Halloween jest elementem kultury amerykańskiej, jednak wielu rodziców w naszym kraju szybko przekonało się do jego licznych zalet. Nie da się ukryć, że ta wyjątkowa tradycja przynosi mnóstwo uciechy zarówno maluchom, jak i dorosłym. 31 października powinniśmy zadbać o nietuzinkowe przekąski, lampiony z dyni i oryginalne dekoracje, które odmienią wnętrze domu, jednak nie ulega wątpliwości, że to nieszablonowe przebrania będą tego dnia najważniejsze.
Samodzielne projektowanie stroju na Halloween
Gotowe kostiumy dla dzieci na Halloween dostępne są w wielu sklepach, jednak własnoręczne ich przygotowanie pozwala spędzić miło czas, a przy okazji zacieśnić więzi z pociechą. Kompletowanie stroju z dostępnych w domu akcesoriów pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale przede wszystkim sprawia, że uruchamiamy swoją wyobraźnię.
- Nie potrzebujemy żadnych zdolności manualnych, wręcz przeciwnie, ich brak będzie tutaj atutem. Im straszniejsze będą te stroje, tym lepiej - zapewniła Monika Krawiec.
Jak zrobić strój na Halloween?
Podczas halloween'owej imprezy warto wyróżnić się ciekawym i bardzo charakterystycznym strojem. Pomysłów na oryginalne przebranie może być wiele. Doświadczona krawcowa przedstawiła w Dzień Dobry TVN trzy proste, a jednocześnie nieprzeciętne propozycje.
Meksykańska śmierć
Koronę meksykańskiej śmierci, która doskonale sprawdzi się jako element stroju dziecka, ale równie dobrze prezentować się będzie na głowie mamy czy taty, można wykonać w zaledwie parę minut. Wystarczy zaopatrzyć się w klasyczną plastikową opaskę do włosów, kilka czarnych opasek zaciskowych, złotą farbkę w sprayu, sztuczne kwiaty i klej. Uzupełnienie przebrania powinien stanowić starannie wykonany makijaż, który możemy też zastąpić samodzielnie wykonaną tekturową maską.
Meksykańska śmierć powinna także przykuwać uwagę oryginalną kreacją. Z łatwością wykonamy ją z pasków czarnego i czerwonego tiulu oraz zwykłej gumy. To najprostszy sposób na wykonanie efektownej spódniczki na Halloween.
Kościotrup
Podstawę stroju kościotrupa stanowią czarne, dopasowane ubrania. Zdaniem Moniki Krawiec najlepiej sprawdzą się w tym wypadku koszulka i getry. Doskonałą propozycją dla pań będzie z kolei prosta sukienka.
- Kości wycinamy z filcu, możemy przyszyć je maszyną lub przymocować klejem na gorąco - zaproponowała doświadczona krawcowa.
Pająk
Pajęczą sieć można bez problemu przygotować z białego koca i czarnej włóczki. Złożony na pół materiał należy uformować nożyczkami tak, by tworzył kształt półkola. Tak przygotowane ponczo powinniśmy przyciąć także na dole - po to, by jeszcze bardziej przypominało pajęczynę. Ostatni krok to przyklejenie do koca czarnej wełny lub sznurka. Pająk może zostać wykonany z pompona od starej czapki, czarnych elastycznych drucików oraz guzików.
Samodzielne wykonanie klasycznego stroju pająka wymaga jeszcze mniej czasu. Niezbędny jest czarny, dopasowany strój oraz damskie rajstopy, które wypełniamy watą, tworząc w ten sposób pajęcze nogi. Przymocowujemy je do korpusu za pomocą czarnej włóczki.
Proste i ekspresowe stroje na Halloween
Podstawą są rzeczy, które mamy w szafie oraz dodatki pasmanteryjne. Najprostszym przebraniem na Halloween może być strój duszka. Do przygotowania tego przebrania wystarczy białe prześcieradło, w którym wycinamy otwory na oczy. Innym, wymagającym nieco więcej pracy, będzie przebranie za kościotrupa. Do wykonania tego stroju potrzebujemy ubrania w ciemnym kolorze, najlepiej jeśli będzie to czarny dres lub leginsy i bluza z długim rękawem.
Do wykonania dekoracji w formie szkieletu potrzebujemy białego filcu. Z jasnej tkaniny, którą bez problemu kupimy w sklepie pasmanteryjnym, wycinamy elementy w kształcie kości i następnie przyklejamy je do czarnego ubrania. Całość może dopełnić gotowa maska lub charakteryzacja twarzy wykonana białą farbą
Efektowny strój czarownicy nie wymaga szycia, ani specjalnych umiejętności. Do przygotowania prostego, ale nietuzinkowego stroju potrzebne będą: rajstopy w paski lub z innym wzorem, koszulka z długim rękawem, aplikacje w kształcie pająków, klej do tkanin, tiul oraz taśma-gumka.
Do górnej części stroju przyczepiamy elementy dekoracyjne w postaci pająków, czaszek czy kostek. Wszystkie detale mocujemy przy użyciu kleju do tkanin. Do przygotowania spódnicy wykorzystujemy pasy tiulu oraz gumkę. Tkaninę zaczepiamy na taśmie za pomocą węzła wyblinki lub na supeł. Całość stylizacji świetnie uzupełni kapelusz czarownicy oraz miotła.
Zobacz także:
- Upiorny makijaż na Halloween. "Nie potrzebujemy charektaryzatorskich rzeczy"
- Małgorzata Socha pokazała dom przygotowany na Halloween. Fani podzieleni. "Nie nasze święto"
- Przygotuj się na Halloween z naszym poradnikiem i ciesz się niezapomnianą imprezą
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło zdjęcia głównego: FG Trade Latin/GettyImages