Stoi za tobą murem, choć nie zawsze się zgadzacie. O roli starszego brata Jasiek Kuroń i Antek Smykiewicz

Starszy brat jest dla maluchów wzorem do naśladowania, wyznacznikiem tego co ważne, o co warto się starać. Jest też kimś kto pomaga i ochrania, a także dodaje odwagi. Czy właśnie takimi starszymi braćmi byli: Janek Kuroń i Antek Smykiewicz?

Jasiek Kuroń - starszy od siostry o 12 lat

Jasiek Kuroń w momencie narodzin siostry miał 12 lat. Przyznał, że przyjście na świat Gai było dla niego radosnym wydarzeniem, ale miało też wpływ na jego nastoletnie życie.

To był okres pełen wyrzeczeń, bo jednak obowiązywała nas cisza nocna i to taka bezwzględna. Poza tym, kiedy Gaja miała już 3, 4 lata, to ja miałem już 16 i wolałem spędzać czas na boisku, czy wychodzić do znajomych, a tu jednak nagle byłem zawsze od usypiania.

- wspominał z uśmiechem.

Przyznał jednak, że opieka nad malutką wtedy siostrą pomogła mu być lepszym rodzicem. Opiekuńczość brata potwierdziła Gaja, która z okresu dzieciństwa pamięta, jak czytał jej książeczki, odbierał z przedszkola, czy masował bolące nogi. Choć Jasiek był dużym wsparciem dla rodziców przy opiece nad siostrą, to czasami jego kreatywność ich zatrważała.

Kiedy mama zobaczyła, jak Jasiek jechał na rowerze, a ja jeszcze byłam na barana, czyli ze dwa, trzy metry nad ziemią, to była przerażona.

- wspominała.

Antek Smykiewicz - starszy-młodszy brat

Wokalista pochodzi z wielodzietnej rodziny.

Jestem piątym dzieckiem i dla części mojego rodzeństwa jestem starszym bratem, a dla części - młodszym.

- powiedział.

Czy jako starszy brat miał jakieś obowiązki?

U nas w domu był podział obowiązków. (...) Przy takiej bandzie inaczej wygląda organizacja życia. Przy dwunastu, trzynastu osobach ciężej utrzymać porządek, więc trzeba to wszystko powtarzać, czy nawet jak gotujesz, to garnek wygląda w inny sposób.

- wspominał w naszym studiu.

Antek przyznał, że duża rodzina, w której są starsze i młodsze dzieci nauczyła go, jak rozmawiać z ludźmi w różnym wieku i otwartości na inny sposób myślenia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości