Akademia Sztuk Pięknych

  Ludzie pogrążeni w żałobie nie mają czasu ani siły na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań, więc wybierają spośród dostępnych produktów.

  Dr Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka łączą malarstwo z ekologią. Zamiast gotowych barwników, używają tych, które same wyprodukują z warzyw i ziół. - Chciałybyśmy stworzyć trend w sztuce, a mianowicie slow painting, czyli malowanie, które nie zaczyna się od wyciśnięcia farby na płótno - przekonują w Dzień Dobry TVN.

  Piotr „Jaszczur” Śnieguła ustanowił rekord Polski w najdłuższej grze na tank drumach. Teraz artysta ma apetyt na więcej i liczy, że jego wyczyn zostanie uznany przez słynną Księgę Rekordów Guinnessa. Nikt wcześniej nie dokonał niczego podobnego.

  To już 23. Przystanek Woodstock. Jak co roku festiwal wzbudza dużo emocji, szczególnie wśród polityków. Skąd te obawy? Dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Filip Chajzer po raz kolejny ruszył do Kostrzyna nad Odrą, aby zobaczyć, czy Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak ma rację i Woodstock jest tak niebezpiecznym miejscem jak o nim mówią. Zobaczcie, co zastał na miejscu.

  Od projektu mokasyn wyścigowych w rozmiarze 46 zaczęła się niezwykła historia, która połączyła studentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Ewelinę Czaplicką-Ruduchę, szewców ze starej praskiej spółdzielni rzemieślniczej, duńskiego reżysera filmów dokumentalnych oraz Muzeum Warszawskiej Pragi. Zobaczcie, o co w tym wszystkim chodzi.

  Janina Kraupe-Świderska to polska malarka współczesna. Dlaczego uważa, że do twórczości potrzebna jest artyście samotność? Oprócz malarstwa Janina Kraupe ma wiele innych pasji, między innymi stawia horoskopy i wykłada na Akademii Sztuk Pięknych. Czy lubi dzisiejszą młodzież? Czego się od nich uczy?

  Pani Krystyna Kopel, mimo artystycznych marzeń, została pielęgniarką. Po przejściu na emeryturę trafiła w końcu do Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - jednak nie jako studentka, ale modelka. Kto ją namówił do pozowania? Czy odnalazła się wśród młodych studentów malarstwa? Co o swojej pracy powiedzieli nam inni modele?