jak wybrać strój na halloween

  jak wybrać strój na halloween

  Halloween obchodzone jest w Polsce od lat 90. XX wieku – zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Zanim jednak damy się ponieść zabawie, warto dowiedzieć się, jaka jest historia tego święta, w jaki sposób udekorować wnętrza na halloweenową zabawę i jak stworzyć upiorny makijaż. O tym wszystkim opowiedziała projektantka Magda Socha-Włodarska i ekspert od dekoracji Agnieszka Winnicka - gospodynie programu "Ach, ta impreza" w TVN Style.

  Obchody Halloween wymagają szczególnego przygotowania. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice, którzy ostatniego dnia października pozwalają swoim pociechom cieszyć się widokiem lampionów z dyni, zbieraniem słodyczy i radosną zabawą, której podstawę stanowią "straszne" przebrania. Jak samodzielnie przygotować oryginalny strój dla malucha? W Dzień Dobry TVN pokazała to doświadczona krawcowa, Monika Krawiec.

  Halloween wypada 31 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. W dobie pandemii warto przygotować stroje w domu. Po pierwsze bezpiecznie, a po drugie tanio. W naszym programie krawiec Monika Krawiec pokazała, jak przygotować stroje na Halloween za grosze.

  Moda wkładania strasznych strojów podczas Halloween, podobnie jak sam zwyczaj, przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Można kupić gotowe kostiumy lub przygotować je samodzielnie. Sprawdź, jak szybko wykonać halloweenowe przebranie dla dzieci.

  Wielkimi krokami zbliża się Halloween, a więc czas przebieranych przyjęć. Dlaczego dzieci tak bardzo lubią się przebierać? W studiu Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Marta Bąkowska zdradziła, że okres przedszkola jest przez psychologów nazywany "magicznymi latami". Dzieci w tym czasie dużo fantazjują. Dzieciaki przypisują przedmiotom nieograniczone możliwości. Czy potrafią odróżnić fikcję od rzeczywistości? Jak pomóc wybrać dziecku strój na Halloween? Jak zdradziła pani psycholog, dorośli muszą uważnie obserwować emocje i wrażliwość dziecka. Wybierając strój pamiętajmy, że u dziecka jest bardzo cienka granica między strachem i przerażeniem.