Student z Krakowa pobił niezwykły rekord. "Dobra okazja do spotkania z samym sobą"

Pobił rekord Polski w grze na butlach gazowych
Źródło: Dzień Dobry TVN
Piotr „Jaszczur” Śnieguła ustanowił rekord Polski w najdłuższej grze na tank drumach. Teraz artysta ma apetyt na więcej i liczy, że jego wyczyn zostanie uznany przez słynną Księgę Rekordów Guinnessa. Nikt wcześniej nie dokonał niczego podobnego.

Czym jest tank drum?

Tank drum został wymyślony w 2007 roku przez Dennisa Havlena w Stanach Zjednoczonych. To nic innego jak instrument perkusyjny wykonany z butli po gazie. Piotr Śnieguła, student intermediów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki postanowił wykorzystać te niezwykłe narzędzia jako element swojej pracy magisterskiej.

- To eksploracja rekordu. Staram się skupiać na rekordach osobistych, personalnych, polskich rekordach Guinnessa - wyjaśnia. - Chciałem wyruszyć w podróż pod tytułem "rekord" i sprawdzić, jak ja się zachowuję w sytuacji rekordowej, po co są ludziom rekordy. Bardzo często są to sytuacje absurdalne, które pokazują siłę ludzi, ich determinacje, ale też samotność. Rekord jest dobrą okazja do spotkania z samym sobą. Teoretycznie jest światu niepotrzebny - dodaje.

Piotr przystąpił do dzieła w katowickim Spodku. Atmosferę budowały nie tylko świecące pustkami trybuny, ale również specjalny kostium - artysta wystąpił w stroju Stańczyka. Jego występ trwał 24 godziny.

- To symbol samotności i zatroskania o ludzi. Jest to postać, która za pomocą dowcipu mogła przekazać królowi najczarniejsze informacje. Kogoś takiego dzisiaj brakuje - tłumaczy. - Ten kostium uszyła moja mama, tank drumy zrobił mój wujek - podkreśla.

Rekord Guinessa w grze na tank drumach

Jak przyznaje Piotr, najtrudniejsze podczas bicia rekordu było opanowanie własnego zmęczenia i bólu pleców. Teraz liczy na to, że jego wynik zostanie uznany przez twórców prestiżowej księgi. Najbliższy rok zamierza poświęcić na badanie swoich kolejnych granic.

- Będę eksplorować swoje osobiste rekordy - zdradza. - I państwu życzę, żebyście codziennie szukali swoich rekordów: codziennych, małych, nieoczywistych - podsumował artysta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

-

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości