzie - od pani, która była dyrektorem banku, po panią, która jest weterynarzem, więc to jest totalny przekrój społeczeństwa. Ci ludzie są wśród nas, tylko my nawet nie zauważamy tego, że oni mogą mieć jakieś problemy, bo tego na pierwszy rzut oka po prostu nie widać - zaznaczył Filip.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak wesprzeć Fundację TVN?

Filip Chajzer zaangażował się w akcję Fundacji TVN i Centrum Zdrowia Dziecka, której celem jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Ma ona potrwać do końca 2023 roku. W planach jest także przeniesienie i powiększenie Kliniki Onkologii. Zbiórkę środków na ten cel promuje akcja #zdrowiewgłowie. Oprócz Filipa, wspierają ją m.in. Piotr Kraśko, Kayah, Paulina Krupińska-Karpiel, Andrzej Piaseczny, Dorota Szelągowska, Joanna Brodzik, Agnieszka Więdłocha, Mateusz Gessler czy Agata Młynarska.

Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz także:

Autor:Kamila Glińska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości