Joanna Kurowska

  Joanna Kurowska

  "Żyła do końca z niewyjaśnionym poczuciem winy"

  "Jej syn Jasiek czekał na moją Julkę z bukietem kwiatów. Zrozumiałam, że ktoś, kto nie jest mi aż tak bardzo bliski, obdarzył mnie rzadkim w tych czasach gestem" - opowiada w wywiadzie dla serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Niedawno ukazała się książka Kamili Dreckiej, która jest wywiadem-rzeką z Joanną na temat jej życia prywatnego i zawodowego.

  Joanna Kurowska jest aktorką słynącą z poczucia humoru i dystansu do siebie. Wygląda na to, że cechy te odziedziczyła również jej córka. Zosia Świątkiewicz opublikowała w sieci nagrania, na których mama parodiuje jej teksty wypowiadane w codziennych sytuacjach. Filmiki 20-latki szybko stały się hitem.

  Agata Młynarska pochwaliła się w mediach społecznościowych relacją ze spotkania z najlepszą przyjaciółką. Jak zdradziła, z Joanną Kurowską od wielu lat łączy ją bliska więź. Panie wiele razy wspólnie celebrowały piękne chwile, płakały, smuciły się, a także świętowały sukcesy. "Nasza historia jest długa i wierna" - czytamy.

  Niekiedy duża różnica wieku między znajomymi czy partnerami wzbudza w otoczeniu wielkie kontrowersje. Jednak czy słusznie? O tym, czy przyjaźń między osobami z różnych pokoleń jest możliwa opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Anna Jarosik, Joanna Kurowska, Majka Jeżowska oraz Wiktor Dopierała.

  Ryszard Kotys był aktorem filmowym, serialowym i teatralnym. Artysta zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 r. po ciężkiej chorobie. Znany był m.in. z roli Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich". Miał 88 lat.

  Tegoroczne studniówki, ze względu na trwającą pandemię, nie mogą się odbyć. To pierwsza od 1982 roku taka sytuacja. Jest smutek, ale jest też nadzieja na lepszy czas. Jaki pomysł mają maturzyści? Sprawdził to Filip Chajzer. A w studiu Dzień Dobry TVN o swoich wspomnieniach z balu maturalnego opowiedzieli: Joanna Kurowska, Tomasz Ciachorowski i Marcin Wyrostek.

  Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wiele gwiazd zdecydowało się na opisanie bardzo osobistych przeżyć. Na początku Joanna Koroniewska opowiedziała o tym, że poroniła 6 razy, następnie Agnieszka Chylińska mówiła o swoich chorych dzieciach, a teraz Joanna Kurowska wyznała, że urodziła martwe dziecko.

  Dariusz Gnatowski zmarł 20 października w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Miał 59 lat. W mediach społecznościowych żegnają go ludzie związani ze światem kultury, m.in. Piotr Cyrwus, Andrzej Grabowski oraz Witold Bereś.

  Zofia Świątkiewicz ma 19 lat i duszę artystki, co wyraźnie widać w jej mediach społecznościowych. Co o aktywności córki sądzi jej sławna mama, Joanna Kurowska?

  Pod koniec lipca Joanna Kurowska poinformowała o śmierci swojej siostry, Hanny. Aktorka opublikowała wzruszający wpis, w którym przyznała, że wciąż nie może pogodzić się z jej odejściem. Na jej profilu w mediach społecznościowych pojawiło się wspólne zdjęcie z wakacji. Joanna w ciepłych słowach wspomniała ostatnie chwile z siostrą.

  To trudne chwile dla Joanna Kurowskiej. Aktorka poinformowała bowiem o śmierci swojej siostry Hanny. We wzruszających słowach pisała o ostatnim spotkaniu z bliską jej osobą i kolejnym planowanym na najbliższe dni. - Na stole w kuchni stoją jeszcze pierogi, które kupiłam dla Ciebie, bo wiem , że lubiłaś... – wyznała ze smutkiem.

  Wspólnie ze Zbigniewem Zamachowskim i Joanną Kurowską Marcin Prokop, Dorota Wellman i Agnieszka Jastrzębska wspominali tych, którzy odeszli w tym roku.

  Dla kogo luksusem jest "cisza i wolny czas", "gdy można poczytać książkę i posłuchać płyt", a dla kogo posiadanie pięknych rzeczy tworzonych z luksusowych tkanin przez polskich projektantów? Z Joanną Kurowską, Zbigniewem Zamachowskim, Bożeną Dykiel, Dominiką Ostałowską, Joanną Dark, Dorotą Goldpoint i Beatą Ścibakówną rozmawiała Agnieszka Jastrzębska.

  Tuż przed spektaklem atmosfera w garderobie jest gorąca. Czy staje się jeszcze gorętsza, kiedy tematem przedstawienia są mniejszości seksualne? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek. Zobaczcie, co w garderobie robili reżyser Andrzej Strzelecki i jego aktorzy: Marek Kaliszuk, Olga Kalicka i Joanna Kurowska. Zjadał ich stres? Czy sztuka "Klatka dla ptaków" przypadła do gustu polskiej publiczności?

  W końcu jest! Nowy dyrektor Biura Miss Polonia. To Michał Marciniak. Agnieszka Jastrzębska zapytała go, czy jest szansa, aby wybory Miss odbyły się jeszcze w tym roku i, czy ostatnia afera związana z jego poprzedniczką nie zaszkodzi prestiżowi konkursu.

  O tym, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli: dziennikarka Paulina Młynarska, prezenterka Edyta Pazura, aktorka Joanna Kurowska oraz pisarz Marcin Szczygielski. Jakiego swojego wyznania żałują najbardziej? Gdzie leży granica szczerości? Jakie konsekwencje może mieć jej przekroczenie?