Studniówka 2021 odwołana, ale maturzyści mają plan. Jak swoje bale wspominają Joanna Kurowska, Tomasz Ciachorowski i Marcin Wyrostek?

Tegoroczne studniówki, ze względu na trwającą pandemię, nie mogą się odbyć. To pierwsza od 1982 roku taka sytuacja. Jest smutek, ale jest też nadzieja na lepszy czas. Jaki pomysł mają maturzyści? Sprawdził to Filip Chajzer. A w studiu Dzień Dobry TVN o swoich wspomnieniach z balu maturalnego opowiedzieli: Joanna Kurowska, Tomasz Ciachorowski i Marcin Wyrostek.

Studniówki 2021 odwołane

To miał być ich wieczór. Idealnie dobrane kreacje, perfekcyjnie przećwiczony układ i zabawa do rana. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany tegorocznym maturzystom. Wydarzenie, na które czekają od najmłodszych lat nie odbędzie się. Studniówki są odwołane.

Myślę, że to jest dla nich szczególny okres. Będą pamiętać czas nauczania zdalnego, siedzenia w domu i najtrudniejsze jest to, że najprawdopodobniej nie wrócimy po feriach

- mówi Anna Jaroszek, dyrektor LXIX LO w Warszawie.

Oczywiście, jest smutek, ale uczniowie wiedzą, że na sytuację spowodowaną pandemią nie mają wpływu, a ich kreatywność nie ma granic. Maturzyści chcą zorganizować bal maturalny – 100 dni po maturze. To w końcu też studniówka!

Studniówka – wspomnienia

Joanna Kurowska, Tomasz Ciachorowski i Marcin Wyrostek odwiedzili Dzień Dobry TVN i opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z studniówką. Bardzo współczują tegorocznym maturzystom, których ominie to wydarzenie. Co najbardziej utrwaliło się im w pamięci z tego wyjątkowego wieczoru?

- Ludzki obraz objawił się w nauczycielach, ponieważ oni napili się oranżady i wyszło człowieczeństwo z nich. Ja zobaczyłam ludzi. Zobaczyłam wspaniałych ludzi. My też raczyliśmy się oranżadą – wspomina Joanna Kurowska.

Marcin Wyrostek opowiada, że jego studniówka odbyła się nie w szkole, a w hotelu. - Jak przeglądałem nagrania ze studniówki, widziałem, jak tańczyłem z nauczycielkami, dyrektorką szkoły. Nagle się przełamywała ta bariera. Tańczyłem w pierwszej parze z moją przyszłą żoną – mówi.

Studniówka to także piękne, długo szykowane kreacje. To właśnie ten element wspomina Tomasz Ciachorowski. - To był mój pierwszy garnitur. Pamiętam z mamą pojechaliśmy na bazar, w Gdańsku koło SKM […] ten garnitur służył mi przez 10 kolejnych lat. Kolejny kupiłem sobie dopiero w wieku 30 lat, jak byłem nominowany do Telekamery - wyznał aktor.

Zobaczcie całą rozmowę:

A kiedy pomaturalna studniówka w końcu się odbędzie, nie będzie mogło zabraknąć na niej tego wykonania:

Zobacz też:

Maciej Miecznikowski & Leszcze i ich najnowszy singiel "Studniówka"

Droga sukienka na jedną okazję. Kupić czy wypożyczyć?

Studniówka "na wypasie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Filip Chajzer

Pozostałe wiadomości